Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
Ali Karşıyakalı
3 hafta önce - Çrş 15 Tem 2020, 22:06

Evren, geçmişte olduğu gibi gelecekte de kendi halinde, olaysız bir yer olacak. Devlet istediği kadar yatırım yapsın, teşvik versin hiçbir şey değişmez. Değişemez. Konumdan dolayı kaybeden bir ilçe burası, Evren’i bir şekilde Ankara’nın merkezine taşımadığınız sürece Evren’de kaydadeğer değişiklik olmaz.

Bu ilçemizi Alaçatı, Las Vegas potansiyeli görmek ise en hafif tabirle komik. Meydanı bile olmayan bir yerden bahsettiğimiz unutulmamalı.

Geçmişte iki hata yapıldı: Evren’in ilçe yapılması bir hata, Evren’in Ankara’ya bağlı kalması daha büyük hata. Zamanında, köprü yokken, Şereflikoçhisar’la birlikte Aksaray’a bağlansaydı tüm taraflar için en iyisi olurdu. Hükümet il-ilçe sınırı/durumları konusunda statükoyu korumayı tercih ediyor, o yüzden bu imkansız gibi bir şey ama Evren Kırşehir’e bağlansa da bari halk yeni il merkezlerine daha kolay ve ucuz şekilde ulaşabilse.


namlesu
3 hafta önce - Çrş 15 Tem 2020, 22:24
Las Vegas örnek ! Ki orası çöldü !


Kardeşim çöl, bildiğin çöldü Las Vegas deyince şimdi bilinçaltında ulaşılmaz olarak ortaya çıkan şehir...
Sizler komiksiniz !
Bir çölle üzüm bağları, verimli toprakları ve baraj gölü olan düz bir yerleşim alanını bir tutuyorsunuz. Ve hatta diğer yerleşim alanını aşağı görüyorsunuz. Kendi ülkenizde olan ve eskiden kimsenin yüzüne bakmadığı Alaçatı'nın sosyetenin birbirine önermesi sonucunda ve restorasyon çalışmaları sayesinde şimdiki haline geldiğini de bilmiyorsunuz...
Türkiye'nin her noktası her bölgesi istenirse turistik hale getirilebilir.
Buna Evren de dahildir.
Katıldığım nokta bu çalışmalar yapılırken rahat bir ulaşım için yolu da iyi bir şekilde elden geçirilmeli akabinde çalışmaları bitirdikten sonra reklamı yapılmalı.
Bakın sonra çevre illerden nasıl akın akın insan geliyor !
Bunlar yapılsın, sonra ben demiştim derim ...

Vizyon herşeydir gerisi laf !
Realite hayalle başlar !
Yeter ki istensin ...

Not: Cevap veremeyince anca eksi oy basın siz


sayfa 11
« önceki   123 ... 91011
ANA SAYFA -> ANKARA