Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1760
Mehmet Yeşilbaş

6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:17

Alıntı:
ABD de Rusya da Avrupa birliği de karşılarında eski Türkiye olmadığını anlaması lazım artık.

Aslında telaffuz ettiğin devletler durumu çok iyi anlıyor. Mevcut durumu iyi analiz ediyorlar. Bunları yapan lider kim Recep Tayyip Erdoğan, bu lider gider ve sisi, paşinyan, muhammed bin selman gibi işbirlikçi vizyonsuz, çapsız, besleme, koşulsuz itiat edecek muhalefeti başa geçirip mevcut durumu tersine çevirerek eski türkiye hayalleri kuruyorlar. Bunun için içerdeki etki ajanlarını, 1 dolarlık hainlerini, beyinleri iğfal edilmiş zavallı batı hayranlarını, stk’ları, kendilerine itaat edecek her oluşumu kullanıyorlar. Güzel şeyler yapan vatanseverleride damat vs... gibi çeşitli söylemlerle itibarsızlaştırıyorlar. Biz millet olarak bunları görmeyip vizyoner liderlerimize sahip çıkmazsak mısır, suudi, ermenistan vs... gibi ülkelerdeki halkın düştüğü acınası duruma düşer bir daha bellimizi 50 yıl doğrultamayız.

Fransa muhalefetine bir bakın konu fransa olunca capsız macronun arkasında duruyorlar. Birde bizim muhalefete bakın aradaki farkı zaten görürsünüz.

Saygılarımla....

Yakup

6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:19

Alıntı:

Üstelik yıllardır Avrupa devletleri s-300 almışlar. Kimse de sesini çıkarmamış. Kimse bana ama S-400 ler F-35 lerin bilgilerini çalıyor vs demesin. Artık F-35 de almıyoruz. Programdan haksız şekilde çıkarıldık. Yani çalınacak bilgi bahanesi de kalmadı.

Pardon, ama hangi Avrupa (ya da AB diyelim...) devletleri Rusya'dan ya da başka bir yerden Rus yapımı S-300 almışlar?

Benim bildiğim tek örnek Yunanistan. Ancak Yunanistan da fiilen S-300'leri almadı ki... AB'ye girişi öncesinde GKRY aldı S-300'leri, Türkiye buna fena halde şarlayınca bunları mecburen Yunanistan'a devrettiler: ancak S-300'leri Yunan anakarasına değil ama Girit adasına konuşlandırdılar.

Zamanında, sistem ihracata hazır olduğunda Rusya'dan S-300 alabilecek konumda olabilecek Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Romanya ve Bulgaristan AB'ye de girdiklerinden zaten almaya teşebbüs dahi etmemişlerdir.

(+)

Türk gücü
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:28

Türkiye Cumhuriyeti bağımsız bir ülke olup istediği ürünü isteği ülkeden almak hakkını 1923'de bağımsızlık ilanıyla elde etmiştir ve kimseye hesap verme zorunluluğu yoktur . Türkiye'nin nato'ya girme sebebi sscb tehdidinden dolayı vuku bulmuştur. Bugün nato, tatbikatlarda Atatürk fotoğraflarının hedef yapılıp kurşunlandığı , pkk'nın desteklendiği , her platformda ülkemizin çelme takıldığı bir şer organizasyonuna dönüşmüştür . Türkiye bugün batı kaynaklı ciddi bir tehdit altındadır bundan dolayı doğu ile alışveriş yapması aklın zekatıdır

Örenşehir
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:33

S 300
Yunanistan hariç, Slovakya ve Bulgaristan'da da mevcut.

Herhalde onlarda Kıbrıslı Rumlardan almadılar.

Al Lablabi
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:36

https://www.milliyet.com.tr/galeri/son-dakika-mil ...6333013/20

Tam da ihtiyacimiz olan olay, okumanizi tavsiye ederim.

Can02
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:53

Avrupa ulkeleri S 300 almadıysa, daha dogrusu Varsova Paktı dagılınca AB'ye giren dolayısıyla NATO 'yada giren Hırvatistan, Polonya, Romanya, Bulgaristan gıbı ulkelerın envanterınde Sovyet sılah sistemleri vardı, Su serisi savas ucakları, HSS'ler vs, vs bunlar NATO sıstemlerı ıcın tehlike arz etmıyormuydu,el bombasından zırhlı araclardan, makınalı tufeklerden bahsetmiyorum,, elektronık sıstemlerden bahsediyorum

NATO' ya girdikleri gun mu Sovyet sılah, sistemlerini 1 GUNDE BIRAKIP NATO SİSTEMLERİNEMI GECTILER HAYIR,,

Ama ıs Turkiye 'nın ABD ye pazar olmaktan cıkması, bunun domino etkisi gibi bırkac nato uyesı ulkelerinde Patrıottan daha gelısmıs S400 veya Rus sıstemlerı almasının onunu acacak,, ABD istiyor ki benden Baska ulkeden sılah sıstemlerı almasınlar, bana muhtac olsunlar, politikaları bana uymazsa Bı bahane ile ambargo koyarım, sureklı bana muhtac olsun vs vs bu anlayısa son verdik bunların karın agrısı bu yuzden

Son 15-20 yıl öncesine kadar da boyleydı, Alman Leopard verir ki hem para kazanır, hem ıdamesı yedek parcasından kazanır, muhımmatından kazanır,,, ıdamesı ıcın Almana ihtiyacın vardır, Bı nevı bagımlı olursun (bir tank, motor vs ortalama 15_20 yıl boyunca uretıcı ulkeye bagımlı olmak demek, ondan izinsiz kendi sistemini entegre edemezsin ızın vermez)

Ne zamanki Savunma Sanayimiz guclendı, Dogu Akdenızde hakkımızacsahıo cıkmak ıcın sahada gosterıyoruz , Suriye 'ye kuresel guclerın engellemelerıne karsı girdik, 92 yılında 1 GMH(Genel Maksat Helikopteri /Silahsız /yaralı tasımak ıcın) Azerbaycan' a veremeyen bir ulkeden sımdıkı gelinen nokta ortada, Dogu Akdeniz deki hidrokarbon rezervi bızı ekonomik, siyasi, askeri, politik, stratejik ve, vs olarak daha ileri seviyeye getirecek, mıllı gelir artacak, issizlik azalacak, ıhracat artacak, ithalat azalacak, gaz gelırı ile YUZLERCE projeler, yatırımlar, nukleer santraller, binlerce uretıcı ye, sanayiciye, bilime, teknolojiye, tarıma, saglık teknolojilerine, ARGE projelerine destek demek meyvelerini kısa surede verecek ;

Ekonomik, sanayi, uretım, altyapı, egıtım, bilim, teknoloji vs vs olarak ; Almanya, Fransa, Japonya, G. Kore ile boy olcusen bir Turkiye demek

Askeri olarak ; bolgesel gucten kuresel bir oyuncu olmamız demek (her turlu stretejık sılah, sistemlerini, uzay, uydu, savas ucagı, denizaltı, balistik fuzeler vs vs) sadece yakın cografyamızda degıl Afrika da, Latin Amerıkada, Asya Pasıfıkte, Balkanlar, Kafkaslarda, Ortaasya da usler demek (nufuz demek, etki alanı demek)

Ekonomik ve kuresel askerı guc demek, siyasi, politik stratejik olarak etki alanını genısletme demek, dunyada soz sahıbı olmak demek, bu yuzdendır
ki Lıbya'da, Dogu Akdeniz de, Kafkasyada, Surıyede, Irakta bızı sıkıştırmak istiyorlar,, Bu zinciri kırıp bırde yeni kesfedılecek gaz rezerlerımızınde ekonomıye aktarılmasından sonra bizi kimse tutamaz

Bay metin

6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:58

Can bey tamamen haklısın bı örnekte ben veriyim:

Bu mig 29 LUTWAFFE ye ait bakın doğu alman hava kuvvetlerine ait değil alman hava kuvvetlerine ait doğu Almanya'dan LUTWAFFE geçtiler 89 da ve 2013 e kullanildilar bu uçak o zamanın en gelişmiş uçaklarından biriydi ona birşey dendimi HAYIR

Örenşehir
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:58

Azerbaycan-Ermenistan Karabağ savaşın'da şuana denk hiç TB2 Bayraktar SİHA düşmedi

wowpars
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 14:59
Oyun

Evet yine aynı yere geldik. Siz Siha lar oyun değiştirici, bozucu diyorsunuz ben daha erken diyeceğim.

Neyse bu fikir tezatlığı böyle uzar gider.

Ne zaman, mius ve avcı sihayı yaptık, o zaman belki oyun bozar yada değiştirir diye düşünüyorum.

wowpars
6 gün önce - Pzr 18 Ekm 2020, 15:07
Multi Sungur hss

Acaba, sihalar arttıkça, sungur gibi füzelerden, gemilerdeki Ram sistemi şeklinde toplu bir lançer yapıp kara aracına takılmak sureti ile bir hss sistemi yapmak faydalı olur mu?

Yani, yada, hisar A sisteminine sungur füzesi eklesek bu şekilde daha mı etkili olur. Yada duruma göre, tehdide göre konfigüre etmeli.

Yine bu sistemin üzerine 180 derece dikey, 360 derece yatay kapsama sağlayacak ıır kamera da olmalı. Tabi radar yine olacak fakat, bu sefer radar daha düşük frakansda, vhf radar olmalı ki küçük hedefleri görsün. Yada pasif radar.

Ayrıca sihalar için artık hss füzelerinin ıır arayıcıları sihayı görsün diye açıkta olmalı.

sayfa 1760
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET