Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 919
mafakyanc

1 hafta önce - Cum 11 Eyl 2020, 16:36

İyi güzel de önce 35/17, şimdi de 34/16 pistlerinde bu uzunca süre kapatmaları izah için neler yapılmıştır/yapılmaktadır?

Burası eski değil daha 2 yılını dahi doldurmamış bir havalimanı, keza bu pistler de aynı durumda!???

Tahmin yürüterek cevap vereceklerin değil, somut bilgisi olanların cevaplayabilmesi ümidiyle...


igaspotter
1 hafta önce - Cum 11 Eyl 2020, 19:27

Alıntı:

İyi güzel de önce 35/17, şimdi de 34/16 pistlerinde bu uzunca süre kapatmaları izah için neler yapılmıştır/yapılmaktadır?

Burası eski değil daha 2 yılını dahi doldurmamış bir havalimanı, keza bu pistler de aynı durumda!???

Tahmin yürüterek cevap vereceklerin değil, somut bilgisi olanların cevaplayabilmesi ümidiyle...


NOTAM’da “bakım sebebiyle” diye geçiyor ancak içeriği hakkında bir bilgi yok. Herhangi bir somut açıklama da yok. İki pist grubu da aşağı yukarı 20-30 gün kapatılmış oldu. Kim eksi puan verdi bilmiyorum ama bence Sn. mafakyanc’ın ne demeye çalıştığı veya neyi öğrenmeye çalıştığı gayet anlaşılıyor.



SuatUgur
1 hafta önce - Cmt 12 Eyl 2020, 02:08
İSTANBUL HAVALİMANI HAVA TRAFİK KONTROL KULESİNDE BİR GÜN!





igaspotter
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 19:44

35L pisti 4 gün boyunca trafiğe kapatıldı.

kami suyutmaz
6 gün önce - Cum 18 Eyl 2020, 13:46

İstanbul Havalimanı’nın gözü Çin’de


Bir dönem Çinli yatırım şirketleri ile ortaklık için görüşmeler yapan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA Çinli yolcular için önemli bir adım atıyor. Havalimanını, başta Avrupa, Ortadoğu ve Afrika hattında Çinli yolcular için önemli bir aktarma noktası haline getirmek isteyen İGA, yeni uygulamalarını devreye alıyor.

22 Eylül’te Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Cui Wei ve İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu katılacağı tören ile Çinli yolcular için özel mobil uygulamalar ve yenilikler tanıtılacak. Tören, saat 15.00 – 16.00 arasında havalimanınında İstanbul yazısı etkinlik alanında (J-H kontuarları arası) gerçekleştirilecek.


LAZARD ŞİRKETİ YETKİLENDİRİLMİŞTİ
Geçen yıl İstanbul Havalimanı’na ortak arayışları için düğmeye basan İGA, Çinli yatırımcılarla görüşmelere başlamıştı. Bu konuda varlık yönetim şirketi Lazard yetkilendirilmişti. Mayıs ’ı 2019’daki bu adım sonrasında İGA ve Lazard yetkilileri çalışmalara başlamıştı.

Ancak 2020 başından itibaren Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrasında bu adım durdurulmak zorunda kalmıştı.



Tacettin Bölükbaşı
3 gün önce - Pts 21 Eyl 2020, 12:49

5g baz istasyonları geliş gidişe kuruluyordu aktif edilecekti bu aylarda.
Çalışan arkadaş vardı bilgisi var mı ?


mafakyanc

3 gün önce - Pts 21 Eyl 2020, 18:10
Az biraz yorumla...


Sadece (Yeni) İstanbul Havalimanı ile ilgili değil, İstabul'un geleceği ve de ülkedeki birkaç havalimanı konusunda da yorumlar var.

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama fikirlere de saygı duymak gerekir. Bir proje yapılırken de ilgili sektörlerden fikir ve bilgi almak, fikir alış verişinde bulunmak gerekir. "Ben yaptım oldu!" demekle olmamalı ama ülkede maalesef böyle oluyor! Öyle anlaşılıyor ki böyle bir girişimde (hükümetçe/bakanlıkça) hiç bulunulmamış.


youtube.com/watch?time_continue=1&v=GQUU26GcMlM&feature=emb_logo

(verilen linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırınız. Nedense video'yu doğrudan yapıştıramadım...)


igaspotter
1 gün önce - Çrş 23 Eyl 2020, 20:48

İGA Lounge artık içhatlarda da hizmet verecek. G pier’inde hizmete başladı

mafakyanc

1 gün önce - Çrş 23 Eyl 2020, 22:27

G-Pier'da Gidiş katında "Lounge" yapılabilecek boş alan/hacim yok. Alt (bodrum) kata, yani apronla hemzemin olan kata inmek lazım. Orada da zaten uygun olacak bölümdeTHY'nın lounge'ları var... IGA Lounge nerede acaba? (Aklıma gelen tek yer, busgate/remote gateler'e inilen noktanın altı...(D-Katı) Ama orada da herhalde çok büyük alanlı bir lounge içi yer yoktur; en çok 600-750 m2'lik (brüt) bir lounge olabilir diye tahmin ediyorum.

EDIT: Biraz araştırdım. Evet bu yeni IGA (İç Hatlar) Lounge dediğim yerde. G3F - G3G Bus Gate'lerin berisinde. Interaktif Terminal Haritasına da koymuşlar. Fakat haritada başka birşey dikkatimi çekti -- G-Pier'da yine D-Katında yer alan yan yana yer alan iki THY İç Hatlar Lounge artık yok! (eskiden olduğuna kesinlikle eminim...) Hayrola, bilmediğimiz birşeyler mi var/oldu???


igaspotter
12 saat önce - 14:20 (dün)

HiFly'a ait Airbus A380 tipi uçak saat 16.30 sularında yakıt ikmali için İstanbul Havalimanı'na inecek.



sayfa 919
ANA SAYFA -> ULAŞIM