Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'de sel felaketi.. Belediye derseniz???
« önceki   123 ... 383940 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 39
cnk1470
6 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 17:05

Alıntı:
Daha öncede söyledim züğürt tesellisi yapmaya gerek yok

Türkiye'nin 81 ilinde altyapı yeterli değil
AKP side CHP side aynı
İzmirde ki durum ise daha farklı bir yağmur yağdımı yollar çamur her taraf göl gibi oluyor hemen hemen her mahallede oluyor

Daha geçenlerde yeşillik cd üzerindeki çitlenbik durağının orası göl gibi oldu

Çoğu şehirde altyapı sorunlu ama izmir deki durum bi hayli vahim

Caner aga izmirin aslında gerçekten yağmur suyu hattı iyi durumdaydı piriştina zamanında atık su ve yağmur hatları ayrıydı. Hatta o projenin bir ismi var şuan hatırlayamadım bu proje izmirdeki bütün yağmur hatlarının ana omurgasını oluşturuyordu. Ama gel gör ki kocaoğlu projeyi tamamlamak yerine allak bullak etmiş birbirine kaynatmış şim durum dahada vahim oraya buraya hat yapılıyor ama ana omurga yok bunları taşıyan böyle devam ederse sel azalmak yerine artacak

Bir ikinci konu olarak başka şehirlerle izmiri karşılaştırmak gibi saçmalıklar yapmayın her şehrin coğrafi koşulu iklim koşulu farklı diyelim izmirin altyapısı daha iyi bursanın daha kötü bursanın yağış miktarı izmirden az ee o zaman o altyapı bursaya yeter demektir üstüne bursa yamaç kenarı bir şehir izmir tepeli bir şehir izmirin yıllık ortalama yağışı 600-800mm bunlar önemli koşullar

Tacettin Şenel

6 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 17:16
İzmir Büyük Şehir Köyü

Sırf alt yapı değil yollar delik deşik Otobüse bindiğinizde dikkat edin Çatır çutur ötüyor Otobüs ikidebir şoför çukurları atlatmaya çalışıyor ama heryer delik deşik Ana hartellere geçen ay öyle Asfalt attılar göstermelik ama ara caddeler ara sokaklar köy gibi Yahu yürünecek kaldırım olmazmı Örneğin En merkezi yerlerden birini örnek verecem diğer yerler daha beter İzmirin merkezi Güzelyalı sokakları Manisanın köyleri gibi aynı delik deşik yürünecek kaldırım yok.....

Canerizm
6 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 17:16

Alıntı:
Caner aga izmirin aslında gerçekten yağmur suyu hattı iyi durumdaydı piriştina zamanında atık su ve yağmur hatları ayrıydı. Hatta o projenin bir ismi var şuan hatırlayamadım bu proje izmirdeki bütün yağmur hatlarının ana omurgasını oluşturuyordu. Ama gel gör ki kocaoğlu projeyi tamamlamak yerine allak bullak etmiş birbirine kaynatmış şim durum dahada vahim oraya buraya hat yapılıyor ama ana omurga yok bunları taşıyan böyle devam ederse sel azalmak yerine artacak

Bir ikinci konu olarak başka şehirlerle izmiri karşılaştırmak gibi saçmalıklar yapmayın her şehrin coğrafi koşulu iklim koşulu farklı diyelim izmirin altyapısı daha iyi bursanın daha kötü bursanın yağış miktarı izmirden az ee o zaman o altyapı bursaya yeter demektir üstüne bursa yamaç kenarı bir şehir izmir tepeli bir şehir izmirin yıllık ortalama yağışı 600-800mm bunlar önemli koşullar

Ah ulan şu rahmetli piriştina yaşasıydı cennet gibi yer olucaktı İzmirde her neyse
O kadarını bilemiyorum ama bi düzensizlik söz konusu o zaman hepsini ayıracaklar böyle sorunlar ile karşılaşmıycaz

Bu arada diğer şehirlerle Kıyaslama demişsinde yağış miktarı aynı olmayabilir iklim şartları farklı olabilir ama

Sonuçta bu belediye başkanlarını biz orada sefa yapsın diye göreve getirmiyoruz izmir ankara bursa vs her şehir için bu su taşmalarını önlemek için gerekli önlemleri alması gerekir artık suyu çeksin diye yer altına motor mu koyar borularımı ayırır orasını bilemem bunları önlemleri için bir şeyler yapmaları şart!

cnk1470
6 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 17:27

Alıntı:
Bu arada diğer şehirlerle Kıyaslama demişsinde yağış miktarı aynı olmayabilir iklim şartları farklı olabilir ama

