Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya yeni YHT garı
« önceki   123 ... 404142

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 42
Olcy
2 hafta önce - Prş 08 Ekm 2020, 00:31

İnternetten bulduğum garın içini gösteren bazı fotoğraflar.

İlk fotoğrafla garı içeriden ilk kez bu kadar net görüyoruz.

İş yapanlar, yaptıkları işin reklamını neden doğru düzgün yapmazlar anlamam.

(+)

(+)

(+)

Olcy
1 hafta önce - Prş 15 Ekm 2020, 09:43

Gaziray projesinde kullanılan yürüyen merdivenleri şeffaf yapmışlar ne kadar güzel ve estetik olmuş.

Konya yht garında niye bu şeffaf yürüyen merdivenlerden kullanılmamış şaşılacak bir durum hakikatten, bunlarda bile bir standart yok.

Şeffaf olanlardan olsa çok daha estetik ve şık olurdu.
Okyanusu geçiyoruz ırmakta boğuluyoruz çoğu zaman.

İki projeyi de yapan, yaptıran halbuki aynı kurum.

Arada öyle devasa maliyet farkı mı var da daha estetik olanını seçmezsin.

Bu kurumda bir standart olsun artık.

(+)

(+)

abdulaziz42
1 hafta önce - Prş 15 Ekm 2020, 18:09

Yeni gara gittiğiniz zaman 1. kata çıkın ve duvarlara bir bakın. Koridor boyunca tepenizde uzanıp giden doğalgaz borularını göreceksiniz. Çok çirkin bir görüntü oluşturmuş. Oradaki görevliye sordum Ankara Garında ben hiç böyle meydanda duran boru görmedim burası niye böyle çirkin dedim. Görevli burası doğalgazla ısınacak dedi

abdulaziz42
1 hafta önce - Cmt 17 Ekm 2020, 20:00

(+)

(+)

2 gün önceki mesajımda belirttiğim doğalgaz boruları yüklediğim ikinci fotoğrafta görünmektedir. Koridorun başından çok daha fazla dikkat çekiyor. Onun dışında şimdilik bir eleştirim yok. Boş dükkanlara zamanla mağazalar ve yemek yenilebilecek yerler açılacakmış.

Karaman Ahmet
1 hafta önce - Cmt 17 Ekm 2020, 20:18

Bu gar istikametinden Tramvayda geçiyor. Aslında tramvayın raylarınıda garın önünden geçecek şekilde uzatıp, yht, konvansiyonel tren, banliyö ve tramvayın entegre olduğu önemli bir toplu taşıma aktarma noktası oluşturulabilir.

Olcy
1 hafta önce - Cmt 17 Ekm 2020, 20:40

Ana girişteki ışıklandırma neden tavandan yapılmamış, hem estetik olmamış, hemde aydınlatma yetersiz karanlık olmuş.

Beğenmedim.

kami suyutmaz
1 hafta önce - Cmt 17 Ekm 2020, 22:06

Doğalgaz yönetmenliğine göre borular dışarıdan , ısı üretecek makineye kadar sıva üstü döşenmesi gerekmektedir ,doğalgaz dağıtıcısı sisteme verdikten sonrada boruların boyanmasına izin verilmektedir.
Bilgilerinize

abdulaziz42
1 hafta önce - Pzr 18 Ekm 2020, 00:46

Sıkıntı doğalgaz borularının dışarıda olmasında değil ana koridorun üzerinde olmasında, yolcu iniş binişinin yapıldığı katta ve çok göz önünde. Oradaki görevli de dedi prosedür böyle diye. 1 sene boyanması yasakmış, 1 sene sonra boyanabilirmiş.

Ayrıca girişte tavanı aydınlatmayı gerektirecek bir görsel şölen yok Yer yeterince aydınlatılmış zaten.

sayfa 42
« önceki   123 ... 404142
ANA SAYFA -> ULAŞIM