Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Merkez Ankara Projesi Tandoğan'daki EGO arazisinde Emlak Konut projesi
« önceki   123 ... 124125126127128   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 125
Dbloksakini
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:59

Onceki mesajlardan birinde katlar arasi beton kalinliginin ince oldugundan ses yalitimi acisindan sorun yasanacagindan bahsedilmis. Betonun inceligi uzaktan bakarak anlasildiysa telas edilecek bi durum yok anlamak mumkun degil. Ama tunel kalip ile uretilen bu tarz yapilarda ses yalitimi temel sorunlardan biri oluyor. Ses yalitimi ile ilgili ekstra bir onlem alinacak mi bilemiyorum. Ilgililere sordugumda tatmin edici bir cevap alamamistim. Umarim bu kadae buyuk bi projede bu tarz temel sorunlarla karsilasilmaz...

hibot
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 22:32

Konvansiyonel kalıp olarak yapılıyor diye biliyorum. Satış ofisinde sorduğumda da tünel kalıp olarak değil konvansiyonel kalıp olarak yapıldığını belirtmişlerdi. İnşaat sektöründen gelenler varsa, kalıp sistemi hakkında daha net bilgi verebilirler.
Maalesef web sitesinde; ne bu konularla ilgili, ne de sosyal donatılar, örnek daire görselleriyle (var ama yeterli değil bence) ilgili bilgi bulabilmek pek mümkün değil. Başka projelerin web sitelerinde; farklı daire tiplerinin 2+1, 3+1 vs. örnek daire görselleri, inşaatta kullanılan malzemeler, markalar hakkında bilgiler olabiliyor. Daha zengin içerikli web sitesi olabilirdi diye düşünüyorum.
Ayrıca bugün yakınından geçtim, 2. etap bloklarında da, katların duvarları örülmeye başlamış.

alp_numan
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 22:39

Dbloksakini, inşaattan anladığın belli oluyor..proje tünel kalıp modeliyle yapılmıyor..normal betonarme inşaatları..tünelkalıp toki blokları gibi standart bloklarda uygulanıyor...

tilsimonline

1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 13:48

Fotolardan gördüğüm kadarıyla kalıp sistemi konveksiyonel kalıp.

Döşeme betonunun kalınlığı ses yalıtımında pek etkili değildir, her türlü beton sesi iletir.
Betonun üstüne atılan şap+şapın altında varsa yerden ısıtma+parkenin kalınlığı+parkenin altındaki şiltenin veya strafornun kalınlığı bunlar betonun kalınlığından daha çok etkiler ses yalıtımını.
banan sorarsanız en iyisi Asmolen döşeme buna ilaveten her katta bulunması gereken yanmaz taşyünü olması gerekir. böyle olursa ses çok az gelir. Projede asmolen döşeme yok,katlar arası ek olarak taş yünü olup olmadığınada projesinden bakmak gerekir, her türlü ses gelir, şimdi oturduğunuz evden daha fazlasını beklememek lazım. belki asma tavan olursa ses yalıtımı için araya taş yünü vs konulabilir.

alp_numan
1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 14:50

Tılsımonline yanlışın var.. Belliki ısı ses iletimi eğitimi almamışsın..kalınlık bütün katı maddelerin ısı ve ses iletiminde bir etmendir..ha aralarına köpük gibi diğer etkenler yada boşluk bırakılırsa ısı ses yalıtımı kırılım oranı katsayısı çok yükselir..bu demek değildir kalınlık etkili değildir

tilsimonline

1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 16:45

sn: @alp_numan

vaktini almayım yazdığını kısaca cevaplayım.
Alıntı:
Belliki ısı ses iletimi eğitimi almamışsın..kalınlık bütün katı maddelerin ısı ve ses iletiminde bir etmendir.

katlar arası döşeme beton kalınlığını 100cm beton yaparsan haklısın.(hayatında konutlarda en fazla kaç Cm döşeme betonu yüksekliği gördün ?)

Alıntı:
.ha aralarına köpük gibi diğer etkenler yada boşluk bırakılırsa ısı ses yalıtımı kırılım oranı katsayısı çok yükselir.

benim yazdığımın aynısını yazmışsın

Alıntı:
.bu demek değildir kalınlık etkili değildir

katlar arası döşeme beton kalınlığı min-max aralığını bildiğim için bu kalınlık önemli değildir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

vaktin varsa burayıda okuyabilirsin yazdığını daha uzun cevaplayım.
Alıntı:
Tılsımonline yanlışın var.. Belliki ısı ses iletimi eğitimi almamışsın..kalınlık bütün katı maddelerin ısı ve ses iletiminde bir etmendir.

haklısın 100 cm beton atarsan yüksek ihtimal ses iletimini kesersin lakin konu olan konut proje ve projelerde iki kat arasında gördüğün betonun kalınlığı üzerinden konuşursak
min 15cm(plak döşeme) max 30 cm (mantar döşeme) hesap yapılır
demek istediğim şuki 15 cm ile 30cm beton arasında senin tahmin ettiğin kadar fark yoktur.
önceki mesajımda belirttiğim gibi 30 cm beton atmak yerine 35 cm asmolen yapıp arada hava boşluğu bırakırsan ses yalıtımı olur.

önceki mesajımdada aynı şeyi yazdım betonun kalınlığı önemli değil aradaki diğer maddeler önemli.zaten sende yazının sonunda benim yazdığımı söylemişin ki buda oluyorki benim yazdığımın tümünü okumamışsın.

veya yanlış anlaman şöyle olabilir ben sadece kalınlığının önemsiz olduğunu söylüyorum sen betonun altında üstünde olan maddeleride kattığın için benim söylediğim sana yanlış geliyor.

not:bunları yazma amacım sizinle tartışmaya girmekten ziyade okuyanların yazdıklarımızı okuyarak fikir edinmelerine yardımcı olmaktır.

alp_numan
1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 20:42

Termodinamik dersi görmediğin için malzemelerin geçirgenlik değerlerini ve tekniklerini gözleme dayalı yorumluyorsun..birde demişsin beton görmedin Ben ne kadar endüstri müh olsamda çekirdekten inşaatçıyım.. Çalıştığım mesela iki inşaat Sabiha gökçen havaalanı ve nextlevel inşaatları bunlara yakın onlarca inşaat.benim babamlar 80li yılların sonlarından itbaren yapsatçılığa başladılar Sincan merkez ve lalenin geliştiği yıllarda en az10inşaatının birinin demirin biz bağlanışızdır mesleğin ne bilmiyorum tılsım ama kalınlık ısı ve ses yalıtımında önemli değil deme..senin verdiğin örneğe gelince 15cm betonla30cm betonu ısı-ses geçirgenlik bir olmaz..thermodinamik kanunlarına ayp etme be bilader

Dbloksakini
1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 21:46

Termodinamigin hangi kanunu malzemelerin isil iletkenligi ile ilgili bu konuda da bilgi verebilirseniz forum olarak yeni seyler ogrenme imkanimiz olur.

alp_numan
1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 23:15

Sana bilimsel ayrıntıları kafanı yormayım google amcaya yaz o senin anlayacaan düzeyde açıklamış

Abdullah 2020
1 hafta önce - Cum 18 Eyl 2020, 23:30

Biri İ. Melih'i savunur, birileri s***k yarıştırır. Arkadaş konut iyi mi kötü ? karlı mı değil mi onu söylesin

sayfa 125
« önceki   123 ... 124125126127128   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet