Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 110111112113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 111
Mustafa Bostan

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:50

Mahmut Bey, merhaba
Öncelikle görüşüme değer verdiğiniz için teşekkür ederim. Aklıma gelenleri size maddeler halinde yazmaya çalışacağım. Ayrıca bende HCGO’ya da katılıyorum.

1. Öncelikle arsanızın konumu çok iyi, ancak orta vadede tam değerini bulacaktır. Biraz daha beklemeniz gerekir.

2. Arsanın tek tapu olması değerini daha fazla artırıyor, ama sizin de söylediğiniz gibi bölgede emsalin düşük olmasından dolayı tek tapulu büyük araziler çok daha değerli, ancak sizin ki gibi çevrenizdeki tüm arazileri satın alıp büyük arazi toplayan firmalar var, buraya büyük projeler yapmak amacıyla topluyorlar. Bölgede bu durum çok yaygın, bunu da araştırmanızda fayda olabilir.

3. Tepeören de en değerli nokta İstanbul Park Bulvarı bandı ve sağlı, sollu 3-4 km’lik band içinde kalan yerler. Sizin araziniz bu banda giriyor aslında.

4. M2 fiyatları söylediğim bant içinde arazinin konumu ve büyüklüğüne göre değişken. Kabaca 1000 TL ile 10.000 TL aralığında.

5. Bölgede arazi mafyaları vardır, bu anlamda da dikkatli olmanızı öneririm.

6. Bundan 10 yıl önce Akfırat Belediyesi Başkanı, silahlı örgüt kurmak ve zorla arazileri mal sahiplerinden toplamaktan hüküm giydi. Hala da içerde sanırım, tam bilmiyorum. Sonra belde belediyesi kaldırılıp, Tuzla belediyesine bağlandı. Ama hiç iyi olmadı, neyse bu da ayrı konu…

7. Ayrıca hala Alarko, Ülker, Kurmel vb. gibi büyük firmaların burada büyük arazileri var, bekletiyorlar.

8. Dubai Şeyhi El Maktum’un buraya büyük bir şehir kurmak istediği gibi söylentiler devam ediyor.

9. Tepeören deprem açısından İstanbul’un en sağlam zemini olarak gösteriliyor, düşük emsal, az katlı yapılaşma, düşük nüfus yoğunluğu, ulaşım imkanları, eğitim imkanları, Formula1, gelecekteki planlanan yatırımlar buranın yıldızını ciddi parlatıyor.

10. Bölgedeki markalı konut projelerinde fiyatlar 3 milyondan başlıyor, 10 milyona kadar çıkıyor. Bir sene önce burada evini satanlar bin pişman, şimdi gelse 2 katına eski evini geri alamıyor.

11. Şimdi başka bir konuya değineceğim. Kentsel dönüşüm, rantsal dönüşüm olunca buradaki konut yatırımları son yıllarda çok düşmüştü, ama gerek deprem ve gerekse pandemi süreci insanları tekrardan bahçeli yapılara yönlendirdiği için yatırımcılar yeni projeler için kolları sıvamış durumda.

12. Bu arada İstanbul Temel Bilimler Üniversitesi’nin hafriyat çalışmaları bitmek üzere yakında temeli atılacak. Onun hemen yanındaki karma proje alanı için bakanlık ihale hazırlığında... Spor ve Sanat Vadisi projeleri etüd ediliyor.... Daha da sayarım...

12. Nihai olarak beklemenizi öneririm. Kısa vadeli değil, orta vadeli düşünmelisiniz.

13. Hızlı tren konusuna gelince bu konuda tam güzergahı bende henüz bilmiyorum, ancak TEM’in üst kısmından ilerleyeceği ve metro ile SAW’a bağlanacağını tahmin ediyorum. Arsanızın bir kısmının bu kapsamda istimlak edilmesi de bana bunu düşündürdü. Bunu da ayrıca araştırırız.

Umarım faydalı olmuştur.

Mahmut karatekke
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 13:44
Tepeören

Mustafa bey öncelikle çok teşekkürler... yazdıklarıniz benim için çok değerlidir..arsa fiyatlarına gelince; malesef şuanda 600 tl civarında dolaşıyor, yani alım satım yapılan arsalar, 1000 tl isteyen de var yok değil ama piyasa şuan düşük.. hayırlısı artık sabredersek güzel kâr bırakır inşallah.. yorumlarınız için çok teşekkürler..

Mustafa Bostan

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 14:10
Tepeören Ortalama Arsa Fiyatları

Mahmut Bey, ben teşekkür ederim. Hayırlısı olsun. Dediğim gibi arsa değeri konuma, büyüklüğe, imar durumuna göre değişken. İç taraflara doğru evet fiyatlar biraz düşüyor ancak dediğim konumlarda çok daha yüksek, size bir iki örnek de buldum. Bu yüzden değerini bulana kadar beklemenizde gerçekten yarar var. İç taraflarda hala tarla niteliğinde araziler bile var, oralarda m2 fiyatı 300-400 TL’ye kadar bile düşüyor.
Ancak sizin araziniz için 600 TL de bence düşük, biraz daha sabır

(+)

Mahmut karatekke
1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 14:56
Tepeören

Mustafa bey yht nihai proje tanıtım dokümanı aşağıdaki linkde, ufak tefek değişiklikler olmuş olabilir, zaten sadece gebze-tepeoren (bir kısmında) arasında yer üstünde geri kalanı yer altında görünüyor...ancak anladığım kadarıyla proje 2-3 yıl ötelenmiş durumda. öncelik başka projelere verilmiş. Ulaştırma bakanlığı sayfasında proje bitiş tarihi 2025 yazıyor. Çin den kredi kullanılarak yapılacaktı diye öğrenmiştim.

http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/19874#

Mustafa Bostan

1 hafta önce - Sal 30 Hzr 2020, 15:33

Teşekkürler

sayfa 111
« önceki   123 ... 110111112113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL