Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Gökdelenler
« önceki   123 ... 353637

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
sayfa 37
engin23
2 hafta önce - Cum 09 Ekm 2020, 13:58

Alıntı:
Parklar var zaten. Biva towerin çevresinde büyük bir park yapılmıştı. O parkın yanlarında da parklar var. Hepsi fiilen birleşik birbiriyle. Yine bölge adliyesinin önünde çınarlı rekreasyon alanı var. Bir kaç Park daha yapılacaktır ama bölge park değil finans merkezi olmalı. İzmir ölçeğindeki şehirlerin kendi finans merkezi var. İzmir artık kendini aşmalı o kapasitesi var

Evet farkındayım biva'nın önünde ve yakınlarındaki parklardan. (park izmir projesi diye geçiyordu).
Ben daha çok bundan bahsediyordum depolar için:

(+)

(Grant Park, Chicago)

bütün izmir'in toplaşacağı, özel günlerde kordon dışında etkinliklerin yapılacağı, herkesin faydalanacağı 100 yıllık bir yatırım bu. Bunu bi yapsınlar, ondan sonra bölgeyi istedikleri gibi tıka basa doldursunlar binalarla içim hiç yanmıyacak.

Finans merkezi konusunda gelince, biraz iddialı bence. Istanbul Ataşehir'e yeni finans merkesi yapılıyor, kaptırmak istemezler İzmir'e. Ama tabii güzel hayaller. İsterdim bu tür yatırımları Istanbul dışına, İzmir gibi yerlere yapmalarını.

Gediz_001
2 hafta önce - Cum 09 Ekm 2020, 18:05

Alıntı:
Türkiye bu ekonomisi ile hiç bir şehri finans merkez olmaz. Tüm komşularla mücadele içinde geçen bir dönemdeyiz, finans savaş, belirsizlik istemez. Şu an kuru beton yapıyıoruz.

Tabi ki Türkiye'den finans merkezi çıkması bugünkü şartlarda hayal. Zaten gerçek finans merkezleri 10 taneyi geçmez. Newyork, Paris, Londra, Dubai,Hong Kong, Moskova v.s.

Benim bahsettiğim her ülkenin iyi kötü finans şehri olması. Prag, Viyana, madrid gibi kentlerinde kendi çapında finans merkezleri var. Bunlar dünya merkezleri değil tabiki ama ülkenin ve bölgelerinin merkezleri. Bugün için İstanbul da yapılan da Viyana ve Prag gibi ülkemizin ve bölgenin finans merkezi. Aynı şekilde İzmir'e yapılacak bir finans merkezi de ülke ve bölgenin merkezî olacaktır. İzmir Ekonomik olarakta bunu hakediyor.

Alıntı:

bütün izmir'in toplaşacağı, özel günlerde kordon dışında etkinliklerin yapılacağı, herkesin faydalanacağı 100 yıllık bir yatırım bu. Bunu bi yapsınlar, ondan sonra bölgeyi istedikleri gibi tıka basa doldursunlar binalarla içim hiç yanmıyacak.

Finans merkezi konusunda gelince, biraz iddialı bence. Istanbul Ataşehir'e yeni finans merkesi yapılıyor, kaptırmak istemezler İzmir'e. Ama tabii güzel hayaller. İsterdim bu tür yatırımları Istanbul dışına, İzmir gibi yerlere yapmalarını.

Öyle bir park bende isterim İzmir'e. Ama o bolgede ki gökdelen merkezinin genişliği bile o kadar büyük değildir. Orada böyle bir park yapmaya belediyenin gücü yetmez. İzmir'de Kültürpark, İnciraltı kent ormanı var. Aşık Veysel, Hasanağa gibi küçük sayilmayan yeşil alanlar var. Kadifekale de yesillendirirse İzmir toparlar biraz.

Gökdelen merkezî zaten çok kötü görünmüyor şuan. 10 yıl sonra depolarin yerinde 250-300 metrelik gökdelenler olduğunda görüntü daha cezbedici görünecek. İzmir'in artisi Türkiye'de denize sıfır gökdelen merkezî olması. Ne İstanbul ne de Ankara bu konuda İzmir gibi olamayacaklar.

Finans merkezi konusunda değil herşey İstanbul'a yapılıyor. Bir depremde bütün Türkiye ekonomisi duracak. Sanayi, turizm, ticaret herşeyi tek bir şehirde toplamak hatadır. Finans merkezinin gerçek anlamda İstanbul değil Ankarada yada İzmir'de olması lazımdı. Almanya her şehrine farklı kimlikler verdiği için bugün bu kadar güçlü ekonomiye sahip. Türkiye de halen Ankara'nın başkent olduğunu bilmeyenler var. Istanbulun yerine İzmir, Ankara ve Antalya geliştirilmeli.

cnk1470
2 hafta önce - Cum 09 Ekm 2020, 18:50

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=5654&start=0
vardı bi ara ticaret merkezi şuan ismi basmane çukuru

engin23
2 hafta önce - Pzr 11 Ekm 2020, 23:32

Alıntı:
Sanayi, turizm, ticaret herşeyi tek bir şehirde toplamak hatadır.

katılıyorum

salihhr
1 hafta önce - Prş 15 Ekm 2020, 16:21

(+)

sayfa 37
« önceki   123 ... 353637
ANA SAYFA -> İZMİR