Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 405
Engin Karadereli
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 12:32

Otoyolun Malkara-Evreşe arasını köprüden önce açarlar mı ki?
Yolu 30 km kısaltacak bir kesim bu.

tevfik59
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 13:50

Alıntı:

Otoyolun Malkara-Evreşe arasını köprüden önce açarlar mı ki?
Yolu 30 km kısaltacak bir kesim bu.
hayir acilmaz, bu firma bu kesimi isletecek ve bu tek parca imalati planlanan bir kesim.. tamam cimendere viyadugu ve kavak cayi gecisi bitsede daha Malkara kucukhidir E84 kavsagi gise imalatlari, mevcut sarkoy yolu gecisi falan zaten 1 yil alir, bu arada guneyli E87 alt gecidi ve gelibolu kuzey kavsagi (guneyli ) baglanti E87 alt gecidi gise imalatlari 1 yil surer.. hem ilk E87 kavsagi evresede degil kavak ta.. malkara E84 kavsagida ( kesim baslangici ) kucukhidir rampasinda..

Engin Karadereli
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 14:41

Tevfik Bey,

Osman Gazi Köprüsü’nde de köprü ile birlikte açılacaktı Orhangazi’ye kadarki kesim.
Sonra baktılar ki yol tamam, önce Nisan ayında (2016) Orhangazi-Altınova kesimini açtılar.
Böylece, Süpürgelik Rampası ve Yalova şehir geçişini bertaraf etmek isteyenler için yol kullanıma açılmış oldu.
Köprüyü de tamamlanınca, Temmuz ayında (2016) açtılar.

Burada da Keşan üzerinden dolaşan yol kısalacağı için eğer erken tamamlanabilirse açılabilir diye düşünüyorum.
Zaten erken açmak firmanın da lehine, gelirleri otomatikman artmış oluyor.
Erkenden kastım da öyle hemen 2021 yazına yetişmesi gibi değil; ama mesela köprü 2022 Mart ayında açılacaksa, belki 2021 Ekim ayında otoyolu açabilirler.

Sizin, “hayır açılmaz” sözünüz içeriden aldığınız bir duyuma mı dayanıyor? Yoksa, şahsi fikriniz mi?

tevfik59
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:08

Alıntı:

Sizin, “hayır açılmaz” sözünüz içeriden aldığınız bir duyuma mı dayanıyor? Yoksa, şahsi fikriniz mi?
insaat calismalarina bakarak yaziyorum. Proje dengeli ilerliyor. Bu bahsettiginiz malkara-kavak arasi diger kisimlardan once bitmez. Malkaraliyim kesanda yasiyorum.. imalatlari takip ediyorum. 😊

Engin Karadereli
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:53

Valla Tevfik Bey, bu yıl çok otoyol açılışı yapıldı/yapılıyor/yapılacak: Menemen-Çandarlı, Ankara-Niğde, Kuzey Marmara. Mesela ay başında Ankara-Niğde 1. Kesim ve 3. Kesim açıldı, bu hafta sonu Kuzey Marmara 5. Kesim açılıyor, 29 Ekim’de Ankara Niğde 2. Kesim ve 21 Aralık’ta Kuzey Marmara 6. Kesim açılacak.

Gelecek yıla açılış töreni yapılacak otoyol kalmadı. Eğer otoyolu hızlı bir şekilde tamamlarlarsa, 29 Ekim’de açılışını yapabilirler.

Ben umutluyum, hadi inşallah diyorum

tevfik59
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 22:55

Alıntı:

Gelecek yıla açılış töreni yapılacak otoyol kalmadı. Eğer otoyolu hızlı bir şekilde tamamlarlarsa, 29 Ekim’de açılışını yapabilirler.

Ben umutluyum, hadi inşallah diyorum

30 km lik yol icin acilis yapmazlar... canakkale istikametine olan trafik hele kis aylarinda oldukca az. Bu otoyol ancak lapseki balya arasi imal edilebilirse yuksek trafik alacaktir. Kinali-malkara kesimi ise daha once de yazdigim gibi hem imalati kolay hemde tasit gecis sayisi olarak zaten yuksek talep gorecektir.

Engin Karadereli
1 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 23:05

Malkara-Bolayır kavşakları arası 39 km, bağlantı kavşaklarıyla birlikte 40 km olur.

2016 yılında köprüden önce açılan otoyolun uzunluğu da 40 km: https://web.archive.org/web/20170316024302/http:/ ...ndi/69699/

Alıntı:
Asrın projesi olarak adlandırılan İstanbul-Bursa-İzmir Otoyulu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle hizmete giren 40 kilometrelik Gemlik-Altınova bölümünü sürücüler kullanmaya başladı.

ozgury
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 02:05

Otoyolun Şarköy'e bir bağlantısı olacak mı? Ya da şöyle diyeyim, Şarköy'e herhangi bir yararı var mı bu yolun? Malkara kavşağından başka bir kavşak göremiyorum. En azından yolların düzeltilmesi hakkında bir bilgisi olan vardır belki diye sormak istedim.

Engin Karadereli
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:46

Özgür Bey,

Otoyolun Malkara ile Bolayır arasında başka kavşağı yok. Zaten dar bir vadiden viyadükler ile geçildiğinden, kavşak yapılabilecek bir geniş alan da pek yok. Dolayısıyla, Şarköy’e doğrudan bir katkısı olmayacak, ama ileride Silivri ile Malkara arasında da otoyol yapılınca, Malkara’ya kadar otoyolla gelinip şimdiki yoldan Şarköy’e gidilebilecek.

tevfik59
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 02:46

Alıntı:

ozgury

Otoyolun Şarköy'e bir bağlantısı olacak mı? Ya da şöyle diyeyim, Şarköy'e herhangi bir yararı var mı bu yolun? Malkara kavşağından başka bir kavşak göremiyorum. En azından yolların düzeltilmesi hakkında bir bilgisi olan vardır belki diye sormak istedim.

Alıntı:
Engin Karadereli

Özgür Bey,

Otoyolun Malkara ile Bolayır arasında başka kavşağı yok. Zaten dar bir vadiden viyadükler ile geçildiğinden, kavşak yapılabilecek bir geniş alan da pek yok. Dolayısıyla, Şarköy’e doğrudan bir katkısı olmayacak, ama ileride Silivri ile Malkara arasında da otoyol yapılınca, Malkara’ya kadar otoyolla gelinip şimdiki yoldan Şarköy’e gidilebilecek.

Bolayir degil kavak kavsagindan cikip sarkoye gidebileceksiniz. İmal edilen otoyol, Kavak sarkoy devlet yolunu duble yola uygun bir kutu menfez ile geciyor. Bu menfezin bir tarafi trafige acildi. Bu imalatlar bittikten sonra kavak ayrimi sarkoy devlet yolu duble yol olacaktir.

sayfa 405
ANA SAYFA -> ULAŞIM