Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul - Yüksek Hızlı Metro Projesi - HIZRAY
« önceki   123 ... 282930 ... 424344   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 29
Mehmet Kasım ASLAN
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 17:09

Otogar kapansa da metro olur. M1A ve M1B metroları geçiyor, Otogar kapandı diye metrosu kapanmaz. İyi bir transfer merkezidir. 2 hat arası geçiş için ek peronları vardır. Hızray da muhtemelen en alt kattan tünelle geçer. Şu meşhur metruk virane yerleri düzeltmişlerdi ya, onların altından.

homeworkshome 30
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 17:40

Hızray ın otogardan geçme nedeni yolcu potansiyelini artırmak. Ama otogar taşınacaksa bu gerçekleşmeyecek. O zamanda hızrayı eski otogardan geçirmenin mantığı yok. Ya eski otogardan geçirmesinler ya da yeni otogardan geçirsinler.

mafakyanc

1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 22:45

Bayrampaşa/Esenler Büyük Otogarı olabildiğince elden geçirildi, temizlendi ve güvenlikli bir şekilde hizmete verilmiş oldu. Orasını uzun zamandır mafya babası, yurt dışında kaçak yaşayan malum birisinin paravan şirketi idare ediyordu. Pislik hukuki yollardan "temizlendi"; otogarın kapatılmasına ya da esas fonksiyonunun kaldırılmasına da gerek kalmadı.

Ekrem İmamoğlu burasını (seçildiği zaman) iyi niyetle bir teknoloji üssüne dönüştüreceklerini söylemişti. Ancak, pandemi ve yarattığı olumsuz ekonomi durumları, İBB'nin bütçesine vurulmaya çalışılan darbeler, şudur budur zaten böyle bir dönüşüm için olanak tanıyamazdı.

Alıntı:
Alt katlarini bilemiyorum. Yalniz burasi gecmiste bana danimarkadaki kopenhag christiania denen bolgeyi animsatiyordu

Evet, özellikle de o alt katlar her türlü pislik ve tehditten temizlenmiş.

Alıntı:
Gidip görmesek bu yalanlara inanıcaz.

Bir daha git, bol bol foto çek, tarihli de olsun bu fotolar. O zaman belki isimsiz-cisimsiz, densiz dengesiz birisine bizler de inanırız.

En son mafakyanc tarafından Çrş 16 Eyl 2020, 23:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Hamza Halit
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:00

Büyük vizyon otogar boya badana çalışması. Bize tebrik etmek düşüyor.

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:04

Otogari kullanan bir kac kisiden duyduguma gore oldukca duzelmis, hem fiziki sartlari hem de guvenligi anlaminda

Alt katlarini bilemiyorum. Yalniz burasi gecmiste bana danimarkadaki kopenhag christiania denen bolgeyi animsatiyordu

Kendi icinde ozerk yapisi, kurallari ve sartlari olan ve mudahale edilemeyen bir yerdi, yuz karasi

Fakat ben bugunku halinde bile buranin temelli kapatilmasini ve fonksiyonunun parca parca daha kucuk otogarlara dagitilmasini savunuyorum

Olcy
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:19

Otogarın temizlendiği koskoca bir yalan.

Otogara (ne alakaysa) heykel kondurulduğuysa bir gerçek.

Bakmayın siz ibb şeysini allayıp pullayıp, sıvayanlara.

Helaları temizlemişler ne büyük iş yarabbim.

Gidip görmesek bu yalanlara inanıcaz.

En son Olcy tarafından Çrş 16 Eyl 2020, 23:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burak3758
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:22

Otogar tertemiz olmuş, bütün izbeliği ortadan kalkmış. Şu Ekrem in hakikatten yaptığı doğru birşey yok mu ya, her şeyi mi kötü bu adamın?

ERTUĞRUL
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:34

Siyaseten birine karşı olabiliriz, bende imamoğlu'nu asla desteklemem ama yaptığı iyi birşeyi kötülemek yada yapmamış gibi göstermeye çalışmak iftiraya girer.
Aynen müzmin iktidar muhaliflerinin yaptıkları gibi.
Otogarın son durumuyla ilgili birkaç fotoğraf gördüm ve değişimi net şekilde gördüm.
Bunu yokmuş gibi göstermeye çalışmak beyhude çabadır.
Yapmış mı, yapmış.
En azından sus ki yalancı konumuna düşme.

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 23:50

Otogarin bugunku hali seneler once insa edilmis bir yapinin fiziksel sartlari nispetinde toparlanmasindan ibaret. Yani aslinda mevcut duruma ovguler yagdirmaya gerek yok.

Diger yandan senelerdir belediyenin neden buraya el atip hali yoluna koymadigi yahut kapatma yoluna gitmedigi esasen problem olan sey. Cok da sikayet gelmisti oysa ki

Benimle konusan ,orayi kullanan bir kac kisiden duydugum bu, ama sahsen gormedim cok kesin konusmak istemem

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 01:12

Peki bu imamı, otogarı kapatıp şehir dışına yeni otogar yapma sözünden vazgeçiren şey ne olaki?
Acaba birileri, başkan burda iyi para mı var dedi? İstanbul nimet nimet diyordu!. Malum, imam 5 bin yeni taksi plakası vermeye de kalkmıştı! Şimdi de yeni servis belgesi verecekmiş! İmam ne yapmaya çalışıyor hakkaten.
İlginç ötesi bir adam vesselam.

Hiç unutmuyorum, Seçim öncesi bir sunucu ''ulaşım sorununu nasıl çözeceksiniz?'' diye sordu buna, cevap süper, dolmuşları, taksileri toplayıp danisacagiz ve onlarla birlikte çözeceğiz!

O gün demiştim, kazanırsa istanbula Allah yardım etsin! Geçen hafta da İBBye ait bir çok gayrimenkulu satışa çıkarmış. Arasında Beşiktaş sınırlarında bir yeşil alan bile varmış.

İsraf var diyerek araç başı 1700 liralık 770 araç kiralama işini iptal edip, araç başı 3200 liraya 990 araç kiralayan ve bunu da israfı önledik diye yutturan adam bu!

Neyse, 3.5 yılı kaldı, İstanbul halkı teneke bağlayıp gönderir herhalde bunu

sayfa 29
« önceki   123 ... 282930 ... 424344   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM