Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1787
aksin
3 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 03:25

Gecen gun oglumun basindan gecen hadise
bir delikanli golde boguluyor ambulansa atip hastaneye acil servise getiriyorlar
tabi hastanin durumu kritik damar yolu defiblator kan ornegi v.b isler yapiliyor
hasta kaybediliyor yanliz daha sonra alinan numunelerden bu delikanlida kovit 19 tasidigi tespit edlliyor
gol ozel guvenligi sudan cikaranlar ambulansa koyanlar ambulans gorevlileri acil servis personeli diken ustunde kaldi
ilk testler personel negatif cikti ama bu vefat eden delikanli kim bilirsaece o gun otobus dahil kac yere ugradi girdigi plajda suda enfeksiyonu ter idrar tukruki v.b ile suya velevki bir kac saatliginede olsa suya gectimi suya girenlere bulastimi bilmiyoruz
Enfekte olup bilmeden ortalikta dolanan cok kisi var zannim budur


Burç

2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 06:06

Alıntı:
Enfekte olup bilmeden ortalikta dolanan cok kisi var


Çoğu insanda hiçbir belirti bile göstermeyen bir virüsü, korkunç bir pandemi olarak pazarlamak da büyük başarı aslında. Medyanın gücünü bir kere daha anladım.

Bu boğulan çocuğu da virüsten öldü diye yazmadılar umarım. Çünkü o istatistiklerdeki çoğu ölüm de aslında yaşlılıktan. Eskiden 80 yaşında birisi hasta olup ölse, eceli geldi derlerdi, şimdi ise bir ölüm nedeni bulup yazmaya çalışıyorlar.Serhat1453
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 09:34

Malatya valisi günlük 100 vaka açıklıyor başka bir şehirde günlük 200 vaka açıklanıyor ama tüm ülkede günlük gelen sayı 1000 i bulmuyor resmi açıklamaya göre!!! Bu iş te bir iş var açıkçası. Birileri bizi çok fena yiyiyor.

ERTUĞRUL
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 10:09

Vefat sayıları doğruysa sorun yok.
Önemli olan netice.
Vefat sayılarının vaka sayısına göre oranı gayet makul düzeylerde. Vaka sayısı düşük gösteriliyorsa bu oran daha da düşük demektir aslında.
Vaka sayısı isterse milyon olsun, ki eğer vefat sayımız doğruysa vaka sayısının çok olması bizim için bir avantaj olurdu.
Malum hedef bağışık sayısını artırmak.


Serkan Guzel
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 10:38

Entübe ve komadaki sayılar bence daha önemli.

Entübe/koma sayıları ile ölümler arasında doğru orantılı bir kolerasyon var.

************
************

Bir de müşahit olduğum ilginç bir olayı anlatayım.

Benim de tanıdığım bir yakınımın 53 yaşındaki komşusu korona virüsten öldü. Ölümü çok ilginç oldu. Virüse yakalandı, ama kendisi aktif ve fiziksel olarak inşaatta çalıştığı için, virüsün etkilerini çok az hissetti. Evinde istirahat ederek iyileşti. 20 gün sonra tekrar işinin başına döndü. Bayramdan önceki hafta sonu evde çocukları ile otururken, bayılmış. Ambulans çağırdıklarında, gelen doktor kalbinin attığını ancak tansiyonun çok düştüğünü belirtip, hemen hastaneye sevk etmiş. Yolda ambulansın içinde vefat etti. Yapılan otopside, kalbin normal kasılma hareketlerini yapamadığı için öldüğü rapor olarak yazıldı. Ölümü virüse bağlı ölüm olarak kayıtlara geçti. Ne tansiyon sorunu vardı, ne şeker sorunu vardı, ne de başka bir sorun. Askerliğini komando olarak yapan biri idi. Adam hem inşaatta çalışır. Hafta sonu gelince de ailesi ile birlikte bağında çalışırdı.

Altta yatan hastalığınız olmasa da, bu virüs insan vücudunda gizlenmesini iyi beceriyor ve organların işlevini bozabiliyor.

Hasılı; yetkililerin tavsiyelerine uymak büyük önem taşıyor.salihhr

2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 10:40

Bayadir bakmiyordum listeye.
Görüyorum ki dünya genelinde vaka sayıları artmış.
Türkiye ise baya gerilemiş sıralamada
Bı ara uzun süre 7. sıradaydı, bu da olumsuz algıya neden oluyordu


çetin81
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 12:16

Malatya Valisinin açıkladığı rakamlarla Sağlık Bakanlığının verdiği rakamlar birbiriyle örtüşmüyor

Malatya valisinin açıklaması

Malatya Valisi Aydın Baruş, koronavirüs salgınında kentteki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Son 4 gündür günde ortalama 100e yakın pozitif vakanın çıkması üzerine açıklama yapan Malatya Valisi Aydın Baruş, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı. Baruş, Malatya’da ilk vakanın çıktığı 15 Mart tarihinden itibaren 1 Temmuz’a kadar düşük sayılarla seyreden salgının bu tarihten itibaren sürekli yükselişe geçtiğini, son 4 gündür günlük 100’lü rakamları aştıklarını belirterek, "Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var. Maalesef 44 vatandaşımızı koronavirüs salgını nedeniyle kaybettik. 6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/malatya-valisi ...r-41577991

Sağlık Bakanlığını açıkladığı rakamlar

29 Temmuz30 TemmuzO bölge de Malatya dışında yedi il daha bulunuyorSerhat1453
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 14:00

Devletin valisi devletin bakanını yalancı çıkartıyor. Çelişkiler yumağında salgın devam ediyor. Ruslara da kapıyı açtık sürü bağışıklığı politikası uyguluyoruz. Ama rakamlar gerçekmi derseniz inanmam. Ekonomik kaygılar yüzünden herçek rakamlar açıklanmıyor artık.

ERTUĞRUL
2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 14:02

Alıntı:
Yapılan otopside, kalbin normal kasılma hareketlerini yapamadığı için öldüğü rapor olarak yazıldı. Ölümü virüse bağlı ölüm olarak kayıtlara geçti. Ne tansiyon sorunu vardı, ne şeker sorunu vardı, ne de başka bir sorun. Askerliğini komando olarak yapan biri idi. Adam hem inşaatta çalışır. Hafta sonu gelince de ailesi ile birlikte bağında çalışırdı.

Altta yatan hastalığınız olmasa da, bu virüs insan vücudunda gizlenmesini iyi beceriyor ve organların işlevini bozabiliyor.

Yıllarca ağır spor yapanlarda bile kalp rahatsızlığı olduğu halde bir belirti vermeyebilir.
O kişide de böyle olabilir.
Ölüm nedeni olarak virüsün yazılması tam bir skandal.
Çünkü buna ilişkin bir tane kanıt koyamazlar.
Dikkat ediyorum, prof dr'lar her konuşmalarında virüsü tanımadıklarını söylerken diğer taraftan bu virüsün bin türlü zararlarından bahsediyorlar.
Dikkat edin.
Virüsü tanımadıklarını söyleyerek insanlarda endişe uyandırırlarken diğer taraftan tanımadıkları virüsün acayip zararlarından pek bir eminler.
Bir kısım tıp adamları kendi camialarına güveni fena halde sarstılar.


Emir ERTEN

2 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 19:20

Olumlu şeylerden bahsetmek için ortada bir veri yok. Halk ise umursamaz. Bugün Marmaris sahilini şöyle bir turladım. Sosyal mesafe göremedim. Şezlonglar birbirine yakın, insanlar ise iç içeydi. Bu ortamlarda virüsün etkisi nasıl azalsın?sayfa 1787
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET