Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 117118119

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 119
HCGO
1 hafta önce - Cum 31 Tem 2020, 21:28
Bir Yaz Akşamı Klasiği Açık Hava Sineması ve Bayramlaşma Etkinliği - Tepeören / İstanbul


Milenyum Park Evleri Açık Hava Sineması


(+)
HCGO
3 gün önce - Çrş 05 Ağu 2020, 01:52
İntercity İstanbul Park - Tepeören / İstanbul(+)


HCGO
2 gün önce - Çrş 05 Ağu 2020, 21:07
Tepeören / İstanbul


Tepeören’in birbiriyle yarışan projelerinden derlemeler…

Arkeon Evleri
Milenyum Park Evleri
Tepeören Villaları
Akfırat Evleri
Bautek Kuğu Evleri
İspanyol Evleri
TepePark Villaları
Royal Park Residence
Formula Country Villaları
Koru Evleri
Çelik Tepeören Villaları
Parkville Villaları
Sultan Konakları
Gülistan Konakları
Zirve Konakları
Erguvan Villaları
Kırklar Vadisi
Albayraklar Villası
Çiftlik evleri vb.


(+)


Mustafa Bostan

1 gün önce - Prş 06 Ağu 2020, 21:13
Tepeören de Müstakil Konut Fiyatları Hızla Yükseliyor


Neden?

1. Konut faizleri düştü diye konut alım talebi arttı, bu talep orta ve alt gelir grubunun erişebileceği konut rakamlarını yükseltince, tüm piyasa üzerine düşen bu artıştan kendi payına düşeni aldı.

Lüks konut alıcısı kredi ile ev almaz ama lüks konut fiyatıda elbette artar. Apartman dairesine milyonlar verilirse, müstakil evlerin fiyatları da elbette daha yukarı çıkacaktır ve çıkmıştır.

2. Elbette en kritik sebeplerden birisi de DEPREM güvenliği, yine fiyatı artıran en önemli etkenlerden birisi. Zemin yapısı, inşaat kalitesi, az katlı olması vb. gibi.

3. Pandemi döneminin etkisi yine müstakil hayatın tercih edilmesini sağlayan başka bir tercih nedeni. Bundan sonra da böyle gidecek gibi görünüyor.

4. Müstakil yapılar ile apartman daireleri hep ters orantılıdır, yani siz lüks bir apartman dairesi aldığınızda zaman içerisinde bina eskimeye, köhneleşmeye ve değer kaybetmeye başlarken, müstakil konut eskidikçe değerlenir çünki siz yalnızca bir yapı değil aynı zamanda bir bahçe ve özgür kullanım alanı alırsınız. Ağaçlarınız büyür, çevreniz geliştikçe arsa olarak değer kazanır, köhne bir apartmanda siz dairenizi yenileseniz dahi apartman genelinin etkisi yüzünden değer artışı sağlanamazken, müstaki evin yenilenmesi doğrudan fiyat artışı sağlar. Bu hep böyledir. Zamanında Levent, Koşuyolu vb. gibi yerlere yapılan kooperatif nitelikli müstakil konutlar bile bugün erişilemeyecek rakamlara gelmiştir.

5. Bir başka etken müstakil yaşam amacıyla yazlıklara olan ilginin artması ve yazlık fiyatlarının ciddi seviyelere çıkmasıdır. Yani yatırımcı İstanbul’da apartman hayatından kaçmak için bir kaç aylığına kilometrelerce yol gitmeyi ve orada bahçesi olan bir eve tomarla para vermeyi göze almaktadır. Aşın, işin olmadığı yerlere yapılan bu yatırımlar yüzünden yazlık fiyatları artırınca mukayese kabul etmez bir şekilde Dünya şehri İstanbul’da 12 ay boyunca benzer hayatı yaşamanın da bir maliyeti olacaktır.

Yazlık bölgeler hep trende bağlı olarak öne çıkar şişirilir, sonra patlar geriler, fiyatlar birden artar iki ünlü orayı terk etti mi, hop fiyatlar geriye gelir evler elde patlar. Bugün Bodrum, Çeşme yarın Belek, Kemer, bir bakmışsın Fethiye, Marmaris, Datça sonra döner Ayvalık... Yatırım için yazlık alınmaz hele de fahiş fiyatlarla…

Özetle İstanbul gibi bir şehirde yazın çiçeklerin içinde, bir ağaç altında oturduğunuz, güneşlenip havuzunuza girdiğiniz, kışın dışarıda kar yağarken şöminesinin önünde keyif yaptığınız bir müstakil evin değeri her zaman paha biçilmezdir.sayfa 119
« önceki   123 ... 117118119
ANA SAYFA -> İSTANBUL