Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
CengizC
4 ay önce - Cum 11 Eyl 2020, 12:18

Eskişehir’de Her Gün 100 Bin Kişi Bu Çileyi Çekiyor
Eskişehir’de sabah ve akşam saatlerinde Organize Sanayi Bölgesine giden işçi trafiğinin yoğunluğuna dikkat çeken Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “İşçiler en azından 1 saatini yolda geçiriyor. Bu saatlerde büyük kazalar yaşanıyor. Sıkıntımız büyük. Konuyla ilgili gerekli raporları hazırlayıp sunduk” dedi.


Eskişehir’de sabah mesai girişi ve akşam mesai çıkışında çevre yolunda meydana gelen yoğun trafik nedeniyle 25-30 dakikada gidilebilecek yol 60 ile 80 dakika arasında gidiliyor.

“100 bin kişinin yaşadığı sorun”

Trafik sorunu ile ilgili gerekli Bakanlıklara hazırladıkları raporları gönderdiklerini belirten Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, sabah saatlerinde trafiğin yoğun olan alanda açıklamalarda bulundu.

Eskişehir’de her gün 100 bin kişiyi ilgilendiren soruna yıllardır çözüm bulunamadığına dikkat çeken Celalettin Kesikbaş, “Her gün sabah saatlerinde Eskişehir’de trafiğin durumu ortada. Şöyle söyleyeyim size, sabah 8 mesaisi için yataktan saat 6’da kalkmak gerekiyor. Çalışanların en az 1 saat ömrü yollarda geçiyor. Bu sabah için de, akşam için de geçerli. Bu durum beyaz yakasıyla, mavi yakasıyla, işvereniyle yüz bin kişiyi ilgilendiren bir durum. Önemli bir kısmı stres içerisinde geliyor. Gördüğünüz gibi sıkıntı büyük. Şimdi kış geliyor. Kışın yağmurda, karlı günlerde, hiçi çekilmez oluyor. O zaman bir saatler bir buçuk saatleri buluyor” dedi.

Bu artık Eskişehir’in problemi olmaktan çıkmış. Bölge illerin de problemi olmuş durumda.
Bugün Bursa’daki, Bilecik’teki, Kütahya’daki sanayici arkadaşlarımız ya da her kim olursa olsun, Ankara’ya veya başka şehirlere gidebilmek için en azından ya sabah 5’te çıktıklarını ya da sabah 9’dan sonra çıkabildiklerini söylüyorlar. Onlar kendilerini Eskişehir trafiğine göre ayarlıyorlar.

https://www.eskisehir.net/amp/eskisehir/eskisehir ...ssion=true


CengizC
4 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 02:03

Yine Alt Geçit, Yine Kaza


(+)


Çevre yolu üzerindeki alt geçitlerde kazasız gün geçmiyor.

Eskişehir-Bursa karayolu İlahiyat alt geçidini kana bulayan zincirleme trafik kazasında 3 araç birbirine girdi.

Araçlardan yaralı olarak çıkartılan şahıslar, tedavi edilmek üzere 112 acil kurtarma ambulanslarıyla Eskişehir’deki çeşitli hastanelere sevk edildi.

http://www.istikbalgazetesi.com/haber.asp?sec=1&a ...sid=226112Ahmet baysal26
4 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 18:47

Gulsek mi aglasak mi cevreyolumuzda cekyatli kazalar da olmaya basladi daha bakam neler gorucez

CengizC
4 ay önce - Cum 18 Eyl 2020, 12:05

Alıntı:
Gulsek mi aglasak mi cevreyolumuzda cekyatli kazalar da olmaya basladi daha bakam neler gorucez


şehirdeki diğer bulvar ve caddelerden farksız bir yol olduğu için sözde çevre yolu adı verilen bu yol, malesef normal bir kaza!


emrenmert

4 ay önce - Cum 18 Eyl 2020, 12:23

Bir an evvel Bandırma-Bursa-Ankara-Çorum-Samsun otoyolu projesi devreye girmeli. Bu proje Eskişehir'den de geçeceği için, Eskişehir'i çok rahatlatacak.

CengizC
4 ay önce - Cmt 19 Eyl 2020, 14:28

Alıntı:
Bir an evvel Bandırma-Bursa-Ankara-Çorum-Samsun otoyolu projesi devreye girmeli. Bu proje Eskişehir'den de geçeceği için, Eskişehir'i çok rahatlatacak.


diğer etapların durumunu bilmiyorum ama bursa-sivrihisar otoyol projesi rafa kaldırıldı.

https://www.eskisehir.net/m/eskisehir/bakanliktan ...38639.htmlsayfa 18
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> ULAŞIM