Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 220
Mehmet Kasım ASLAN
3 hafta önce - Prş 03 Eyl 2020, 13:58
BEYLİKDÜZÜ METROSU, M3'E YIĞILMA YAPAR MI?

2021'de ihale olacağı söylenen Beylikdüzü Metrosu, M3 ile İncirli-Ömür'de buluşacak. Beylikdüzü yönünden gelen insanlar Bakırköy Meydan'a ulaşmak için M3 hattına aktara yapmak zorunda kalacaklar. Acaba bu durum bir yığılmaya yol açar mı? Gerçi her 2 metro hattı da saatte 70.000 yolcu taşıma kapasitesine uygun olarak yapılıyor ama özellikle pik saatlerde, istasyon katlarında yaya yoğunluğu oluşabilir. Bunu aşmanın yolu, Beylikdüzü Metrosu'nu Ömür'den sonra Adliye, Forum civarına doğru uzatıp Veliefendi'den Bakırköy Meydan'a ulaştırmaktır. Arada Adliye durağı olsa yeter. Belki Meydan'a yaklaşırken ek durak daha olabilir.

(+)

omer7272
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 18:32
İstanbul metrosu: M3 Kirazlı - Bakırköy İDO uzatma hattı

iki gün öncedeki fotoğraf

fakbay
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 08:54

(+)

İlkyuva istasyonu , 7/24 çalışma devam ediyor

aydın bahadır
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 15:03

Fakbay yol kapalıydı ne zaman açıldı acaba

Precede
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 09:18
Haznedar İstasyonu

Calışma alanından fotograflar tam olarak ne yapıyorlar anlamadım tunel için kazımı yapıyorlar bir tane iş makinası calışıyordu yogun bir calışma gozlemedim burada hatta işlerinn yuzde 45 dolayında oldugunu soylemek cok zor santiyede gordugum gorevliye sordum ödenek yok dedi yakın zamanda işler duracagını soyledi en erken 5 seneye biter dedi
Alıntı:

(+)

(+)

Mustafa Köseoğlu
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 12:18

Alıntı:
Çalışma alanından fotoğraflar tam olarak ne yapıyorlar anlamadım tünel için kazımı yapıyorlar bir tane iş makinası çalışıyordu yoğun bir çalışma gözlemedim burada hatta işlerin yüzde 45 dolayında olduğunu söylemek çok zor şantiyede gördüğüm görevliye sordum ödenek yok dedi yakın zamanda işler duracağını söyledi en erken 5 seneye biter dedi

Bence buraya el atılır ve işler hızlanır. Bu denli önemli bir metro inşaatını ne İBB nede Bakanlık yarıda bırakmak istemez.

Gerekirse ilgili kurumlara mesaj atalım, işler hızlansın diye. En azından istasyon bazlı açılsa bile iyidir.

En son Mustafa Köseoğlu tarafından Prş 17 Eyl 2020, 12:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Jezky
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 12:21

Alıntı:
Bence buraya el atılır ve işler hızlanır. Bu denli önemli bir metro inşaatını ne İBB nede Bakanlık yarıda bırakmak istemez

Hattın İBB’ye devrilmesi gerekiyor o zaman.

Mustafa Köseoğlu
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 12:29

Alıntı:
Hattın İBB’ye devrilmesi gerekiyor o zaman. M7 ile yakın bir tarihte başlamamış mıydı bu hat, yanlış mı hatırlıyorum?

M7 Hattı ilk etabı 2014 Şubat Ayında atıldı. Kaynakçası;

https://www.haberler.com/basbakan-erdogan-mecidiy ...58-haberi/

M7 Hattı ikinci etabı Mayıs 2015'te atıldı. Kaynakçası;

https://www.ensonhaber.com/emlak/emlak-projeleri/ ...2015-05-21

M3 Kirazlı-Bakırköy İDO Hattı 2016 Haziran ayında atıldı.

https://www.gazete365.com/kirazli-bakirkoy-ido-me ...ldi/16064/

Precede
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 14:22

Kesinlikle ibb devretsinler 2016 temeli atilmis daha tuneller bile bitmedi bu hatta kirazlida istasyonunda henuz hicbir calisma yok ekrem baskan bu hatti bittirir en kisa zamanda

Olcy
1 hafta önce - Prş 17 Eyl 2020, 14:33

Alıntı:
ekrem baskan bu hatti bittirir en kisa zamanda

Ekrem şimdiye kadar neyi bitirmişte bunu bitirecek.

Referansı ne bitirebileceğine dair, halbuki geçmiş referansları tam tersini söylüyor.

sayfa 220
ANA SAYFA -> ULAŞIM