Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

Sivas'ta Hastane Kapasiteleri Yeterli mi?
Yeterli buluyorum yeni hastane yapılması gereksiz olur 23.2%  23.2%  [13]
Yetersiz buluyorum yeni hastane veya hastanelerin yapılması gerekir 76.8%  76.8%  [43]
Toplam Oy : 56

Sultankent
2 hafta önce - Pzr 06 Eyl 2020, 12:33

Sıvası saglikda gerilere goturupde halen bu hatasından vazgeçmeyen hükümete yakistiramiyorum.

Bari ssk nin binasını poliklinik olarak faaliyete alsa idi.

Hazır Tuzlugol arazisine 200 yataklı hastane yapsin .yada özel hastane gelecek ise ona ozellestir araziyi yada rehabilitasyon merkezi yapsin. Büyük sağlık ocağı yapsin. Yada il sağlık müdürlüğü yapsin Yada vs.vs.

Sivasin halkının senelerdir bu hukumetin peşinden gelmesinin ödülü bu muydu . Ben peşinizden yol almam .Sivasda bir gün gözü açılır inşallah.

Neden
Çünkü
Hastaneleri kapatipda tek hastane ile merkezde tek bir tane hastane ile eziklik havası verdiğinden belli yani ilçe havasını verdi. hayır ilçe havası verdiler ama ezilen ilçe havasını verdiklerine inanamıyorum neden çünkü ne ilçeler var en az 2 ve hatta 3 hastanesi olan.

Hükumetin söylediği. Hedefimiz büyük köy. Zaahaar (Zahir)

Ben yine iyimser demisim ilçe havası oluşturuldu diye
Halbuki
Buradan arkadaşlar yazar çizer idi
Sivas valisi olan köye çevriliyor diye.

Haklilarmis

.

Denizcem
2 hafta önce - Pzr 06 Eyl 2020, 19:19

Evt hakikaten sivas sehir degil de ilce gibi. Sanki kayserinin ilcesi gibiyiz

drenes
2 hafta önce - Pzr 06 Eyl 2020, 20:07

Sivas ın hiç de ilçeye benzer bir tarafı yok. Bana göre büyükşehir yapılan bazı illerin merkez ilçelerinden daha gelişmiş bir şehir. Örneğin Muğla, Ordu, Trabzon...
Ama devletin son yıllarda Sivasa büyük katkısı oldu dersek yanlış olur..

Sultankent
2 hafta önce - Pts 07 Eyl 2020, 00:12

Alıntı:
Sivas ın hiç de ilçeye benzer bir tarafı yok. Bana göre büyükşehir yapılan bazı illerin merkez ilçelerinden daha gelişmiş bir şehir

Zaten bende diyom bu hali ile Sivas halkı memnun. Kocaman şehir derler ici boş büyük köy demezler.

Memnuniyetiniz yüzünden bu durumda Sivasdan Tasi taragi toplayan gidiyor. Gelişmez öyle kalır olan birşeyler de kapatılır küçültülür. Sebeb aşırı memnuniyetlik. Böyle devam edin fazlaymış madem alsın götürsünler. Bende artık karismiyorum kimseye. Neden. halk memnun ne yapalım. Halk ne derse o olur.

Hastaneleri kapatır işyerleri kapanır kamu diye birsey kalmaz. Okullar başarısı eksilerde artı birşey yok. Sağlık çökertilmiş. Halk memnun

Sivas Merkez nüfusu artmaz dahada küçülen il olmaya aday
Baktığımız zaman bazı yerlerden büyük. sorunumuz yok.

Ne gereği var 2. Hastane ye
Devlet yaparmi 6 sini kapatmış 2. Yeni hastane mi yapacak
Belki 10 sene sonra 2030 da sanmıyorum merkez nüfus 350 binden geri sayacak.

Ne gereği var 2 üniversiteye 10 yıldır yapılacak yine ortada birşey yok. 10 yil daha bekleriz hedef 2030 Halk memnun ne gereği var.

Ne gereği var 2. Organizeye daha açacaklarda yapacaklarda ray döşeyecekler. Parsel parsel hedef 2030.

Hızlı tren Ankara garına direk gitmek hedef 2025

Sivas 2025 den sonra belki az birşey gelişir. ecücük belki

Herhalde valisi olan köy demek mecazisi nin anlaşılması güç bir kelime olduğunu bilmiyordum.

Lafım forumdaslara değil iyi kötü birşeyler yazıyoruz sohbet ediyoruz.
Drenes arkadaşımız güzel noktaya değinmiş baktığımız zaman büyük gibi bir şehir. Zaten öyle görüyor Sivas halkinin %60 i . Halk ne derse o . Sıkıntı yok. Âmâ Sivasa yazık edecek vizyonsuzluk.

Ama içi boşaltılmış bunu görmeleri gerekir bu ne demek gelismesi engellenmis onune set çekilmiş démek. 10 sene sonra Tokat ve Yozgat Sıvasın nüfusunu geçerse sasirmayalim.

