Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı
« önceki   123 ... 969798

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 98
em1nk
2 hafta önce - Pzr 21 Hzr 2020, 00:18

T1'in tamamen metroya çevrilmesine gerek yok ancak bahsedildiği gibi Seyitnizam Cad. etrafı trafikten ayrılmalı.

Neden gerek yok?

Çünkü haritaya dikkatli bakarsanız T1 ve M2 hatları, (Topkapı ve Sultanahmet bölgeleri hariç) Yenikapı'ya kadar paralel. Keza M2'nin İncirli-Sefaköy uzatması da aynı şekilde Zeytinburnu'na kadar T1 hattına paralel olarak devam edecek.

Benim görüşüm bu tramvayın olduğu gibi kalması, M2 metrosunun ise T1 hattının duraklarına yakın olacak şekilde yeni giriş/çıkışlar yapılması şeklinde. Suriçinde ve Rumeli yakasında bu iş zorlar bizi, bu bölgelerde olduğu kadar. Ama tarihi engel bulundurmayan bölgelerde bu fikir kesinlikle düşünülmelidir.

Böylelikle tramvaya fazla dokunmadan yükünü metroya aktarırız. İsteyen dolu ama erişimi kolay tramvaya, isteyen rahat ama ulaşımı uğraştıran metroya biner ve böylelikle durumu dengeleriz. Bu fikiri bir güzel tartışmak ve eksilerini, artılarını ayıklamak gerekli.

recep30
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 11:40
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı

3.ray sistemi daha da geliştirilip T1 hattına da uygulanabilir katener sistemi görüntü kirliliği oluşturuyor.
T5 hattı gibi katenersiz olur

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 11:51

T1 hattını Bağcılar a uzatmak için Güngören Güneştepe den geçirmeye karar verdiklerinde; tramvayın geçeceği cadde ile ilgili olarak bir araştırma yapılır.

Yapılan araştırma sonunda caddede bulunan evlerin tabanlarının zayıf olduğu ve evlere zarar verebileceği anlaşılır.

Bu yüzden caddeden tramvay olarak geçirilmesine karar verilir.

Not: İlçe bşkanlığı toplantısı sırasında öğrenmiştim bu durumu.

em1nk
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 19:36

Peki zemin sorunu yaşanmasaydı yeraltından veya metro olarak mıydı acaba?

em1nk
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 20:42

T4-T1 Topkapı istasyonları arasında entegrasyonu sağlayacak olan doğu üst geçidi inşaatında son durum...

krnzysf
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 21:45

Alıntı:
T4-T1 Topkapı istasyonları arasında entegrasyonu sağlayacak olan doğu üst geçidi inşaatında son durum...
Bu çalışma istasyonun Millet Caddesi tarafındamı yoksa Cevizlibağ tarafındamı yapılmaktadır??? Bilgi verirseniz sevinirim.

em1nk
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 22:39

Doğu, yani Millet Caddesi tarafından yapılmakta Yusuf Bey.

Cevizlibağ tarafı benim bildiğime göre Doğu tarafı açıldıktan sonra yapılacak. Zaten T1 Topkapı istasyonunun giriş çıkışları çok sıkışıktı. Çok iyi olacak inşallah.

em1nk
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 22:47

Yalnız şimdi farkettim de, bu giriş komple merdiven yapılmış. Asansöre yer göremedim

Burak3758
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 23:08
Katener

T1 araçları T5 araçları gibi katenersiz işletmeye uygun mu? Sanmıyorum.

em1nk
4 gün önce - Pzr 05 Tem 2020, 23:13

Burak forumdaş, anlık olarak değil ama öyle olması benim en büyük dileklerimden birisi. Nedeni şudur ki, bu tramvay Topkapı'dan Kabataş'a kadar tarihi ve çoğunlukla dar yerlerden geçiyor. T5 hattı gibi otomatik 3.ray sistemiyle tramvayın görüntü kirliliği iyiden iyiye azalacaktır.

Yusufpaşa hemzemin geçidinde neredeyse her ay kataner teli yüksek bir araç tarafından koparılıyor ve dolayısıyla seferler de etkileniyor. Otomatik 3.ray enerji sistemiyle bunu da önlemiş oluruz.

sayfa 98
« önceki   123 ... 969798
ANA SAYFA -> ULAŞIM