Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5119
AlpPll
2 hafta önce - Prş 25 Hzr 2020, 23:57

Konteyner trenleri:

(+)

(+)

(+)

rcelal
1 hafta önce - Cmt 27 Hzr 2020, 12:00

Dün gece t2 yolunda gece saat 1 civarlarında 2 vagonlu balast treni vardı. Sanırım t3 yolundan sonra t2 yoluna da balast serimi yapıyorlar

LEVENT93

1 hafta önce - Pzr 28 Hzr 2020, 15:00

Atalar İstasyonu'nun 4 sene öncesine yolculuk ve bugünkü son durum

(Haziran 2016)

(+)

(+)

(Haziran 2020)

(+)

(+)

fatih1128
1 hafta önce - Pts 29 Hzr 2020, 23:21

maltepe'deki esenyurt alt geçidinde (bilmeyenler için eski halkbank'ın ve tatbak'ın yan sokağı) asansör var ve alt geçitteki yazılar tren yönlendirme levhalarına benzer şekilde tasarlanmış. geçen gün geçerken bunu görünce oraya da bir istasyon yapılması planlandığını ama vazgeçildiğini düşündüm. fakat daha sonra maltepe istasyonunun en uç noktasının o hizaya denk geldiğini farkedince oradan da aynı istasyona bir giriş daha yapılacağını ama vazgeçildiğini düşündüm. marmaray'da bakırköy istasyonunda da benzer bir durum var. bakırköy'de istasyona iki farklı yerden giriş var. birisi bakırköy meydana çıkarken diğeri ise caddeye çıkıyor. maltepe'de de aynı şekilde planlanmış ama vazgeçilmiş olabilir.

hamdiozgun

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 10:39

Alıntı:
maltepe'deki esenyurt alt geçidinde (bilmeyenler için eski halkbank'ın ve tatbak'ın yan sokağı) asansör var ve alt geçitteki yazılar tren yönlendirme levhalarına benzer şekilde tasarlanmış. geçen gün geçerken bunu görünce oraya da bir istasyon yapılması planlandığını ama vazgeçildiğini düşündüm. fakat daha sonra maltepe istasyonunun en uç noktasının o hizaya denk geldiğini farkedince oradan da aynı istasyona bir giriş daha yapılacağını ama vazgeçildiğini düşündüm. marmaray'da bakırköy istasyonunda da benzer bir durum var. bakırköy'de istasyona iki farklı yerden giriş var. birisi bakırköy meydana çıkarken diğeri ise caddeye çıkıyor. maltepe'de de aynı şekilde planlanmış ama vazgeçilmiş olabilir.

Gebze-Halkalı Marmaray tren hattında yenilemeden önce var olan tüm alt ve üst geçitler ana projede yer aldı ve tüm imalatları standartlar doğrultusunda yapıldı. bu sebepten dolayı uyarı ve yönlendirme tabelaları istasyon geçitleri ile aynıdır. Bazı noktalarda yapılan alt ve üst geçitler yerel belediyelerin istekleri ve önerileri dikkate alınarak yapıldığından standart uyarı ve yönlendirme tabelaları farklı, bu noktadaki alt geçit, yenileme yapılmadan öncede olduğu için yenilendi ve standartlara uygun yapıldı.

fatih1128
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 22:16

Alıntı:
Gebze-Halkalı Marmaray tren hattında yenilemeden önce var olan tüm alt ve üst geçitler ana projede yer aldı ve tüm imalatları standartlar doğrultusunda yapıldı. bu sebepten dolayı uyarı ve yönlendirme tabelaları istasyon geçitleri ile aynıdır. Bazı noktalarda yapılan alt ve üst geçitler yerel belediyelerin istekleri ve önerileri dikkate alınarak yapıldığından standart uyarı ve yönlendirme tabelaları farklı, bu noktadaki alt geçit, yenileme yapılmadan öncede olduğu için yenilendi ve standartlara uygun yapıldı.

Anladım teşekkür ederim

Burak3758
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 22:20

Tren setlerinin üstündeki Led ekranlar ne zaman tam anlamıyla çalışacak acaba

Berke Karaali57
1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 10:58

Biz de 1.5 yıldır merakla bekliyoruz Burak Bey. TCDD'nin ne zaman keyfi olursa.

Ferhat Şirin
1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 11:15

Alıntı:

Orası eskiden de sıklıkla kullandığım bir geçit. O geçit eskiden Maltepe istasyonuna bir yakın sokaktan karşıya geçerdi. O zaman birkaç basamakla inildiği ve giriş çıkışında rampa olduğundan bisiklet ile geçişlerde büyük kolaylık sağlıyordu. Buna karşın basık ve izbe bir geçitti. Şimdi güzel bir geçit oldu asansörleri var ama çalışmıyor. Geçen saydım bir tarafta 43 basamak var. İnmek çıkmak problem oldu. Bisikletler de artık buradan geçemiyor. Keşke asansörler bir an önce devreye alınabilse.

ismail ferruh

1 hafta önce - Çrş 01 Tem 2020, 11:31

Marmarydan 100 üncü yük treni geçti.

sayfa 5119
ANA SAYFA -> ULAŞIM