.

drenes
2 hafta önce - Pts 07 Eyl 2020, 11:32

Ben Sivas'ın küçük görülmesine karşıyım. Yazdıklarımdan Sivas yeterli daha büyümesin bu bize yeter gibi bir anlam çıkmamalı. Sivas potansiyel olarak Kayseri Konya seviyesine gelebilecekken neden Tokatla Yozgatla kıyaslansın. Ben de istiyorum 2 üniversite 4 devlet hastanesi 10 özel hastane olsun. Her branştan doktor olsun kimse dışarıya gitmesin. Her Sivaslı da ister bence bunu. Konya ve Sakaryada yaşamış biri olarak kıyasladığımda Sivası ilçe gibi görmüyorum ama bu halini de beğenmiyorum
..

Sultankent
2 hafta önce - Pts 07 Eyl 2020, 13:18

Drenes
Sözüm sana değil sohbet açıldı. Ve Sivasin en zayıf noktasına değindin. Güzel bir konu oldu yani. Senin işaret ettigin bu nokta Sivasda yaşayanların yarısi Sıvası gelişmiş olarak algiliyor.
Mahallesine müteahit yaptığı 8-10 katlı bina ile Sivas güzellesti tüm sorunlar bitti.

Bende kucuk görmüyorum kimse görmüyor ama buradan kayıp başlıyor ici boş bir şehir.

Şehir 1970 Sivasin giriş mahallesi ile çıkış mahallesi yani doğu batı arasındaki mesafe sadece belkide 1km büyüdü.

50 sene öncede Sivas kumbetden başlar. Klavuzďa biter. Idi.
50 sene öncede bakıldığı zaman koskoca şehir idi. 50-60 sene öncekinin aynısı kalan Sivas korkarim ki 2050 de de pek birsey degismeyecek.

Ne değişti
6 hastane gitti
Dikimevi gitti
Demir çelik darma duman
Şeker fabrikası arazisi gitti
Et balık kurumu gitti
Temeltepe küçültüldü.
Bölge müdürlükleri gidiyor
Kangal termik ozellesti
Divriği demir madenleri yerinde sayıyor sadece sevkiyat var
Şarkışla radar hava üssü gitti
Merakum askeri hava alanı yerine sivil havaalani geldi.
Tüdemsaş 1 seneye kalmaz gider
Kızılay gitti kan versek Kayseride depolaniyor.
Irmak üzeri baraj yapılmadı
4 eylül barajı çamur aktı akacak yeterli değil
4 eylül stadı kapasite düşürüldü.
Teşvikte 4 . Bölgeden öteye geçemedi
Polis okulunda bile Afganlar okuyor
Kuzey çevre yolu yapilmadi.

Sivasa baktığımız zaman yarim milyon insan yaşıyor gibi 5 de 1 insanin çift dairesi olan şehir. Avrupalı gurbetçilerin evleri olan bir şehir.

Karakas Mehmet

6 gün önce - Çrş 16 Eyl 2020, 20:38

Sağlık bakanının açıkladığı yoğun bakım yatak doluluk tablosunda Sivas doluluk oranı yüzdesi:54,59

burak5866
6 gün önce - Çrş 16 Eyl 2020, 21:25

Bakanın açıkladığı tablolarda bazıları

Bu tablolardan da anlaşıldığı üzere Sivas ve ortadogu Anadolu en çok vaka azalan illerin başında gözüküyor buna rağmen hala yoğun bakım doluluk oranı %55 gibi yüksek bir oranda ve önceki haftalarda muhtemelen tam doluydu. Bu oranın düşük çıkmasının bir diğer sebebi de ilçelerinde katılması Sivas Merkez bundan 1 ay önce tamamen doluydu yoğun bakım hastaları zara ya yönlendiriliyordu.

turan58

6 gün önce - Prş 17 Eyl 2020, 00:40

Bu açıklanan vaka sayıları dogrumudur orasida tartışılır çünkü bir haber kanalında doktorun biri açıklama yapıyordu lütfen dikkatli olun ne olur durum çok çok kötü sizden rica ediyorum bu vaka sayıları gerçeği yansıtmıyor bu söylenenlerin çok çok üstünde diyordu vaka 3 milyonun üstünde diyordu.

Fatih C1
6 gün önce - Prş 17 Eyl 2020, 00:49

Alıntı:
Bu açıklanan vaka sayıları dogrumudur orasida tartışılır çünkü bir haber kanalında doktorun biri açıklama yapıyordu lütfen dikkatli olun ne olur durum çok çok kötü sizden rica ediyorum bu vaka sayıları gerçeği yansıtmıyor bu söylenenlerin çok çok üstünde diyordu vaka 3 milyonun üstünde diyordu.

Turan bey az olsa ne olacak çok olsa ne olacak. Sivas taki durumu çevrenden görüyorsundur. Senin yapacağın maske ve mesafeye dikkat etmek. Bu virüs hepimizi bir gün bulacak korunmaktaki maksat hastanede yığılma olmaması. Şu an bildiğim kadarıyla hastanede bi sorun yok. Biz dikkat eder vaka sayılarını düşürürsek zaten iyileşen hasta yeni hastalardan fazla olur ve hastaneler boşalır.

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET