Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
sdgr

5 ay önce - Cum 21 Şub 2020, 16:00

umarım projenin içeriğinde merinos tarafına bir yaya alt geçidi de vardır.

okerem
5 ay önce - Cum 21 Şub 2020, 22:13

mustafa dündar cok baydin artik hergün müzeyle meydanmis konuaacaksnOrhun ARITÜRK
5 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 08:21

Ondan baskada is yapan yok buyuksehir belediye baskani dahil.

Cüneyt5316

1 ay önce - Pzr 14 Hzr 2020, 09:19

Fotoğraflar belediye sosyal medya hesabından alıntıdır.


(+)


(+)


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pzr 14 Hzr 2020, 14:16

ÇAVUŞOĞLU: ‘MEYDAN ŞEHRİN CAN DAMARI OLACAK’
Alıntı:
Bursa’nın merkezinde 2 bin araçlık otoparkıyla şehir içi trafiği büyük ölçüde rahatlatacak olan Osmangazi Meydanı’nda hafriyat çalışmaları aralıksız devam ediyor. İnşaat çalışmalarını inceleyen AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediyesi’nin yeni meydan projesinin şehre vizyon katacağını belirtti.AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti. İlk olarak belediye binası girişinde yer alan Osmangazi Meydanı maketini inceleyen Çavuşoğlu ile Dündar, daha sonra baret ve yeleklerini giyerek şantiye alanını gezdi. Santral Garaj bölgesinde 40 dönüm alan üzerine inşa edilen meydan hakkında Çavuşoğlu’na bilgiler veren Başkan Dündar, “Belediye olarak, bir yandan koronavirüs ile mücadele ederken, diğer yandan yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bursa’nın merkezinde 2 bin araç kapasiteli 4 katlı kapalı otoparkı olan bir meydan inşa ediyoruz. Bugüne kadar 530 fore kazık çakıldı. Ankara Yolu üzerinden de 18 metre yerin altına indik. Burada ciddi bir çalışma var. En yakın zamanda betonarme çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Osmangazi Meydanı’nın bütün şehrin buluşma noktası olacağını söyleyen Dündar, “Pandemi sürecinde ara verdiğimiz ziyaretlerimizi normalleşme dönemiyle yeniden başlattık. Etrafı çevrili olan meydanı merak eden vatandaşlarımız, bu vesileyle projemizi görüyor. Osmangazi Meydanı, sosyal ve kültürel tesisleri, millet kıraathanesi, aktivite alanları ile bölgeye ciddi anlamda nefes aldıracak. Estetik görüntüsünün yanında depreme karşı dayanıklı bir yapı olacak bu proje için bizler çok heyecanlıyız. İnşallah farklı etkinliklere imkân sağlayan açık bir sosyal tesisi vatandaşlarımıza kazandıracağız” diye konuştu.

Osmangazi Meydanı’nın Bursa’ya oldukça yakışacağını söyleyen Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise Başkan Mustafa Dündar ile ekibine projeyi hayata geçirdiği için teşekkür etti. Çavuşoğlu, “Dünyada şehirleri marka yapan meydanlar vardır. Şehirleri şehir yapan, turistlerin gözde yerleri olmasını sağlayan meydanlardan bir tanesini Osmangazi Belediyesi bizlere kazandırıyor. Bu bir vizyon meselesidir. 150 milyon lira bedel ödenerek kamulaştırılan Osmangazi Meydanı projesi, şehrin âdetâ can damarı olacak. Bunun yanı sıra Merinos hattı, Millet Bahçesi ve Kültürpark ile tarihî hanlar bölgesi dediğimiz noktalara çok yakın olduğu için Bursa’nın marka değerini güçlendirecek. Bursalılar proje tamamlandığında hoşça vakit geçirebilecekleri bir meydana kavuşacak” dedi.

Meydan projesinin büyük bir iş olduğunu vurgulayan Hakan Çavuşoğlu, “Osmangazi Meydanı, ilçe belediyesi için devasa bir proje. Başkanımız ve ekibini yürekten kutluyorum. Her gün binlerce vatandaşımız, şehrin doğusu ve batısını bağlayan bu güzergahtan geçiyor. Hemşehrilerimizin, burada ne kadar büyük bir iş yapıldığının şuurunda olması gerekiyor. İnşallah, Bursa’nın merakla beklediği bu meydan kısa bir süre içerisinde hayata kavuşacak” diye konuştu.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/cavusoglu-meydan-sehrin-c ...cak-575613

Umarım yapılan şu reklamlara değecek bir meydan olur da o zaman değdi deriz. Tıpkı panoramik müzede olduğu gibi.Omer ulusoy
1 ay önce - Pzr 14 Hzr 2020, 18:47

Şöyle şehre yakışır bir meydan olursa güzel olur. Çoktan bitmeliydi bu meydan işi.

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Pts 15 Hzr 2020, 08:55

Bursa'da meydan işini beceremediler. Kötü örnekleri görünce burası için umutlanamıyorum.( Kayhan meydanı, Yıldırım Ahmet Taner Kışlalı meydanı, Nilüfer belediye önündeki meydan.)
Burasının da yerinin yanlış olduğunu (şuan kent meydanı olan yer olmalıydı.) Sürekli söylüyorum.
Diğer saydığım meydanlara göre tabiki daha fazla tutma şansı var ama öyle Bursa'nın gerçek meydanı olabilme ihtimali zor.


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pts 29 Hzr 2020, 23:53

Alıntı:
Bursa'mız Osmangazi Meydanı'na kavuşuyor.

Osmangazi Belediyemizin Bursa'mıza kazandıracağı Osmangazi Meydanı, binlerce araçlık geniş otoparkı, sosyal ve kültürel alanları ve on binlerce metrekarelik 3 yeşil alanı ile şehrin merkezinde büyük bir değişim ve dönüşümü de başlatacak.

Bursa'mıza şimdiden hayırlı olsun. [*]Efe Elaldı

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 02:31

Mustafa başkan direk icraatının yanında poz vermeden sadece bilgi vererek bu işi pek ala yapıyor tebrik ediyorum büyük şehir başkanı ne yapıyor poz veriyor ve sadece konuşuyor icraat sıfır biran önce mustafa başkanın büyükşehirin başına geçmesi lazım

Orhun1977
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 07:13

İnegölden aday getirene kadar gecen secimde Mustafa baskan aday gosterilmeliydi. Kendisini basarili buluyorum. Recepten borc devralmasa osmangazide cok daha iyi isler yapardi. En azindan yaptigi isler estetik. Cumhurbaskaninin ne istedigini anliyor. Az katli kentsel donusum yapilsin dedi yapti, millet bahcesi dedi hemen harekete gecti, gecen soganliyi gordum gercekten guzel, insanlarda karsi cikmazsa devami gelirse iyi olur. Kamberlerdeki muze ortada. Simdide kent meydani, her donemde buyuk proje yapmis.sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet