Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 283
Doğukan Kahraman
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 12:25

Bu resim bugünlük, yeni kulenin sağ tarafında kalan anten halen sökülmemiş gibi. Bu anten niye sökülemiyor? TRT'nin kulesi değildir bu.En son Doğukan Kahraman tarafından Pzr 18 Ekm 2020, 12:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


35 gökhann
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 12:27

Alıntı:
Herhalde fotoğraf daha önceki bir tarihte çekilmiş

Bir iki hafta önce çektimgdagdas
5 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 20:38


(+)


Meraklı34
5 gün önce - Pts 19 Ekm 2020, 16:45

arkadaşlar,sayısal yayın süreci ile ilgili bilgisi olan varmı.

saygılar.................


Ertan AKYILDIZ

4 gün önce - Pts 19 Ekm 2020, 18:15

Solda kalan ve yıkılmayan kule ne işe yarar acaba?
(+)
Meraklı34
4 gün önce - Pts 19 Ekm 2020, 20:30

o kule de yıkılır,çünkü üzerinde verici yok,verici sökülmüş.

saygılar.............................


vedatbey24
4 gün önce - Sal 20 Ekm 2020, 15:23


(+)
ertugirgin
2 gün önce - Prş 22 Ekm 2020, 16:53

Tuzlada deniyorum ama hiç bir tv yayını bulamıyor. Bilginize

Meraklı34
1 gün önce - Prş 22 Ekm 2020, 18:04

sayın ertugirgin,tv yayını yok.sebebini bende bilmiyorum ben 1 aydır deniyorum sinyal yeni kuleden yok.ilçe vericilerinden 3 tane kanal 6 frekansdan yayın yapıyor,oda çöp yayın parazitten başka hiçbirşey yok.kanallar 4 frekansda atv,1 frekansdan ahaber,1frekansdan da galiba fox yayın yapıyor.yeni kuleden bence anolog yayın olmayacak.çünkü herşey yayın için hazır ama yayın yok.şu anda sayısal yayın bile şüpheli.bence kısa vadede tv ile ilgili hiçbirşey beklemeyin.kule ile ilgili 2 konu şu anda gümdemde.birincisi fotoğraflar drone görüntüleri eski kululeri söktük çok başarılıyız olayı,ikincisi fm radyo olayı bu kadar.bakın son haberleri paylaşayım tv ile ilgili kelime dahi yok.


https://www.haberturk.com/kucuk-camlica-kulesinin ...ti-2843636


Küçük Çamlıca kulesinin hizmete girmesiyle görüntü kirliliği ortadan kalktı
22.10.2020 - 05:20
Güncelleme: 22.10.2020 - 15:43
Küçük Çamlıca'da inşa edilen Televizyon ve Radyo Kulesi'nin devreye girmesiyle birlikte şehrin siluetinde görüntü kirliliğine yol açan 27 anten kaldırıldı. Kalan son TRT beton kulesi için de geri sayım başladı... Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'ın haberi...
Çamlıca kulesi hizmete girdi! O görüntüler sona erdi - Haberler

Can Ataklı kimdir, korona virüse mi yakalandı? Can Ataklı'nın sağlık durumu nasıl?


İstanbul'un en yüksek tepelerinden olan Çamlıca’daki anten kirliliğine son vermek için Küçük Çamlıca’ya yapılan Televizyon ve Radyo Kulesi geçtiğimiz günlerde hizmete girmişti.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SONA ERDİ

369 metre yüksekliğe sahip, 10 bin metrekarelik alana inşa edilen ve Avrupa'nın en yüksek kulesi olan Küçük Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi'nin devreye girmesiyle yıllardır Çamlıca’da görüntü kirliliği yaratan antenler de kaldırıldı.

TRT KULESİ DE KALDIRILACAK

Büyük Çamlıca’daki 28 anten direğinden 27’si söküldü. Geriye sadece TRT’nin 1 beton kulesi kaldı. TRT’nin kulesi de kısa süre içinde kaldırılacak.
https://www.trthaber.com/haber/turkiye/duzce-vali ...25057.html


48 yıldır hizmet veren TRT Çamlıca Kulesi için veda zamanıBir zamanlar tüm çatı antenlerinin döndüğü, radyo frekanslarının aradığı TRT Çamlıca Kulesi için artık veda vakti. Yeni yapılan küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesi’nin hizmete girmesiyle görevini tamamlayan kulenin yıkımının 2 ay sürmesi bekleniyor.
Televizyon ve radyo yayınları için yapılan TRT Çamlıca Kulesi, 30 Aralık 1972’de hizmete girdi. O dönem Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, Başbakan ise Ferit Melen’di.

Üzerindeki çelik direkle birlikte toplam 166 metre uzunluğuna sahip kule, yaklaşık yarım asır İstanbullulara hizmet verdi. İstanbul’un hemen hemen her yerinden görülebilen, nostaljik bir değere de sahip kule için artık sona yaklaşıldı.


Çamlıca Tepesi’ndeki eski vericilerin sökülmesiyle İstanbul’un silueti değişecek. Tepedeki görüntü kirliliği de son bulacak.

Radyolar vericilerini taşıdı

Yeni yapılan küçük Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi’nin hizmete girmesiyle İstanbul’da radyo yayını yapma hakkı bulunan kuruluşlar, karasal analog yayınlarını bu kuleden yapmaya başladı. 103 radyo, vericilerini buraya taşıdı.

369 metre yüksekliğe sahip, 10 bin metrekarelik alana inşa edilen kule, Avrupa’nın en yüksek kulesi.


Kule, aynı zamanda İstanbul’un yeni turistik merkezlerinden biri de olacak. Seyir katlarının ve restoranlarının da yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

"Burası ikinci evimdi"

TRT Çamlıca Kulesi’nde vericilerin sorunsuz çalışmasından sorumlu Nuri Sümeroğlu, inşaat ve bakım teknisyeni olarak burada işe başladı.Mesleğini 14 yıldır kesintisiz sürdüren Nuri Sümeroğlu, kulenin yıkılmasından dolayı hüzünlü:

"İçim buruk. Ben ilk buraya geldim, kendi evim gibi hissettim. Burası ikinci evimdi. Yıkılmasına üzülüyorum. İnsanlar buraya geldiği zaman Çamlıca Tepesi'ne çıkıyorlar ama yanında bir de ayrıca Çamlıca Kulesi vardı. İnsan buruklaşıyor. Bir baktığın zaman Beykoz, Üsküdar, Adalar, Ortaköy, Şehitler Köprüsü... Şu manzara, herkesin arayıp bulamadığı bir şey."

Haber: Rasih Turanoğlu

saygılar..................................................


Atila
1 gün önce - 02:27 (dün)

Bununla birlikte, Endem Kulesi faaliyete geçermi acaba?sayfa 283
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet