Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12

Küme düşmenin kaldırılması doğru ve adil mi?
Evet 21.2%  21.2%  [17]
Hayır 78.8%  78.8%  [63]
Toplam Oy : 80

Antepli Ahmet

2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 14:38

UEFA 20 den fazla takımlı bir ligi kabul eder mi? Ediyor mu bilen var mı?

cCcenk38
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 14:44

Alıntı:
Takımların ismi değişti, Hülle yoluyla.

TFF bunu böyle kabul ediyor. Sen kabul etmiyorsan, git Kayserispor’a başvur, TFF in organize ettiği Süper Ligden çıksın. Belki seni dinlerler.

Yine bos bos konusuyorsun. Kayserispor mazisine merakliysan gir resmi sitemize bak.drenes
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 14:52

Adana Demir Spor'u da lige alıp 22 takıma çıkarma fikri de hayat bulursa bu iş sadece Tff yi değil hükümeti de zora sokar. Ortada alenen haksız hukuksuz alınan kararlar ve zorlamayla birilerini kayırma olur ki Bursa da Akhisar da bu işe illa ki ne oluyor diyecektir.
Sayın Cumhurbaşkanının bu konuda fikri alınmıştır diye düşünüyorum ama ben kendisinin yanlış yönlendirildiğine ve bu işten gelecek zararın yeterince değerlendirilmediğine inanıyorum.


BJK 5106
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 15:09

Alıntı:
UEFA 20 den fazla takımlı bir ligi kabul eder mi? Ediyor mu bilen var mı?


UEFA normal olsa şu an yapılanı da kabul etmez.

Sana öyle böyle ruhsat - esneklik tanımış, oynatarak tescil ve takım belirlemesi de iyi olur, hakkaniyet olsun demiş, sen bunları değil yaşanan garabet yöntemi uygulattın.

Ama onları da mecburduk vs. deyip kafalayacaklar muhtemelen. Yok ikna olmaz bir yaptırım falan olursa da acımayacağım hiç, kendi takımım Avrupa'da olmasına rağmen!

Sorunun aslına gelirsek takım sayısı olarak yetkisel bir durumları olduğunu bilmiyorum. Onlar için takvimsel disiplin önemli.

Sıkışırsan ceremesi sana ait. Olaki bunu onlara yansıtırsan da cezayı keser.

Sadece kendi takımlarımız ve oyuncuları değil yabancı milli oyuncular bu takvimsel yükümlülük ve protokoller dahilinde.
Bu dolaylı biçimde FIFA yönetmeliklerini de ilgilendirir.


belören hissedar
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 15:26

Oynatilmadan corona sebebiyle böyle bir karar alinsaydi UEFA sorun yaratmazdi.

Oynattiktan sonra bu siyasi ayakoyunlarini UEFA kesinlikle cezasiz birakmaz.

Siyasete spora bu kadar bulasirsa UEFA da o zaman bizden uzak durun (üyelik askiya alinir), bu sezonu da o zaman gidin meclisin bahcesinde oynayin der.

Karar sporun yarisma ruhuna, centilmenlige, hukuka aykiridir.nuri06
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 15:35

Alıntı:
UEFA 20 den fazla takımlı bir ligi kabul eder mi? Ediyor mu bilen var mı?

İngiltere Championship liginde (2. lig) 24 takım mücadele ediyor.


Yakup

2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 15:36

Alıntı:


UEFA 20 den fazla takımlı bir ligi kabul eder mi? Ediyor mu bilen var mı?

İngiltere Championship liginde (2. lig) 24 takım mücadele ediyor.


Orasi Ingiltere..

Kaliteli futbol oynanmakta.


ads 1940
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 16:29

Alıntı:
Ads de finalde kaybetti. Onlar çıkarılırsa play off oynayanlarda çıkarılacak. Yok öyle ayrıcalık.

Dediğin tam olarak doğru olmamış şöyle yazacaktın;

''Kayseri, Y.Malatya, ve Ankaragücü tamamlanmış bir ligde haketmedikleri halde federasyon kararı ile ligde bırakıldılar böylelikle lig 21 takıma çıktı şimdi de sayıyı çift rakama çıkartıp BAY sorununu gidermek maçlarını tamamlayıp çıkamayan ADS haksız yere süperlige alınacak o zaman Bursa ve Akhisar da alınmalı yok öyle ayrıcalık'' olacaktı.

Hep Adana Demirspor üzerinden yürümeyin önce size tanınan ayrıcalık bu durumu doğurdu.

Alıntı:
Ligde devam etmedik, 2. Lig’de 2’nci olan Erciyes yerine, 6’nci siradaki Kayserispor cikti.

Evin agabeyi dururken kardes evlenecekti ama evin buyukleri buna izin vermedi.

O sezonu iyi hatırlıyorum bizim 1. Ligden düştüğümüz sezondu biz 1 puan farkla düşerken siz Erciyesin 15 puan gerisinde kalıp üst lige çıkmıştınız.Evin ağabeyi dururken kardeş evlenecekti demişsin peki kızın bunda rızası var mıydı?

Yani kız derken kız burda Süperlig evlenecek olan ise 4. sıradaki Vestel manisa olacaktı çünkü 2. sıradaki Erciyes çıkamayacaksa (3. Ankaraspor yükseldiği için) öncelikle bu hak 4. sıradakine geçer o kabul etmezse 5. sıradakine sorulur o da hayır bende çıkmıyorum dese sıra 6. sıradaki Kayserispora gelir burda böyle bişey yapıldı mı? hani düşme kararı oybirliği ile alındı diyorlar ya Manisa ve Kocaeli buna evet demişler midir? sonuçta Kayseri o sezon Erciyesten tam 11 puan fark yemiş.


Birde ligler iptal edilirse şampiyonu ülke federasyonlar belirler

Alıntı:
UEFA: Ligler iptal edilirse şampiyonu ülke federasyonu belirler
UEFA, koronavirüs nedeniyle liglerin iptal edilmesi halinde şampiyonluğun nasıl belirleneceğini açıkladı. Portekiz basınına konuşan UEFA yetkilisi, "UEFA'nın şampiyonu belirleme hakkı yok. Buna sadece ülke federasyonları karar verir" açıklamasında bulundu.


https://spor.haber7.com/avrupa-ligleri/haber/2953 ...u-belirler


Burda ADS de bir nevi şampiyon ilan edilip üst lige çıkartılmak isteniliyor ama TFF böyle bi hak ancak tamamlanamayan lig için verilebilirdi.

Şimdi lig tamamlanmış mı tamamlanmış TFF bu hakkı kaybetmiş yani Kayseri, Y.Malatya, ve Ankaragücü düşmek zorunda olduğu gibi ADS de çıkartılamaz ama iptal edilmiş lig için bu karar tabiki verilebilirdi burda böyle bir durum var mı? YOOK..

Ama eğer TFF Karagümrük-ADS finalini oynatmasa idi yada play offları oyantmasa idi veya Süperligi başlatmasa idi bu hakka sahipti mesela BAL ligini TFF hiç oynatmamakla çıkan takımları belirledi burda doğru yaptı hukuki olarak bu geçerlidir.

Ama 2. ligi ve 3. ligi oynatmadı bu doğru çıkan takımları belirledi buda doğru ama daha sonra play offları oynatarak büyük bir kaosa neden oldu madem oynanacak idi aradaki 6 haftaya ne oldu? bu altı haftalık süreçte lig oynanamaz mıydı oynanırdı oynatmadı madem lig iptal eee play offlar neden oynandı? virüs play offa bulaşmıyor mu?

Daha birmedi pek çok takımın üst lig hakkı gasp edildiği gibi pandemiden önce küme düşmesi kesinleşmiş takımlar ödül olarak kümede bırakıldı.

Şu Şanlıurfaspor olayı FİFAya şikayet halinde TFFyi sıkıntıya sokar çünkü Fifadan puan silme cezası gelen bir takım FİFA cezaları hiçe sayılarak kümede bırakılıp fifaya meydan okunmuş.

Yani düşmesi kesinleşmiş bir takım ligde bırakılmış şikayet bu yolla yapılırsa maçları tamamlansın yada tamamlanmasın matematiksel olarak düşmesi kesinleşen tüm takımların (sizde dahil) düşürülmesi icab ettiği gibi maçları tamamlanıp çıkamayan ADS gibi takımlar da üst liglere alınamaz.

Alıntı:
Şanlıurfaspor’a FİFA’dan son uyarı!
FİFA Disiplin Komitesi tarafından alınan 14 Mart 2020 tarihli kararı çerçevesinde Ovidiu Andrei Marc'ın alacağının en geç 30 gün içinde ödenmemesi durumunda Şanlıurfaspor’un bir alt kümeye düşürüleceği ve hak kayıplarından sorumlu tutulacağı belirtildi.

http://www.urfasiyaseti.com/haber/sanliurfaspora- ...33765.html


Not: Şanlıurfaspor zaten alt kümeye düştü TFF ise bunu hiçe sayarak Şanlıurfasporu bile kümede bıraktı.

İşte Şanlıurfaspor'un ligdeki durumu.


Düşme hattından 45 puan geride kalan aylar önce düşmesi kesinleşen ve üstüne birde FİFAdan eksi puan ceza alan bu takım bile ligde bırakıldı

45 puan fark yiyen Bu takım ligde bırakılmışsa kusura bakmayın değil Adana Demirspor Akhisar ve Bursanın hatta Altay ve Keçiörengücünün bile Süperlig için TFFye başvuru yapma hakkı vardır madem öyle bu hukuksuzluk piyangosundan herkes yararlanmalıdır ama millet kafayı Adana Demirspor'a takmış ceketin ilk düğmesi yanlış iliklendiği için sonrakilerde yanlış ilikleniyor ilk başta o hukuksuzluk yapılmasa ADS konuşulmuyor olacaktı.

Son olarak bir renktaşın böyle düşünüyor bende onun gibi düşünenlerdenim ama bizler azınlıktayız hakkımız olmayanı istemiyoruz.Karaman Ahmet
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 16:32

Alıntı:


Alıntı:
İngiltere Championship liginde (2. lig) 24 takım mücadele ediyor.Orasi Ingiltere..

Kaliteli futbol oynanmakta.

Tam tersi, adamlar Premier Leaguei 20 takımla ve Championshipi 24 takımla oynayarak, alt liglerde ki futbolculari bile yoğun maç temposuna alistiriyorlar.

TFF 1. Ligde 24 takımlı olsa keşke.


Cevat Kella
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 16:44

ads ile manisa fk ust liglere alinacak.Karar sali günü aciklanacak.sayfa 12
« önceki   123 ... 111213 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET