Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-Niğde Otoyolu projesi ve inşaatı
« önceki   123 ... 137138139 ... 145146147   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 138
brksnp
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 10:36

Direksiyonel kavsagin alt yapisi hazir dururken neden yonca kavsak koymuslar? Gecicidir umarim, o yonca kavsak cok siser giris cikis fazla yakin, kazaya davetiye.

Engin Karadereli
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 10:36

Kadir Bey,

Hazır Yandex demişken, benim de aklıma dün Kulu Kavşağı takılmıştı: https://yandex.com.tr/harita/?l=trf&ll=33.125 ...mp;z=13.61

Buradaki kapalı kol, gerçekten kapalı mı?
Eğer kapalıysa, Ankara’dan Konya’ya gidenler burada otoyoldan çıkınca bayağı bir yoğunluk yaşanıyor olmalı. (Konya’dan Ankara’ya gidiş yönünde sorun yok.)

ali alimi012
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 11:03

Alıntı:
Trafiği göster butonu kullanabilirsiniz. Sarı renkli dönüşler açık ama çevreyoluna aniden çıkıyorsunuz, dikkat etmek lazım.

kadir bey o haritada açık olmayan 2 yaprak yoncayı soruyorum
yani eskişehir yönünden gelen bir araç
tekrar diğer yoncadan çıkış yaparak eskişehir yönünü dönebiliyor mu yada
diğer kapalı yoncadan çıkış yapan biri ankara çevre yoluna çıkabiliyor mu

Şükrü Güllüoğlu

2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 12:45
Azami Hız Konusu

Bildiğimiz ve gözlemlediğimiz üzere yeni yapılan otoyolların standartları eskilerine göre çok daha yüksek. Bu yüzden belirli otoyollarda ya da otoyolların belirli bölgelerinde tıpkı Almanya'da olduğu gibi farklı hız uygulamaları düşünülebilir. KMO'da 150-160 yapınca hissetmiyorsunuz bile. Ancak Hereke çevresinde yollar E-5'ten hallice.

Engin Karadereli
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 13:04

Şükrü Bey,

Osmangazi Köprüsü ayrımından Körfez kavşağına kadar, ecel terleri döküyorum o yolda, saatlerce araba sürmüş gibi oluyorum.

Bölünmüş yollarla özellikle son dönemde yapılan düzgün geometrili otoyollar arasındaki hız sınırı en az 20-25 km/saat olmalı.

kadir akbas
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 14:04

Alıntı:
Buradaki kapalı kol, gerçekten kapalı mı?

Bunun ile ilgili önceden birkaç mesaj yazılmıştı sanki kapalı diye hatırlıyorum.

Daha çalışma var gibi gözüküyor

(+)

Alıntı:

Ben geçen hafta pazartesi sabah geçtiğimde kapalıydı, çalışmalar vardı.

mustafagocer
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 14:17

Alıntı:
Direksiyonel kavsagin alt yapisi hazir dururken neden yonca kavsak koymuslar? Gecicidir umarim, o yonca kavsak cok siser giris cikis fazla yakin, kazaya davetiye.

Sayın "brksnp"
Yoncanın kuzey yarısı (fotoğraftaki sarı kısımlar) geçici. Fotoğraftaki kahverengi kısımların inşaatı tamamlandığında bu sarı yapraklar iptal olacak.
Bu kısımlar bitince Çevreyolundan otobana ve otobandan çevreyoluna, fazla hız kesmeye gerek kalmadan dönülebilecek.

Yoncanın güney yarısındaki nispeten daha geniş yapraklar ise kalıcı. Burası da daha sonra yapılacak olan bilkent yolu ile çevreyolu arasında geçişi sağlayacak.

En son mustafagocer tarafından Çrş 16 Eyl 2020, 14:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mustafagocer
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 14:26

Alıntı:
yani eskişehir yönünden gelen bir araç
tekrar diğer yoncadan çıkış yaparak eskişehir yönünü dönebiliyor mu yada
diğer kapalı yoncadan çıkış yapan biri ankara çevre yoluna çıkabiliyor mu

Söylediğiniz dönüş şu an aşağıda maviyle çizdiğim şekilde yapılabilir. Kapalı olan kısımlarda açıldıktan sonra değişecek.

ali alimi012
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 15:56

sentineldeki görüntüde sanki bu 3.yaprak yonca açık gibi bitmiş gibi
ama 4. açık değil inşaatı devam ediyor gibi ben böyle yorumladım ama
her an değişebilir bu kavşakların durumu

(+)

kırmızı noktada bir kamyon .üyük araç olabilir yönü de yaprağa doğru ama inşaat içinde olabilir yani

Engin Karadereli
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 21:54

Alıntı:
Google maps ortalama hızı 105km/h olarak hesaplıyor otoyollarda.

Google Maps’te Bursa Batı gişesi ile İzmir Doğu gişesi arası 273 km ve şu anda 2 saat 15 dakika gözüküyor: https://www.google.com/maps/dir/40.256514,28.7011 ...m2!4m1!3e0

Yani ortalama hız 121,3 km/saat oluyor şu anda.
O andaki yol durumuna ve cep telefonu sinyallerine göre hesaplıyor ortalama hızı.

sayfa 138
« önceki   123 ... 137138139 ... 145146147   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM