Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Arapgir
« önceki   123 ... 474849

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 49
(FıRaT)_44
6 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 22:14

Alperen yeğenim arapgirli bir ben varım vatanımda tek başıma mutluyum.👍

alperenfatih
6 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 23:42

Arapgir 'in gururu

(FıRaT)_44
6 ay önce - Pts 10 Şub 2020, 05:00

Teşekkürler kardeşim


(+)
FIRAT_44

1 ay önce - Cum 12 Hzr 2020, 07:53

Haziran 2020
Arapgir’de Çilek Yetiştiriciliği Tarla Günü
Arapgir’de Çilek Yetiştiriciliği Tarla Günü
Arapgir İlçesine bağlı Boğazlı Mahallesinde 1530 rakımda yayla şartlarında temiz kaynak suyu ile sulanan ve uzun süre tarımsal üretim yapılmayan boş tarım arazisi üzerinde üretime katkı sağlamak amacıyla 2019 yılı Eylül ayında fide dikimleri gerçekleştirilen, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından projelendirilip, teknik destek sağlanarak tesis edilen çilek bahçesinde iki dönem çilek hasadı yapıldı ve tarla günü düzenlendi.

Çilek Yetiştiriciliği yapılan alanda gerçekleşen tarla gününe, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal, Arapgir Tarım ve Orman İlçe Müdürü Taner Ordu, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Çilek üretim alanında teknik incelemeler yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit; “Çilek üretimi yapılan bölgenin kırsal bir alanda ve imkânların kısıtlı olmasına rağmen üreticinin yoğun gayreti ve İl Müdürlüğümüz teknik personellerinin doğru tarım tekniklerini uygulatması bu bölgede çilek yetiştiriciliğinin ticari anlamda yapılmasına olanak sağlamıştır. İlimizde alternatif gelir getirici tarımsal faaliyetlerin çiftçi elinde gelecek yıllarda da sürdürülebilir olması için Müdürlüğümüzce çiftçi ziyaretlerinin yıl içinde devam ettirilmesi hedeflenmiştir. Haziran ayının ilk haftasında tarla günü yapılan Arapgir ilçesi Boğazlı Mahallesi’ndeki üreticimize ait çilek bahçesinde doğal şartlarda, temiz kaynak suyu ile sulanan, havası iklimi ve aromasıyla özellikli çilekler yetiştirilerek kalite ve aroma bakımından pazara hitap eden ürün elde edilmiştir. ”dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Nisan ayında lansmanını yaparak “Gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) uygulamasını” başlatmış olduğunu dile getiren İl Müdürü Tahir Macit; “Tarımsal arz ve talebin “dijital pazaryeri” yaklaşımı ve sözleşmeli tarım uygulaması ile buluşmasını sağlayacak olan DİTAP ile üreticinin daha fazla gelir elde etmesi, tarım endüstrisinin istediği nitelikte tarımsal ürün bulması ve tüketicinin de tarımsal ürünlere daha ucuza ulaşmasını sağlayacaktır.”diyerek sözlerini tamamladı.

Bülten- reklam_link.com

Hay maşallah Memleketimde çilek yetiştiriliyor. Helal olsun Arapgire Bizim Arapgir birtene yakın zamanda çileğede patent alırız.


Abdullah Egemen

6 gün önce - Pzr 02 Ağu 2020, 10:48


(Kozluk Çayı)
sayfa 49
« önceki   123 ... 474849
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler