Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5668
Respect91

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 20:27

Koray Bey;
Pamukkale Turizm'de koronodan ötürü özmal araçlar yatıyordu; 02 Temmuz itibariyle yaz turu uygulamasına geçildiğinden dolayi seferler arttırılıyor ve o yatan araçlar sezon öncesi bakıma götürüldü. Maas icin teşvikten yararlanılan kaptanlar da 1 Temmuz itibariyle is basi yapiyor. Ondan dolayi sivil kiyafetli olabilirler.

Kırk Yıllık Yolcu
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 20:34

Son iki gece Esenlerden yolcu uğurladım :
Pazar gecesi ( otobüscü jargonuyla ve doğru olarak pazarı pazartesiye bağlayan gece ) 00:30 İSTANBUL SEYAHAT, sanırım Tekirdağ kalkışlı Ankara otobüsü perona 01: 00 'den sonra giriş yaptı. 24:00 gibi yazıhaneye gelmeye başlayan yolcular bu rötardan epey bezdiler, dışarı tepki vermeseler de gruplar halinde homurdanmalar oldu, kısacası yolculuk başlamadan memnuniyetsizlik oluştu.1 gün öncesi ayrıca 01:00 için de ayrı otobüs gözüküyordu. Muhtemelen 00:30 ile 01:00 seferleri birleştirilmişti ve gecikme bu yüzdendi.
Firma görevlileri aksaklığı basit nedenlerle yönetemediler. Yolcuya hiç bir açıklama yapılmadı. Burda şunu da farkettim : İstanbul otogarının yazıhane sistemi, örneğin Ankara- İzmir- Bursa gibi değil. Görevlinin işi burada daha zor. İnsan ilişkilerinde başarılı, sorulardan bıkmayacak, kızmayacak yapıda görevli gerekiyor. Yolcu, firmanın yolcu salonunda bekliyor, otobüse bininceye kadar yazıhaneci ile yüz yüze. Bu tarz otogar için, hava alanı benzeri farklı bir yazıhaneci tipi gerekiyor. Ankara'da ve diğerlerinde sadece bileti satınca nerdeyse işi bitiyor. Şunu da ekleyebilirim : Yolcu gözünde firma algısı yazıhanede oluşmaya başlıyor, salt otobüse veya otobüs personeline bağlı değil. Yazıhanedeki tek bir personel, firmayı "vezir " edebilir, tabii tersi de olabilir.
Geçerli nedenlerle gecikme yaşanabilir, bunun yolcuya uygun bir dille anlatılması yine firmaya düşüyor, ha "anlatmasak da olur " diyenler ise yanılıyor diye düşünüyorum.
Dün akşam yine aynı saatlerde otogardaydım. Temmuz geldi sayılır, çok hareketsiz ve sönük buldum. En çok da Truva'ya şaşırdım. Geç saatlerde arka arkaya çok sayıda otobüs kalkardı, peron nerdeyse bomboştu. Bunda belki, kalkışların Alibeyköy'den yapılması da etkili sayılabilir. Ama gördüğüm kadarıyla büyük yolcu kitlesi henüz harekete geçmemiş.

Tugrul0106
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 21:30

Yeni kurulan Ege sayahat’e 34 LZL 44 plakalı Mercedes Benz Travego katılmıştır.

Bodrum/Muğla merkezli bir firma.

Dervişoglu
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 23:57

Egemize ege seyehat hayırlı olsun,
Zamanlamaya bakarsak pamuk ve kamilin pandemi nedeni ile,pamuktaki sorunlar kamilin satılması bir avantaj gördüler ve kurdular diye düşünüyorum sanırım işi ciddi alırlarsa iyi bir yolcu kapabilirler onuda zaman gösterecek bir zamanlar karadeveci vardı aslında onlarda izmir hattında iyiydiler lakin zorlu rakipler karşısında varlıklarına son verdiler ege turizm avantaj ve dezavantaj konusunda durumu lehlerine çevirirlerse iş yapar ve tutunurlar zamanla..

umitizm
1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 02:31

Alıntı:
metro turizm birçok saatini paketlerken, çoğunda da daha çok satış yaptığını gözlemledim. Tabi 25 ₺ fiyatı uygun olması da çok büyük avantaj, sıralamada 2. Pamukkale, ve Kamil koç diye gidiyor. Kamil Koç ikram kaldırma, tekrar koyma, flixbus vb derken çok yolcu kaybettiğini düşünüyorum.

Flixbus bu işe ilk bulaştığında diğer firmalara göre çok cazip fiyatlar sunmuştu. Hatta artık diğer firmalar bile "Bunlar nasıl kar ediyor?" diye soruyorlardı. İnsanlar bilet çok ucuz olunca bazı şeyleri (rötar, ikram yapmama, her otogara girme, araç arızası..) biraz görmezden gelmeye başlamıştı. Kamil Koç, önce BumPuan ayrıcalıklarını azalttı, sonra bilet fiyatlarını diğer firmalarla aynı seviyeye çekti. Haliyle yolcu "Aynı parayı vereceksem kendimi niye rezil edeyim?" diye soruyor. Kamil Koç o 3-4 aylık sürede çok prestij kaybetti ve kolay kolay geri kazanamayacak..
ilaveten: İskenderun-Samsun geçen sene Has ve Kanberoğlunda 150 TL iken Kamil Koç'ta 96 TLye getirip Bir de %13 puan kazanmıştım. Öyle bir dönemdi

ryder wilson

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 10:02

Nilüfer turizm filosuna karadeniz hatlarında kullanmak üzere 17 araç katılacak olup bunlardan bir tanesi 34 km Xxxx 2019 model yeni travegodur hayırlı olsun

AKCAMAN

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 13:34

Varan Turizm'in seferlere başlayacağı tarih belli mi ?

Respect91

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 18:49

Pamukkale Turizm filosuna Acem Turizm e ait araçlar katılmaya devam ediyor. Suan toplam 9 araç çalışmaktadır.

Tourismo'lar (2019 ve 2020 Model 54 kisilik)
34 YYZ 28
34 YYB 28
34 AC 5518

Man (2020 Model 54 kişilik )
34 AC 5818
34 AC 8858

Travego Special Edition
34 RR 9418 (2015 - 46 kisilik)

Setra (2013 ama iç dizayn ve koltuklar yeni kirmizi ve siyah yapildi - 54 kişilik)
34 AC 1218
34 AC 6618
34 AC 0918

Pazartesi 2 adet sıfır safir plus katılımı daha olacaktir

SERDAR8365

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 19:41

Asya Tur önceki yıllarda Esenler otogarında 56 no'lu peronda hizmet vermekteydi. Sizce Asya Tur Esenler Otogarında yine 1-84 no'lu peronlara mı döner? Yoksa Varan gibi 85-168 no'lu peronlar arasına mı yazıhane açar?

Koray C.

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 20:00

Tourismo ve Man araçlar 54 kisilik cok yorar adamı.
Geçen yeni havalimanı için bindiğim araç bile 54 kisilikti zor sığdım uzun bir yolculuk düşünemiyorum bile.

sayfa 5668
ANA SAYFA -> ULAŞIM