Sonuçta bu belediye başkanlarını biz orada sefa yapsın diye göreve getirmiyoruz izmir ankara bursa vs her şehir için bu su taşmalarını önlemek için gerekli önlemleri alması gerekir artık suyu çeksin diye yer altına motor mu koyar borularımı ayırır orasını bilemem bunları önlemleri için bir şeyler yapmaları şart

Yok ben o anlamda karşılaştıemayın demedim mesela bursa diyelim 500 mm ortalama yağış ve dik yamaç orta yüksek nüfus için 3 birim altyapı gerekiyor ama 2 birim yapılmış

İzmir 700mm ortalama yağış dik-füz coğrafi yapı yüksek nüfus 5 birim altyapı gerekiyor ama 3 birim yapılmış

Bu şekilde bakmak lazım yukarısı komple örnektir izmir 3. Büyükşehir ve kurulduğu yer daha büyük yani gerekli olan altyapı bursadan daha fazla yani bursa izmirden kötü izmir bursadan kötü demek için bu araştırmanın yapılması lazım

cnk1470
6 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 17:30

Alıntı:

Sırf alt yapı değil yollar delik deşik Otobüse bindiğinizde dikkat edin Çatır çutur ötüyor Otobüs ikidebir şoför çukurları atlatmaya çalışıyor ama heryer delik deşik Ana hartellere geçen ay öyle Asfalt attılar göstermelik ama ara caddeler ara sokaklar köy gibi Yahu yürünecek kaldırım olmazmı Örneğin En merkezi yerlerden birini örnek verecem diğer yerler daha beter İzmirin merkezi Güzelyalı sokakları Manisanın köyleri gibi aynı delik deşik yürünecek kaldırım yok.....

Dede abartma sende izmiri yerin dibine soktun ben küçükyalıda otıruyorum doğru bazı yerler kötü durumda ama her yer aynı değil behçet uz parkı ve civarı düzenliyken iki sokak üstü çok kötü durumda MKSB çok güzelken mithatpaşa çok kötü durumda

Tacettin Şenel

3 ay önce - Sal 13 Ekm 2020, 15:47
Kayıkları Kürekleri Hazırlayın....

Çok Şİddetli yağış başladı Şuan Balçova Ata caddesi Nehire döndü......

Burç

1 ay önce - Pts 14 Arl 2020, 11:38

İzmir'de araba sele kapılıyor, insanlar ölüyor, yıl 2020.
Burada İzmirli arkadaşlar sus pus.

İstanbul'da olsa, oraya 10 sayfa mesaj yazarlardı eskiden. Ama şimdi belediye başkanı artık Ekrem abileri olduğu için oraya da yazmazlar gerçi.

cnk1470
1 ay önce - Pts 14 Arl 2020, 11:57

boş gerçekten admin olmanıza rağmen çok taraflı olduğunuzu düşünüyorum yakışmıyor. Belediyenin beceriksizliği değil bu sefer 998 mb alçak basınç ve 200 kg yağış anormal seviyelerde eski imar planını oluşturan izbb yani mavişehiri parselleyen suçludur oraya ne kadar alt yapı yaparsan yap işlemez ki birçok görüntü var yağmur kanallarının içinden deniz suyu geliyor çünkü deniz seviyesinin altında mavişehir ve alüvyon. buraya altyapı bile işllemezken 127 metrelik iki tane 132 metrelik bir tane gökdelen dikildi. Suçlular bunlar değil de kimdir? Bucada sel olur belediye suçludur bizim mithatpaşayı su bastı yine bu da beceriksiz belediyenin suçu ama mavişehir doğal bir fenomen ordaki asıl suçlu parselleyenler ve dikenler.

35 gökhann
1 ay önce - Pts 14 Arl 2020, 12:05

Alıntı:
İzmir'de araba sele kapılıyor, insanlar ölüyor, yıl 2020.
Burada İzmirli arkadaşlar sus pus.

İstanbul'da olsa, oraya 10 sayfa mesaj yazarlardı eskiden. Ama şimdi belediye başkanı artık Ekrem abileri olduğu için oraya da yazmazlar gerçi.

İstanbulda az daha tüm şehir sele kapılıyordu. Ama yok o yağmurlar süper hücre yağmurlarıydı değil mi

Hamza Halit
1 ay önce - Pts 14 Arl 2020, 12:07

İzmir geçmiş olsun.

sayfa 39
« önceki   123 ... 383940 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet