Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MUHAMMED ÖZTÜRK
14 yıl önce - Cum 25 Oca 2008, 22:38
İST » Solaris Türkiye Otobüs Pazarına Giriyor

arkadaşlar ileriki yıllarda bizimde bir distribitörlük niyetimiz var.markası SOLARİS polonyalı bir marka.şimdi önden sizin beğeninize sunuyorum.bu marka belediye,seyahat,özel ambulans,servis gibi bir çok otobüs çeşiti bulunuyor.zaten öncedende neoplan'ın ortağıymış.bunun hakkında bir bilginiz varmı?

arkadaşlar bizim ileriki senelerde birde yeni bir otobüs şireti kurma planımız var.bu firma varan,ulusoy,boss'a rakip olacak.çünkü onlarda bile olmayan yepyeni bir koltuk sistemiyle karşınıza çıkacağız.

M.Ali Sade
14 yıl önce - Cum 25 Oca 2008, 22:57

Solaris otobüslerine uydudaki TVN Turbo TV kanalında sıklıkla rastgeliyorum.Oradan anladığım kadarıyla da bizdeki Güleryüz,Tezeller ve benzeri üreticiler gibi karoseri üreticisi bir firma.

Ancak yukarıdaki resimde de görülebildiği gibi iyi tasarımcılara sahipler ve çok değişik ve estetik dizaynlara sahip modeller üretiyorlar.Sanıyorum DAF motor ve aksamlarını kullanıyorlar.

Bizim piyasamızda ne kadar tutulacağı ya da ithalatı konusunda sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı konuları da girişimci arkadaşımızın değerlendireceği konular olmakla birlikte sadece Solaris'lerden müteşekkil bir filo şimdiki Mermerler'in Van Hool'larının akibetine de uğrayabilir.

Herkese selamlar...

Müslüm Türkses
14 yıl önce - Cum 25 Oca 2008, 23:46

Alıntı:
arkadaşlar ileriki yıllarda bizimde bir distribitörlük niyetimiz var.markası SOLARİS polonyalı bir marka.şimdi önden sizin beğeninize sunuyorum.bu marka belediye,seyahat,özel ambulans,servis gibi bir çok otobüs çeşiti bulunuyor.zaten öncedende neoplan'ın ortağıymış.bunun hakkında bir bilginiz varmı?

Geçen yıl düzenlenen ''BUSWORLD 2007 TÜRKİYE '' fuarında bu arabayı üretenler ile,Mustafa Noyan Adil Arslanoğlu ve Ben olmak üzere bilgi alışverişinde bulunmuştuk,Firmanın şu anda Türkiye temsilcisi Türkkar'dır.Ayrıca yürüyen aksamı ise tümü ile Man'dır.

adilarslanoglu

14 yıl önce - Cmt 26 Oca 2008, 02:44
SOLARİS

Müslüm beyin otobüs bilgisine saygım sonsuz ama bende M.Ali üstadım gibi düşünüyorım.Teknik tartışmalarına girmeden önce görünüm olarak da diyorum ki Türk otobüslerinin yanına perona girebilmesi çok zor.

Sevgiyle kalın...

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 23:30
Solaris Türkiye Pazarında

Polonya menşeli otobüs üreticisi Solaris, Busworld 2008 Türkiye fuarında oldukça popüler bir tanıtım gerçekleştirdi. Dün fuar ziyaretimde bu tanıtıma katılma imkanı buldum.
Solaris Urbino serisi ismi verilen şehir içi taşımacılığında kullanılan otobüslerin 12, 15 ve 18 metre modellerini tanıttığı fuarda, Urbino 12 ve Urbino 18 körüklü otobüsü sergiledi.

Yapılan tanıtımda konuşan Solaris’in Danışmanı Wolfgang Presinger, Türkiye otobüs pazarına gösterdiği ilgiyi ve Temsa, BMC, Otokar ve Mercedes gibi rakiplerine duyduğu saygıyı dile getirdi.

Solaris Türkiye ekibinin daha çok kamu ihaleleriyle ilgileneceklerini bildirdikleri konuşmada Danışman Wolfgang Presinger, Almanya gibi önemli bir pazarda üçüncü isim olmalarını sağlayan kalite ve rekabetçi fiyat avantajlarını, Türkiye şehiriçi otobüs pazarında da kullanmak istediklerini bildirdi; kendisine teknik servis ve bakım alanında mevcut eksikliklerinin bir dezavantaj olmasından çekinmediklerini mi sorduğumda; şehirlerarası otobüslerde bir problem olabilecek servis sıkıntısının, aynı şehirde çalışacak otobüsler için bir sorun olmayacağını, Berlin örneğinde olduğu gibi gerekli şartlara sahip özel servisleri kullanabilecekleri şeklinde bir cevap aldım.

Ülkemizde şehiriçi otobüs konusunda ürün çeşitliliği kazandırabilecek Solaris Türkiye ekibine başarılar diliyorum.

Ulaş Gümüş
13 yıl önce - Sal 14 Nis 2009, 19:31

Şehirlerarası otobüs segmentinde yıldız hariç diğer markaların tutulabilirliği yok bence. Araç çok iyi bile olsa yolcu tercihi hep MB'den yana oluyor.

Fatih0905

13 yıl önce - Sal 14 Nis 2009, 19:39

Aracın piyasada tutunabilmesi yedek parça ve servis ağı/hizmetine bakar bence. Bu arada tasarımı oldukça hoş.

Serhat Atan

13 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 05:40

Yine wow-ulaşım forumunda okuduğum bir yoruma dayanarak;özellikle otobüs sektöründe bir markanın tutunabilmesi için geçmişinin de olması gerektiği yazıyordu.Olmalı ki servis-parça sıkıntısı olmasın.Buna en iyi örnek Bmc tarafından ithal edilen İtalyan Marini(yanlış da yazmış olabilirim) otobüsleri örnek verilebilir.Ne kadar güzel de olsa konforlu da olsa arkasının da sağlam olması lazım kısaca.

muratcan çakmak
13 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 11:09

Bu otobüs geniş değilmi aşağı yukarı bir buçuk otobüs yerini alır. Peronlara yanaşmalarında da sorun olur.Bide bu otobüs tutmaz.Mercedes Üstüne otobüs yoktur bunuda söyliyim.Türkiye yollarına ve şartlarına en iyi uyum sağlayan mercedes'tir.Kendini bu alanda kanıtlamıştır.Aha gördünüz geçenlerde İ.E.T.T 'nin getirdiği phileas'ları(hollanda malı) sanırsınki çin malı 0 araba difransel dağıtıyor.O da yetmiyor mercedeslerin çalışmasınıda engelliyor bir phileas yerine 2 capacıty alsınlar daha iyidir.Hem işsizlik var phileasta 2 şöfor çalışacağına Mercedeste 4 şoför çalışırdı.Bişeyler yaparken mantıklı olmak lazım.Bu solarislerde aynı phileaslara benzemesin?
yani midya'ta pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.Aradaki fark bellidir kalite denenmez yaşanılır.

vesselam.

ERHAN DEMİR
13 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 12:15

Otobüs dış görünüşü güzel ama içinide görmek lazım yolcular artık seçici davranıyor model konusunda internette yaptığım aramalarda fiyat ile ilgili bir bilgi bulamadım aşağıda ise bir kaç fotoğrafını buldum...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM