Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erkan_gs_mk

9 ay önce - Pts 02 Arl 2019, 23:17
Bursa - Karacabey Gölecik Barajı İnşaatı


3D Gölecik Barajı ve Sulaması
Alıntı:
Karacabey Gölecik Barajı'nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

22.07.2019

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdür Yardımcısı Erdinç Kuran, Barajlar ve HES Şube Müdürü Haci Ali Yaşar, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Şube Müdürü Kemal Olgun ve teknik heyet yapımı devam eden Karacabey Gölecik Barajında incelemelerde bulundu.Karacabey Gölecik Barajı işimizde gövde dolgusuna başlanılmadan önce gövde içinde yapılacak serme ve sıkıştırma ile sıkışmış SSB katmanları arası sürekliliğin sağlanması için gerçekleştirilecek teknik ve uygulama metotlarının belirlenmesi maksadıyla gövde haricinde bir lokasyonda yapılan deneme dolgusu imalatları tamamlanmıştır.Baraj gövde sıyırma ve temel kazı imalatları tamamlanarak gövde dolgusu altında bulunan konvansiyonel beton imalatları ve deneme enjeksiyon imalatları devam etmektedir.

http://www.dsi.gov.tr/haberler/2019/07/22/karacab ...araj%C4%B1'nda-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmalar-h%C4%B1zla-devam-ediyor


Alıntı:
Bursa'da Gölecik barajı inşaatı hızla devam ediyor

28 Ağustos 2019

Bursa'nın Karacabey ilçesinin 70 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak Gölecik barajının yapımı devam ediyor.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Karacabey Gölecik barajındaki çalışmaları yerinde inceledi.


(+)


Proje kapsamında açıklamalarda bulunan DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, "Şu anda sıyırma kazılarının ve desteklemelerin hepsi tamamlandı. Temeldeki ilk konvansiyonel beton işimiz de tamamlandı. Zeminde sağlamlaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için zemin enjeksiyonlarımız yapılıyor. Bu enjeksiyonlar tamamlandığında yapacağımız deneyle dolguya başlayacağız. Geçmişte burada en büyük problemimiz zemin parametrelerinin bu barajın bu gövdenin taşıma gücüydü. Onla ilgili burada yeni sondajlar yapılması için baraj inşaatında durma noktasına gelindi. Ancak sonrasında çalışmalarımız tamamlanarak temel alanı artırıldı. Daha sağlıklı bir barajın yapımı için tekrar yapımına başlandı. Şu an dolgu aşamasına geldik. Yaklaşık 1 milyon metreküp silindirle sıkıştırılmış beton diye tabir ettiğimiz bir beton barajımız olacak. 2021 yılı sonunda bu barajı hizmete açmayı planlıyoruz. Karacabey halkımız içme suyunu hasretle beklemekte. Memba suyu kalitesinde bir suyumuz var. Bununla ilgili de içme suyu, arıtma ve isale hattı projelerimiz de hızla devam ediyor. Önümüzdeki yıl içinde inşaat işini ihale etmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

(+)

Barajın Karacabeylilerin 50 yıllık bir hayali olduğunu kaydeden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, "Baraj inşaatının son durumu hakkında bilgi aldık. Bu projeyle birlikte memba suyu kalitesinde içme suyuna sahip olacağız. Bu baraj sulamaya katkı sağlayacak. Taşkın probleminin önlemesinde de faydalı olacak bir proje. Şehrin bu projeyle bütünleşmesi açısından sosyal tesisler de hizmete sunulacak. Gölecik Barajı yeşil alan, mesire alanı noktasında da bölgemize ciddi bir katkı sağlayacak" dedi.

(+)

Proje tamamlandığında, Karacabey'e ait Gölecik, Şahinköy, Karasu, Fevzipaşa, Arız, Tophisar, Dağkadı, Çavuşköy ve Danışment köylerinde toplam 45 bin 870 dekarlık araziye su temin edecek. Aynı zamanda Gölecik barajı Karacabey ilçe merkezi ve çevresinin ihtiyacı olan yıllık 7,44 milyon metreküp içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak.


(+)(+)(+)


http://m.bursadabugun.com/haber/bursa-da-golecik- ...68860.html
Alıntı:
20.11.2019


(+)(+)


erkan_gs_mk

2 hafta önce - Sal 08 Eyl 2020, 18:11Alıntı:
08 Eylül 2020


(+)(+)
ANA SAYFA -> BURSA