Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
m@kif
3 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 18:20

Palm yağı da trans olmayan yağ kategorisine giriyor. Palm yağlı ürünlerde de trans yağ yoktur yazıyor. Doğal içerik biraz aldatıcı oluyor zira palm yağı ve birçok katkı maddesi de doğal içerik zaten. İçeriğinde bitkisel yağ yazıyor. Tam olarak muhdeviyatını açıklamadıkları sürece palm yağı olduğu kabul edilmeli.
Bildiğim kadarıyla Türkiye'de trans yağ kullanımı yasak zaten.
Abur cuburların %90'ında var palm yağı. Olmayan ürün neredeyse yok gibi.

Margarinler de çok yüksek oranda palm yağı içeriyormuş. İçine ne bulurlarsa katıp bitkisel yağ diyorlar hepsine zaten.

En son m@kif tarafından Cum 20 Oca 2017, 11:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Emir ERTEN

3 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 18:30

Fiskobirlikte var mı palm yağı? Fındık ezmesi epey pahalı. Eskiden yemiştim. Çok kaliteli.

MeteHan!
3 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 18:33

Bunda var :

m@kif
3 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 18:37

Fiskobirliğin bir ucuz olanı var diğerleri gibi. Birde pahalı olanı var onda olduğunu sanmıyorum. Zaten %80-90'ı fındıktı. Daha çok toz şekerli fındık ezmesi gibi.

(Fındık, şeker ve vanilya aromasından ibaretmiş)

En son aldığımda bunda da bitkisel yağ yok yazıyordu. Fıstık ezmesi.

En son m@kif tarafından Prş 19 Oca 2017, 18:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet DK

3 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 18:50

Pekmez ile tahini karıştırdın mı Nutellaya on basar. Ama özenti ağır basınca Nutella masada baş köşeye konulur ve çocuklarda haliyle Nutellaya alışır. Benim oğlanın Istanbul'dan çocukluk arkadaşının birisi Nutella istemişti,, Almanya'da üretilen Nutellalar Türkiye'de üretilen Nutellaların tadından daha iyi oluyormuş diye. Baba ben alıcam dedi... Bende şöyle bir ters ters baktım ve " oğlum bak git" dedim... Anladı, almadı,götürmedi.. Resmen özenti başka birşey değil.

Pekmez+Tahin= Sağlıklı beslenme..

berlin81

3 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 12:00

Alıntı:
Sanset ürünleri trans yağ, gıda boyası ve katkı maddeleri içermiyor.

Trans yağ içermiyor oluşu palm yağı içermediği anlamına gelmiyor. Palm yağ zaten trans yağ değil. Palm yağını organik üretim sertifikalı olarak satan üreticiler de var.

Mehmet DK

3 yıl önce - Pts 30 Oca 2017, 17:29

En iyisi..

berlin81

3 yıl önce - Sal 31 Oca 2017, 12:49

Alıntı:
Trans yağ içermiyor oluşu palm yağı içermediği anlamına gelmiyor. Palm yağ zaten trans yağ değil. Palm yağını organik üretim sertifikalı olarak satan üreticiler de var.

1-3 yaş çocuklar için organik şekersiz meyve gofreti. Organik palm yağı ile üretilmiş.

Mehmet BLC
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 00:42

Amerika Nutella'ya birisi "ürünleriniz helal mi" diye sorar; Nutella da "hayır, helal değil" diye cevap verir, sonra herkes tarafından twit yayılmaya başlar, daha sonra her mesajın altına özür mesajı yazarak yapılan hatadan dolayı özür diler ama ne hikmetse o twit de silinmemiş hala kullanımdadır.

İlla kaynağını merak edenler olursa buyursunlar: https://twitter.com/NutellaUSA/Reklam_link/1305525010950492166

sayfa 9
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET