Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1088
Tolga0606
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:05

Alıntı:
Gündüz kalabalıkta çalışan metronun gece boş iken iptal edilmesi, pandemiden dolayı imiş, milleti iyice salak yerine koyuyor bu adam.

Alıntı:
Pandemi döneminde gece metro seferi olmamasının nedeni sanırım çok az yolcu olur, çok talep olmaz diye düşünmeleri ama bence yanlış düşünüyorlar gece seferleri tekrar başlasın haftasonu kullanan yine çok olur. Cuma-cumartesi geceleri havalar da güzel sıcak gidince insanlar geceleri dışarıda daha çok vakit geçirmeye başladılar, özellikle sahil parklarında sabaha kadar vakit geçiriyor insanlar, gece çalışsa metro talep olur, umarım en kısa sürede gece metrosu tekrar başlar ve M7'de gece çalışacak hatlardan biri olur.

Şu an pandemi dönemindeyiz. Sağlık bakanı, zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın, kalabalık alanlarda bir araya gelmeyin, evinizde oturun dediği bir ortamda, belediyenin gece ulaşımı sağlayıp insanları dışarı çıkarmaya teşvik etmesi yanlış bir durum olmaz mı? Avrupa'da akşam belli bir saatten itibaren yasaklar başlatıldı. Bizde şu an hasta sayısı açıklanıyor vaka sayımız belli bile değil. Bu ortamda gece ulaşımı yanlış bir uygulama olur. Avrupa'daki gibi akşam işe gidip gelenler harici kimse sokağa çıkamaz, o zaman işine gidip gelen insanlar için belli aralıklarla gece ulaşımı açılması doğru bir uygulama olurdu.

Yasinkprmz
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 16:54

Arkadaşlar gece metrosunu kaldıran belediye değil içişleri bakanlığı genelgesi 153 u arayıp sordum ben

eser83
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 17:19

Kimin yaptığı, neden yaptığı, ne mantıkla yaptığı önemli değil. Üzerinden dezenformasyon yapabilelim de, o bize yeter. Duyan da sanar ki koskoca belediyelerde tek bir kişi canı sıkıldıkça rastgele karar alıyor "Bugün metroyu şöyle yapın, yarın otobüsleri böyle yapın, vapuru kapatın açın." diye

Jezky
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 17:26

Alıntı:
Örneğin, Göztepe Metro için GM1 gibi farklı kullanımlarda olabilir veya Mahmutbey için MH1 bile olabilir.

Aslında haklısınız bu hattın en büyük entegrasyon noktası Mahmutbey’den ziyade Göztepe metro durağı. Fakat şöyle bir durum var, bu duraktan geçen otobüsler genellikle farklı semtlere ait Yenikapı, Eminönü ve Otogar otobüsleri. Bu otobüsleri bu noktalara gitmek için değil de metroya gitmek için kullanan insanlar olacaktır. Bu durumda bu hatların kodu değişmeden metro entegre tanımlaması yapılıp ücretsiz aktarma sağlanır mı yoksa ücret alınır mı?

En son Jezky tarafından Pzr 18 Ekm 2020, 23:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Dokak
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 17:32

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum m7 hattı yolcu konusunda m2 geçermi sizce

Ahmetghj
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 17:52

M7 M2 yi rahat geçer.
Belki pik zamanlarinda 1,5 katina kadar bile cikabilir. Esenyurt kismi da biterse Metrobüs gibi sıkışık olur.

Mehmet Kasım ASLAN
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 19:24
İBB 97M'Yİ GÖZÜNE KESTİRMİŞ !

İBB yeni video yayınlamış.

97M'ye bindik, Metro M7'yi sorduk diye program yapılmış.

https://twitter.com/istanbulbld/Reklam_link/1316683200274595840

Ali lukunku
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 23:20

M2 hattını yolcu olarak geçecek bi hat olacağını sanmıyorum.

Mustafa Köseoğlu
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 23:35

Alıntı:
M2 hattını yolcu olarak geçecek bi hat olacağını sanmıyorum

Bence İstanbul'un en yoğun metrosu olacak bence

Jezky
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 23:49

Alıntı:
M2 hattını yolcu olarak geçecek bi hat olacağını sanmıyorum.

M2 kuzey güney eksenli bir hat, oysa İstanbul’daki şehirleşme yatay şekilde genişlemiş. O sebepten ötürü M2’de Mecidiyeköy’den sonraki duraklarda iş gidiş çıkış saatleri dışında çok fazla yoğunluk olmaz. Oysa M7’nin her bir durağının çevresi yoğun yerleşim bölgesi olan bir hat. Üstüne Mahmutbey’in batısında yaşayan 3-4 milyon insan için de artık merkezi noktalara ulaşım aracı olacak.

Hatta besleme hatlar iyi ayarlanırsa M2+M7 kombinasyonu ile Taksim’e giden çift hattı hatlar bile albenisini kaybedebilir.

sayfa 1088
ANA SAYFA -> ULAŞIM