Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tacettin Bölükbaşı
2 ay önce - Sal 03 Ksm 2020, 17:49
İzmir Tarihinin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Konu hakkında düzenlenen basın toplantısı kapsamında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum resmi twitter hesabı üzerinden de alınan kararları duyurdu.

Bakan Kurum "İzmir’de yıkılan 17 binanın bulunduğu alanda yerinde dönüşüm anlayışı ile kentsel dönüşüm çalışmamızı başlatıyoruz.
Ayrıca İzmir Şehir Hastanesi’nin yanında, 1,5 milyon m² alanda 3 bin rezerv konut üreteceğiz.

İZMİR'DE HASARLI BİNALARIN TESPİT ÇALIŞMALARI 2 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK!

Depremde 17 binanın yıkıldığını, bu binalardan 13 tanesinde enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlandığını kalan 4 tanesinde ise halen çalışmaların sürdüğünü belirterek ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık 124 bina, 2698 bağımsız bölüm tespit ettiklerini söyledi.

Depremden en çok etkilenen bölgeler arasında yer alan Bayraklı'da 2 gün içerisinde hasar tespit çalışmalarını tamamlayacaklarını belirtirken tüm İzmir genelinde ise çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.

https://www.emlak365.com/m/kentsel-donusum/cevre- ...37784.html

kami suyutmaz
2 ay önce - Sal 03 Ksm 2020, 21:56

Yumurta kapıya dayanınca..
Bu ülkede maalesf başımıza bir şey gelmeyince bir şey yapılmıyor..

Tacettin Bölükbaşı
2 ay önce - Sal 03 Ksm 2020, 23:58

Öyle maalesef, umarım 3 bin konutun devamı gelir.

cnk1470
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 00:06

(+)

şimdiden 3.000 den fazla konut ağır hasarlı

Ege Eren
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 13:09

Ben o bölgede oturuyorum ekrem akurgal parkının arkası düz ama o düzlük alan bittikten sonra bölge engebeli oluyor ama 3000 konut o tepeye rahatça yapılımı bilmiyorum.

salihhr
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 10:04

(+)

Tacettin Bölükbaşı
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 11:19

Konteyner alanını neden denizin dibine yapıyorlar ?
Oralar doldurma bildiğim gölcük de doldurma alanlar sorun çıkarmıştı.
Bu arada bu hasarsız dedikleri sayı biri geliyor evinize evde hasar var mı diye soruyor yok diyorsunuz gidiyor yani gidip binayı incelemiyor görevli.
Bence beyanata göre olmamalı inceleme şart.

İsmail Kılıçaslan
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 11:26

İzmir'e layık güzel şeyler ortaya çıkar inşallah.
Kentsel dönüşüm çok sancılı ilerliyor bu ülkede.

Ege Eren
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 14:14

Gelişme var mı? Bölgeye bakacak vaktim yok yeni bir gelişme varsa gören arkadaşlar yazabilirler mi?

AnL_95
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:48

Rezerv alandan "Bornova Fay Zonu" ve "Bornova Laka Deresi havzası" geçiyor. Bu rezerv alan da Cengizhan Mahallesinde şehir hastanesi ve Westpark'ın üstünde kalan bir yer. Gelişme olmaz mı? Var elbette. Bölgede heyelan riski de var aynı zamanda.

Onun haricinde Gültekinler ve Lider Centrio'nun orada yıkımlar son hız devam ediyor. Ontan Residence ve Kan Merkezi civarında da yıkımlar var.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet