Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
mahmut11
1 yıl önce - Sal 16 Tem 2019, 13:40

Benim paylaştığım rapor Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Instagram hesabından paylaşılan rapor dur.

efed 1987
1 yıl önce - Pzr 20 Ekm 2019, 18:43
Tınaztepe Kampüs'te yer alan yeni Konservatuvar binası


Aslen rektörlük binası amacıyla yapılmış olan bu binanın Konservatuvar ve Güzel Sanatlar bölümlerinin ortak kullanımı amacıyla "geçici" olarak kullanılmasına karar verilmiştir.
Konservatuvar binasına bakacak olursak okulda gerçekleşen koro dersleri için konserler için orkestra için kullanılması planlanan sahne yetersiz büyüklüktedir. 3. Katta yer almaktadır isteyen gidip bakabilir. Küçük öğrenciler için bir oyun alanı yapılması ve büyük bir kantin yapılması planlanmaktadır. Nitekim şu anda var olan 5. Kattaki kantin küçük olmakla birlikte kullanışsızdır.
Okulda yaylı ve üflemeli çalgı bölümündeki öğrenciler için çalışma odası bulunmamaktadır. Bu probleme çözüm olarak öğrencilerin bulduğu çözümler ise baltalanmıştır. Narlıdere kampüste Orhan Barlas Sahnesi adı verilen sahne her türlü etkinlik için yeterli büyüklükteydi. Tınaztepe'de bulunan konservatuvar için orta büyüklükte bir sahne yapılması çok daha iyi olur. Orkestra provaları ise Sabancı Kültür Merkezinde yapılmakta ulaşımı ise yerleşkedeki otobüsler sağlamaktadır.[Intouro,O345(35 CTP 49) Isuzu Urban Mercedes Sprinter vs.]
Lise 4'ün altındaki öğrencilerin çıkmasının yasak olduğu bu binaya bir kantin ve bir park gereklidir. Piyano ve şan öğrencilerinin ise hiç çalışma odaları olmamıştır çok masraflı olur bu sıkıntı değil. Henüz daha yapılması gereken çok şey var...


Ömer_KSK
1 yıl önce - Pzr 20 Ekm 2019, 19:04

Narlıdere'deki GSF ve Konservatuvar binaları bir an önce yıkılıp aynı yerde baştan yapılmalı ve 2022 yılında olması muhtemel Narlıdere metro açılışına yetiştirilmelidir. Bu hem ertelenmesi kabul edilemez bir durum, hem de öğrencilere ve akademik/idari personele karşı alınmış büyük bir sorumluluktur.

Hamza Halit
2 hafta önce - Pzr 04 Ekm 2020, 19:55

sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> İZMİR