Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Daha önce hiç yediniz mi?
Evet, güzeldi 57.1%  57.1%  [20]
Evet, kötüydü 22.9%  22.9%  [8]
İlk defa duyuyorum 11.4%  11.4%  [4]
Duydum ama hiç yemedim 8.6%  8.6%  [3]
Toplam Oy : 35

Celal123tr
3 ay önce - Cmt 17 Ekm 2020, 11:56
Kayseri Donas Dürüm

Sınıfındaki döner ve dürümlerden farklı olarak içinde patates kızartması bulunmaktadır. Ayrıca ekmeğinin kendine özgü bir tadı vardır. Kayseri merkezde ve bazı yerlerde şubeleri mevcuttur. Kayseri dışında bazı illerimizde de varmış.

İlgili bazı görseller:
(alıntıdır)

Ankete katılmayı unutmayalım.

Nazmi
2 ay önce - Pts 26 Ekm 2020, 07:38

Celal kardeşim, bu dönerciyi Kayseri merkezli bir firma sandın sanırım. Ama, merkezi farklı bir il ve ülkemizde bir çok şehirde varlar. Uzun yıllardır Kayseri'de var olmaları seni yanıltmış olsa gerek. Şubeleşmeye başladıkları ilk yerlerden birisi Kayseri çünkü.

Lezzetine gelirsek, fena değil. Özellikle ilk açıldığı zamanlar bayağı lezzetli gelirdi, severek yerdim. Gerek lavaşı, gerek içindeki farklı ve fazla sos olayı klasik dürümlerden farklı kılıyor. Yalnız tavuğu bütün olarak kullandıkları için, bazen ufak kemik, kıkırdak, kalın deri çıkabiliyor. Üst üste bir kaç defa başıma geldiği için biraz soğudum, eskisi gibi gitmem. Önemli bir konu ve dikkat etmeliler. Donas'tan sonra, aynı usül döner yapan başka firmalarda geldi Kayseri'ye. Hot, Hotsa, Öncü vs. Hatta Anayurt'da bu işi yapmak üzere Kayseri'ye yerleşmiş bir aile tanıyorum. Kendi dükkanları, ailecek çalışıyorlar ve gayet de güzel yapıyorlar. Dükkanın ismini unuttum, ama tavsiye ederim

Celal123tr
2 ay önce - Pts 26 Ekm 2020, 12:41

Alıntı:
Celal kardeşim, bu dönerciyi Kayseri merkezli bir firma sandın sanırım. Ama, merkezi farklı bir il ve ülkemizde bir çok şehirde varlar. Uzun yıllardır Kayseri'de var olmaları seni yanıltmış olsa gerek. Şubeleşmeye başladıkları ilk yerlerden birisi Kayseri çünkü.

Evet Nazmi Abi doğru söylüyorsun yanılmışım. Biraz araştırma yapınca merkezinin Kayseri'de olmadığını, Kayseri'nin şube olduğunu fark ettim.

Alıntı:
Yalnız tavuğu bütün olarak kullandıkları için, bazen ufak kemik, kıkırdak, kalın deri çıkabiliyor.

Buna bende katılıyorum. Arada dürümün içinden çıkabiliyor. Müşteri memnuniyetini önemsiyorlarsa bu konuya biraz dikkat etmeliler.

Mustafa aydeniz
2 ay önce - Pts 26 Ekm 2020, 12:45

Donas hatay merkezli hatay tavuk dürümü dediğimiz çeşitidir. Birçok ilde şubesi mevcuttur. Ben şahsen eskiden çok yerdim ama kalite bozuldu sanki mideme kötü geliyor. Fiyatlarıda abattılar biraz.

osmanturan

3 hafta önce - Prş 24 Arl 2020, 13:44

eskisi gibi değil.. artık almıyorum

Emir ERTEN
3 hafta önce - Prş 24 Arl 2020, 13:52

Ben de eskiden soslu tavuk döner çok yerdim ama son zamanlarda klasik tavuk dönere dönüş yaptım. Çünkü kullanılan soslar mideme dokunmaya başladı. Üstelik bu tür dürümlerin içine katılan patates, sosla birlikte tavuk dönerin tadını bastırıyor gibime geliyor. Böyle olunca dönerden daha çok gyrosu andırıyor. Gyros=Yunanistan'da yapılan döner.

Ahmet Bby

3 hafta önce - Cum 25 Arl 2020, 21:23

Donas tranvay hunat durağında tek şubesi olduğu dönemler o sıra 5 TL den satıyordu çok lezzetliydi. Şuan aynı tadı alamıyorum.

Erhaan45
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 21:34

Önceden cadde boyunca yayılan güzel bir kokusu olurdu. Tabi tavuktaki o meşhur kokuyla ilgili kötü söylemlerde var. Ben öğrenci olduğum dönemlerde 3.25 TL idi. Şimdilerde 10 TL civarında

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET