Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İşsizlik sorunu
« önceki   123 ... 196197198

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 198
Musa Ovaci
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 00:06

Alıntı:
Yani "iyide eşitlemenin" yolu nüfus azaltımı mı?

Herkes bakabileceği kadar çocuk yapsın. Her ülke de bakabileeği kadar vatandaşı olsun.

Sizin aklınıza alternatif daha iyi çözüm ne?

Şimdi sizin maaşınız sabit baba olsanız, evde bir çocuk ile 4 çocuk büyütme masrafı aynı mı?
O 4 çocuk eğer çocuk gibi yaşamayacaksa, dışarıya mendil satmaya yollanacağına 1 çocuk olsun oyun parkında oyun oynasın. Ha zengin insan ve ülke iseniz istediğiniz kadar olsun tabi.

mertgil
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 00:12

Bir ülkenin yeraltı yerüstü kaynak potansiyeli, tarihi ve coğrafi konumu ve misyonu, üretim gücü ve kapasitesi, etnisite yapısı vs. gibi temel parametreler nüfus politikasını farklı kılabilir.O nedenle az nüfus çok gelir yaklaşımı diğer verileri değerlendirmeden tek başına yanıltıcı olabilir.

osman yörükoğlu
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 00:19

Alıntı:
Osman bey, kimseye bol keseden verilsin demiyorum. İnsanların hayat şartları iyileştirilsin dediğim bu.
15-20 bin vs rakam önemli değil onların hepsi sayı.

İnsanların altında son model arabalar olmasın eyvellah. Ama insanlar rahatlıkla yiyip içebilsin, kırmızı et, peynir vs diledikleri kadar yesinler.

Maaşların 15-20 bin olmasının önemi yok. Maaşlar 2 bin TL olsun ama kırmızı et 10 TL beyaz peynir 3-4 TL olsun. Her çocuğun eski de olsa bilgisayarı olsun. Her evin interneti olsun çocuklar öğrenebilsin vs.

Musa bey herkesin ben bu fırsatlara erişmesini en az sizin kadar isterim.Ama hayat bu nasıl Suriye'de Afganistan'da doğan çocukla Fransa'da Almanya'da doğan çocuk dünyevi fırsatlar için eşit şartlarda doğmuyorsa Türkiye'de ve dünya'da da herkes aynı şansa sahip olmayabiliyor.Ama bizim düşüncemiz şu olmalı daha geride olan yaşam şartlarını nasıl ilerletebiliriz gibisinden olmalı. Beyaz peynir ve kırmızı ete gelirsek bu ürünlerde ithal ürünler varken şu dolar kuruyla ne beyaz peynir 3-4 lira olur ne de kırmızı et 10 lira olur.Beyaz peynir 10-15 lira kırmızı et de 30-40 lira derseniz neyse gerçekçi düşünmek gerekir.Saygılarımla.Türkiye'den tüm gurbetçi kardeşlerimize selamlar.

Yusufkoca
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 00:56

Alıntı:

Herkes bakabileceği kadar çocuk yapsın. Her ülke de bakabileeği kadar vatandaşı olsun

Var olan imkanları önce nasıl daha adil bölüşürüm. Sonra var olan kaynakları imkana dönüştürürüm, diye düşünmek varken, insanların soyunu kurutmak.! Nasıl bir öneri Allah aşkına.!?????

Afganistamda doğan çocuğun fakirliğinin sebebi fazladan dünyaua gelmesi değil.!

Satılmış sahsiyetsiz ajan yöneticileri yüzünden ülke kaynaklarını afgan çocuğundan başka "onun bunun çocuklarına peşkeş çekmesidir"

Aynı şey yer altı kaynağı olan fakat işleyecek tekniğe henüz ulaşamayan tüm doğu ve afrika ülkeleri için geçerlidir.

Ulaşmalarıda zordur. Zira mühendisleri suikaste, hükümetleri darbeye, sermayeleri imf ye kurban gitmektedir.!

Sistemi böyle kurdu isen.! Geriye sadece "nüfus planlaması" narkozunu yutturmak kalır.!!!!

Zaten doğanlarında eğitilenlerini beyin göçü ile aldın.!!!!!

İpucu, Allah eksik bir şey yaratmamıştır.!

Yakup

5 gün önce - Cum 23 Ekm 2020, 11:35

Ben bu paketlere inanmiyorum, Cünkü kalici olmuyorlar..

Büyük sirketler ve firmalar kendi reklamlarini yapmak icin destekliyor paketleri Ama kisa bir süre sonra ise girenler herhalde tekmeyi yiyip kovuluyorlar Cünkü issiz rakamlar bir türlü inmiyor..

Alıntı:

Burç

3 gün önce - Pzr 25 Ekm 2020, 05:24

İş bulamayanlar düşünsün ...

https://m.ensonhaber.com/gundem/gaziantepin-100-n ...rali-adami

UĞURÖZ
3 gün önce - Pzr 25 Ekm 2020, 05:46

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Gaziantep ilinde Işkur sitesinde bile yılda 25, ayda iki defa iş değiştirebileceği iş dalı yok.

Emlak gibi kısa yoldan para kazanacağı işlere girmiş tutunamamış. Eczane gibi düzgün sigortalı temiz bir iş yerinde çalışmayı becerememiş.
En sonunda yine lafını popcu olmak istiyorum diye noktalamış.
Amacı çalışıp ekmek götürmek veya alın teri değil.
En kısa yoldan para götürmek.
Ayrıca kim en çok namus, haysiyet kelimesini ağzına sakız ediyorsa o problemi onda aramak lazım. Atalarımız boşuna böyle dememiş.
Ben 8 sene önce alışveriş merkezine başvuru yaptığımda en fazla iki sene çalışmışsın diye olumsuz not vermişlerdi. İşe aldılar o ayrıda söyledikleri söz hâlâ hafızada.

Sigortasız çalışacağına sokaktan hurda toplasın 100 lirayı bulur kazancı. Öyle işi herkes bulur.

En son UĞURÖZ tarafından Pzr 25 Ekm 2020, 08:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hamza Halit
3 gün önce - Pzr 25 Ekm 2020, 07:54

Alıntı:

Hayatı film olur. Patronunun gece kamerasını açıp yine patronunun eşine göstermesi tam bir komedi.

Yakup

3 gün önce - Pzr 25 Ekm 2020, 08:48

Alıntı:

Adam tembel, yatmayi terci ediyormus..

sayfa 198
« önceki   123 ... 196197198
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET