Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 151
Emre Enercan 0
4 ay önce - Pzr 06 Eyl 2020, 14:09

Alıntı:
Bu yılın sonunda cibali'ye kadar açılması planlanıyor

bu gidişatla 2021 ilk çeyreğine kadar işletime geçmesi pek mümkün gözükmüyor açıkcası

Leyla31
4 ay önce - Pzr 06 Eyl 2020, 15:21

ay ne uzadı bu tranvayın inşaatı da yani. bitmek bilmedi.

Ozan Paşa
4 ay önce - Pzr 06 Eyl 2020, 15:26

Yanlış: Tranvay
Doğru: Tramvay

Not: Amaç kimseyi eleştirmek değil Türkçe'mizin doğru telaffuzuna katkıda bulunmaktır.

Cemoli D18
4 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 01:34

Alıntı:
aronur

Bu yılın sonunda cibali'ye kadar açılması planlanıyor

4 ay sonra açılış olacak kısmen?
İnşallah olur.

Leyla31
4 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 20:41

Alıntı:
Not: Amaç kimseyi eleştirmek değil Türkçe'mizin doğru telaffuzuna katkıda bulunmaktır.

okadar düzgün kullanmaya dikkat ediyorsanız değilden sonra virgül koymayı bilseydiniz keşke. noktalama işaretlerinden bir haber olup da başkasını düzeltmek hoş ukalalık gerçi ya.

şimdi bence enaz metro birleşimine kadar acilen açılmalı. hangi istasyon adını hatırlamıyorum ama gerisi zaten pek önemli değil

Engin Karadereli
4 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 21:01

Metro birleşiminden kastınız Alibeyköy (M7) mü, Küçükpazar (M2) mı?

Leyla31
4 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 21:11

Yani Kağıthane metrosuyla, tranvayın birleştiği yer. sizin dediğiniz yer mi oluyor bilmiyorum, isimlerini. ama bir yerde kesişiyorlar fotolarda görmüştüm.

Engin Karadereli
4 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 21:16

Tamam, siz M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu ile kesişimini kastediyorsunuz.

Metronun açılışına iki ay kaldı gibi gözüküyor, ama tramvayın açılışına daha en az dört ay var gibi. Dolayısıyla, açılışa yetişmez, ama birkaç ay sonra açılır.

Ben de açılacak metronun bir durağına çok yakın oturduğum için Balat yolculuklarımda kullanmak amacıyla hem metronun, hem de tramvayın açılmasını dört gözle bekliyorum.

Hepsinden önce, bir an önce salgının bitmesini diliyorum. Salgın bitene kadar evden çalışmaya ve keyif için dışarı çıkmamaya devam.

oguzgel
4 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 00:37
Turkce'yi Dogru Yazmak

Alıntı:
...işaretlerinden bir haber olup da...

Dogrusu:

...işaretlerinden bihaber olup da...

olacak

Leyla31
4 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 08:49

ya siz gerçekten gidip türkçe öğretmeni felan olun yani. harcanıyorsunuz forum köşelerinde.

Yalnız o Turkce değil Türkçe, dogru değil doğru. hangi harfi kullanmayı bilmeyenlerde ahkam kesiyor bana.

sayfa 151
ANA SAYFA -> ULAŞIM