Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5152
Mehmet Kasım ASLAN
2 hafta önce - Pts 14 Eyl 2020, 11:28

Haklısınız. Marmaray'da konuşulacak çok fazla bir şey kalmadı galiba. Yeni arayışlardayız ! Hızray bu yüzden öne çıkıyor.

Burak3758
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 14:21

Karton reis geliyor

(+)
ismail ferruh

2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:37
MARMARAY HIZRAY


Marmarayın zevkini Hızrayda bulamayız daha doğrusu hiç bir projede bulamayız . bu proje yüzeysel ve yerleşim birimlerinin içinden geçtiği için bol bol resim çektik yorum yaptık. öyle bir olduki birbirini tanımayan kişiler arkadaş oldu sonunda açılışta oturduk sohbet ettik yemek yedik. bir daha böyle yüzeysel ve yerleşim alanının içinde bir proje olurmu bilmem. onun için hiç bir proje bu kadar tat vermez. tüm dostlara selamlar.

ismail ferruh

2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:48
AYRILIKÇEŞME İbrahimağa tren köprüsü altı


İbrahimağa köprüsünün altına alt yapı çalışmaları devam ediyor. yan fore kazıkların önleri beton panellerle kaplanmaya başlanmak üzre malzemeler gelmiş montaj hazırlığı yapılıyordu.


(+)

(+)

(+)


sefer bayraktar

2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:57

Alıntı:
Marmaray'ın ömrü ile metrobüsün ömrü aynı mı peki? Metrobüs 10 senede kaput oldu, ayrıca marmarayı dik olarak kesecek metro hatları bittiğinde marmarayın yolcu taşıma sayısı kat kat artar, yeni set ihtiyacı dahi gündeme gelir.


Metrobüs hattı inşaatı başladığı zaman o zaman ki, sayın başbakan ve İstanbul belediye başkanı üstüne basa basa metrobüsün palyatif bir çözüm olduğunu, asıl kalıcı olanın yeraltından giden metro olduğunu,,,
İnşallah metrobüs çalışmaya başlayınca hemen aynı yolun altından kazmayı vuracaklarını, dört beş senede de onu bitireceklerini meydanlarda deklare ettiler,,,
o gün bugün bir çivi bile çakılmadı ve İstanbul'un yerleşim ekseni batıya kaydı....Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü,,Büyüykçekmece bu ilçelerin nüfusları Anadolu'daki bir çak şehirin iki üç katı...
çok acil yapılması gerekir,,,,famat
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 19:09

Ben metrobüsün hep kalması gerektiğine ancak onun yükünü azaltacak ama %100 aynı bölgeye hitap etmeyen hatların yapılmasının daha verimli olacağına inanıyorum. Mesela Halkalı-Sefaköy-Bahçelievler-Güngören-İncirli-Yenikapı şeklinde E5'e paralel ama 3 km falan daha içeriden giden böylece belki 2-3 milyon nüfusa yürüme mesafesi olan bir hat E5 altından gidecek bir hattan daha yararlı olacaktır. Böyle bir hattın varlığında metrobüs çok daha konforlu ve işlevsel bir sistem olarak karşımıza çıkacaktır.

Engin Karadereli
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 19:11

Sefer Bey,

Güzel söylüyorsunuz, ama bu şehirde yer üstünden giden hazır banliyö hattının modernize edilmesi bile yedi sekiz yıl sürdü. Sürdü diyorum, ama mevcut hattın ne kadar etkin bir şekilde çalıştırıldığı da ayrı bir muamma.

Avrupa yakasının en kalabalık ilçelerine hitap edecek metro hattı, yedinci yılını doldurmasına bir iki ay kala açılacak inşallah.

Tramvay hattı inşaatına göstermelik seçim yatırımı olarak getirilen vagondan bir buçuk yıl sonra, ilk gerçek vagon teslim alınabildi. Seçimden hemen sonra açılacağı ilan edilen tramvay bile seçimden neredeyse iki yıl sonra açılabilecek.

Füniküler inşaatının bile dört yıl sürdüğü bir kentte yaşıyoruz ne yazık ki.

Seçimden önce Yenikapı - Sefaköy Metro Hattı’nın Durağı Burada Olacak totemlerini diktirenler, daha hattın ihalesini bile yapamadılar.

Benim kafam karıştı bu arada, Sefaköy - Beylikdüzü arası da bakanlığa mı devredildi, yoksa devredilmedi mi?


KKorkmaz
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 21:09

Ömerpaşa alt geçidinde bir kamyonet alt geçide takılmış. Alt geçidin gabarisi 3.10 dikkat etmedi herhalde.memq14
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 02:47

Marmaray kullanımına pek teşfik mi yok acaba.

Cevizli peronlar (durak kodu: 401041) durağı var. Marmaraya 25 dk yürüme mesafesinde. Otobüslerin ilk durağı. Bu perondan kalkan KM ile başlayan metro entegreli çalışan 8-9 tane iett hatti var. Cevizli peronlar durağıni marmaray istasyonuna yakın bir yere tasisalar bu 8-9 tane hat hem metrodan hem marmaray dan geçecek. Zamanında metro var sadece diye iett planlamaları ona göre yapılmış ve kalmış öyle. Biraz daha tesfik olsa bence metrobusten daha fazla yolcusu olur.etoksoz
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:59

Alıntı:
Seçimden hemen sonra açılacağı ilan edilen tramvay bile seçimden neredeyse iki yıl sonra açılabilecek.

Hangi parti olduğu önemli değil seçim vaatleri oy veren vermeyen tüm vatandaşlar tarafından takip edilmeli ve sorgulanmalıdır. Benim en acı gözlemim; bir yol kenarına seçim sabahına kadar ağaç dikimine devam edildi ve seçim sonrası ekilemeyen ağaçlar (hem de oldukça pahalı ithal) ölüme terkedildi. Seçimi yönetimdeki parti kazanmasına rağmen ağaçların ölüme terkedilmesi gerçekten çok acı. Bu örneği siyasal zihniyete örnek vermek için yazdım.
Maalesef Ulaşım çalışmaları da diğer vaatler gibi değerlendirilip seçimlere odaklı yapılıyor...sayfa 5152
ANA SAYFA -> ULAŞIM