Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi [ANK ]
« önceki   123 ... 9899100   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 99
Nezih90
3 hafta önce - Cmt 03 Ekm 2020, 12:04

Haber Bornova'ya hızlı tren istasyonu yapılacak diyor. Tek hızlı tren istasyonu veya merkezdekinin oraya yapılacağına dair bir ifade yok. Ankara ve İstanbul'da olduğu gibi merkezden önce duracağı bir durak olacak ve yeri burası. Burada otogarın olduğu düşünüldüğünde hızlı trenin kullanımı ve aktarma imkanları açısından güzel bir fikir.

Deniz Çağdaş
2 hafta önce - Çrş 14 Ekm 2020, 10:25

Merhabalar.Geçen cumartesi İzmir-Ankara arası seyahat yaptım. Banaz'dan sonra 2 yerde Bayburt Grup'un kamyonları İzmir-Ankara devlet yolundan dubalarla ayrılmış ceplerle içerilere gir-çık yapıyorlardı.Bir tane görevli ara ara trafiği durduyordu elinde bayrakla.Bayburt grup hızlı tren inşaatı ile ilgili mi çalışıyor bilen varsa yazabilir mi ?

Düzağaç'tan Afyon istikametine doğru devlet karayolundan gözüken 2 adet viyadük bitirilmişti.Fakat toprak dolguları da yapılmamıştı. (geçtiğimiz kurban bayramı ile aynı )

Hava karardığı için Afyon-Ankara arasını gözlemleyemedim.Ancak 10 gün önce Ankara-İzmir seyahatimde pek bir değişiklik göremedim.

Afyon girişindeki YHT şantiyesinden hızlıca geçtiğimiz için çok dikkat edemedim ama şantiye sakin gibiydi.

Eğer Bayburt grup YHT ile ilgili çalışıyorsa Banaz'da 2 yerde çalışma var.cnk1470
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 23:20

bu sene otogar metrosu yapılmaya başlasın da yht bitmesede olur

Olcy
1 hafta önce - Pts 19 Ekm 2020, 10:45


Mehmet Kasım ASLAN
1 hafta önce - Pts 19 Ekm 2020, 16:42

Videoya bakınca işler daha çok başında görünüyor, altyapı işlerinin başlangıç seviyesinde olduğu anlaşılıyor. Zaten çok öncelikli bir hat değil. Her sene ağır ağır yapıp 10 yılda bitse hiç sıkıntı değil. İzmir'den Ankara'ya uçakla 1.5 saatte gidiliyor, hızlı tren daha uzun süreceği için çok fazla rekabet edemez ama Afyon için faydalı olur. Afyon önemli bir kavşak noktası. Zaten bakanlığın 2021 bütçesinde % 50 küçülme planlanıyor. Ödenekler azaltılacak. Önce sağlık ! Afyon-İzmir etabı yapılmasın onun yerine Otogar-Halkapınar hattı yapılsın. Sanayiye de gitsin.erkuty
1 hafta önce - Pts 19 Ekm 2020, 20:31

Ankara-istanbul karayoluyla 4 saat, uçakla 45 dk ama pandemi öncesi yht de yer bulmak mucizeydi. Ankara-eskişehir aynı şekilde. Ankara-Sivas'ta uçakla 1 saat ama yht hattı tamamlanıyor.
İzmir-Ankara yht hattı tamamlandığında bu hatta da bilet bulabilmek çok zor olacak. 3,5 saatte bozkırın ortasından izmir'e gitmek için sıraya girecek herkes. Yıllardır ertelenen ve bir türlü tamamlanmayan bu hattın ne kadar gerekli olduğunu görememek gerçekten hayret verici.


Deniz Çağdaş
1 hafta önce - Çrş 21 Ekm 2020, 13:30

ANKARA-MANİSA-İZMİR HIZLI TREN HATTINDA SONA YAKLAŞTIK
Alıntı:


Ulaştırma ve Altyapı Bakın Adil Karaismailoğlu “TÜRKSAT 5A’yı Kasım ayının sonunda uzaya göndereceğiz. Türksat 5B 2021’in ikinci çeyreğinde, ilk milli ve yerli haberleşme uydumuz olan Türksat 6A da 2022’de fırlatılacak” dedi. Bakan Karaismailoğlu, "Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir YHT hattı, sona yaklaşan projelerimizden" dedi.


Türk Demiryolu Zirvesi’nin açılışı Tarihi Sirkeci Garı’nda gerçekleşti. 4 gün sürecek zirvenin açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Programa Bakan Karaismailoğlu’nun yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Trans-Hazar Uluslararası Taşıma Güzergahı Birliği’nin üyeleri ve davetliler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Fatih Belediye Başkanı Turan bir konuşma yaptı. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuştu.

“Gaziray projesinde yüzde 70 fiziksel ilerleme sağladık” Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Konya arasındaki yolcu taşımacılığının yüzde 66’sı, Ankara-Eskişehir arasındaki yolcu taşımacılığının yüzde 72’si yüksek hızlı trenlerle yapıldığını söyledi. Tüm demiryollarında 2019 yılında 246 milyon yolcu taşındığını belirten Bakan Karaismailoğlu, “2004-2020 yılları arasında demiryolu sektöründe kullandığımız tam 280 ürünü yerliye dönüştürdük ve bu sayede yılda yaklaşık 43 milyon TL tasarruf sağlıyoruz. Demiryollarında halen devam etmekte olan projelerimiz ülkemizi demir ağlarla örmek hedefimiz var. Bu hedeflere ilişkin Ankara-Sivas YHT Hattı, Mersin-Adana-Osmaniye-G.Antep Demiryolu, Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir YHT hattı, Halkalı-Kapıkule Demiryolu, Konya-Karaman-Niğde (Ulukışla)- Mersin (Yenice)-Adana Demiryolu sona yaklaşan projelerimizden bazıları. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yürütülen Gaziray projesinde yüzde 70 fiziksel ilerleme sağladık. Konyaray projesi için de Konya Büyükşehir Belediyesi ile 21 Şubat 2020 tarihinde protokol imzaladık” ifadelerini kullandı.KAYNAK: https://www.manisahaberleri.com/bolge/manisa-izmi ...21791.html

Hayırlı olsun.Haberlerde dile getirilmesi güzel.Umarım çalışmalar hızlanır.


George Jack
1 hafta önce - Çrş 21 Ekm 2020, 13:41

manisa kısmında bir gelişme olduğu yok inanmayın daha ray döşenmesi için yapılacak çok iş var daha yapılmayan

mustafa 1903
6 gün önce - Çrş 21 Ekm 2020, 15:18

Alıntı:
Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir YHT hattı, Halkalı-Kapıkule Demiryolu, Konya-Karaman-Niğde (Ulukışla)- Mersin (Yenice)-Adana Demiryolu sona yaklaşan projelerimizden bazıları.

Ulaştırma "Bakan"ı dalga mı geçiyor ne? Ankara-İzmir YHT projesinin neyin sonuna yaklaştı? Kesinlikle inşaat kısmı değil.


Kamil Umut
6 gün önce - Çrş 21 Ekm 2020, 19:36

En az 10 yılda biterse şükredinsayfa 99
« önceki   123 ... 9899100   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM