Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1107
Fatihkrblt
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 00:16

Abd karşılığında hurda verecek olur.

Darpa
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 00:43

Alıntı:
s400 leri 2,5 milyara aldık, 4,5 milyara abd ye okutalım derim. parayı siper ve hisar için kullanırız.

enayi var karşında tabiki o satın alma maddesinin kabul edildiği meçhul, üstelik s400 anlaşmasında satılamaz 3.ülkeye deverdilemez snırlamaları yok böyle absürd konuşmayın lütfen.direk parasını dahi verseler anlaşmada maddeler olmasa dahi satılmamalı büyük güven kaybı bu.

Alıntı:
Bizim yaptığımız Dünyada tektir bunu bir laz düşünüp yaptıysa şaşırmam biz zeki milletiz DÜNYAda kaç ülkenin 2229 yıllık sadece ORDU kuruluşu vardır


attığın videodaki şeyler övünülcek işler değil müşteri istemiş bizimkilerde eklemiş hiçbir mantıklı ordu o tarz abartı roketatar kullanmaz mantıksız ama suudlar gösteriş meraklısı yapması da basit bir iş mam-l yapmak bu işten misli misli büyük iş.Yakup

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 00:45

Alıntı:


s400 leri 2,5 milyara aldık, 4,5 milyara abd ye okutalım derim. parayı siper ve hisar için kullanırız.

enayi var karşında tabiki o satın alma maddesinin kabul edildiği meçhul, üstelik s400 anlaşmasında satılamaz 3.ülkeye deverdilemez snırlamaları yok böyle absürd konuşmayın lütfen.Simdi de ABD, “S-400’leri bize satmazsan yaptırım yapariz” tehditine bulunmasınlar..


safsata00

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 01:29

Arkadaşlar bu S400 tartışmasından gına gelmedimi artık sizce.?ABD tarafından bakarsak,varsayalımki bizden aldıki alma koşuluda verilen parayla herhangi bir RUS-ÇİN ürünü almama şartıyla.(bu arada sadece tasarı kabulü yok)Yani versek bile adamarın ne PATRİOT verme nede F35 lerde geriye dönme garantisi yok.

Gelelim ihtiyaç meselesine.Diyelimki F35 ler gelecek,2030 a kadar(ben F35 i istiyorum bu arada)anlamlı sayılara ancak ulaşacak bir uçak ve bizi ABD ye tam bağımlı yapacak ayrıca S400 lerden vazgeçtiğimiz için hava savunmadada peşlerinden koşmaya devam edeceğiz.Bunu bu formda defalarca yazdık.Bizim acil olarak uçağa değil hava savunmasına ihtiyacımız var.Gerekli iyileştirmelerle 250 ye yakın F16 mızı 2040 lara kadar götürme ve bunu çeşitli SİHA ve HÜRJET uçaklarıyla ayrıca ileride çıkacak MMU larla destekleme imkanımız var ama elimizde uzun menzilli hiç bir savunma sistemimiz yok ve bir ülkeyi şuan ki konjontürde uzun menzilli HSS lerle koruyabilirsiniz,F35 lerle değil.

En az bir 5 yıl S400 e benzer sistem çıkaramayız.SİPER bile S400 benzeri olmayacak.Sistem şuan elimizde ve F35 in gelme ihtimali var diye IFF kodları bizde olan,parça üretimlerini yapacağımız,tamamen TÜRK personelle kontrol edilecek,sistem sizin çöp tenekesi diye bile kullanabilirsiniz denilen S400 lerden niye vazgeçelim.?

ABD side RUS uda bize yapmadığını bırakmadı.Birbirlerinden berbat ülkeler.Helede ikinci partiyide alırsak S400 lerle beraber HİSAR-O,A,ZIPKIN,ATILGAN,KORKUT,OERLİKON harika bir katmanlı savunma sistemi olacaktır ve en önemlisi bizim nato harici bağımsız bir savunma gücümüz olacaktır bu.F16 ların görev yükünüde çok hafifletecektir.

F35 lerin gelip gelemeyeceğinden ziyade,bir ülkeye ani saldırı yapma gücümüz olacak diye,kendi ülkemizin savunmasını oldukça rahatlatacak zaten aldığımız bir sistemden niye vazgeçelim?.

Son tahlilde,F35 lerle savunma yapamazsınız ve havada uçabilen 250 ye yakın uçağımız var.S400 lerle tüm ülkeye savunma kalkanı kurabilirsiniz ve uzun menzilli savunma sistemimiz yok.Düşünün ya,diyelimki PATRİOT verdiler hemen yerine ve patriotta gelen tehlikeyi nato ağı sayesinde farketti.menzili 150km füzenin.S400 de bu 380km.Yine fark atıyor S400.

Helede bu LİBYA,D.Akdeniz,SURİYE,IRAK gibi durumlar varken,elimizdeki hazır sistemi kimseye kaptırmamalıyız.Bu saatten sonra ne ABD den,ne RUSYA dan herhangi bir hayır beklemeyin.LİBYA işini başardıktan sonra zaten masa yeniden kurulacaktır...


zaferp

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 01:57

Altay t0 başlıyordu ne oldu? Bilgi var mı başladı mı başlayacak mı?kadirhan71
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 02:58

Alıntı:
Helede bu LİBYA,D.Akdeniz,SURİYE,IRAK gibi durumlar varken,elimizdeki hazır sistemi kimseye kaptırmamalıyız.Bu saatten sonra ne ABD den,ne RUSYA dan herhangi bir hayır beklemeyin.LİBYA işini başardıktan sonra zaten masa yeniden kurulacaktır


Amerikaya s400 verilmesine karşiyim etik bi şey değil.
Ama peki s400 kullanirsak amerika yaptirim uygular ise elimizdeki amerikan uretimi techizatlarin hiçbir anlami kalmayacak. S400leri amerikaya vermeden depoda tutabiliriz. ihtiyacimiz var 2. S400 paketinin alinmasini çok istiyorum ama bi s400 icin elimizdeki 250 ucak ve envai çeşit ekipman anlamsiz kalacak.

Libyada ise geç kaldik Türkiyenin operasyon yapmasini başindan beri ihtimal vermiyorum. Hafteri rusya bae fransa acayip bir sekilde hazirladi umhnin elinde hicbir sey yok sirte cufrayi bizimkilerin almasi imkansiz. Sirte savasini kazanan libya savaşini kazanacak.


Yakup

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 03:22

Alıntı:Libyada ise geç kaldik Türkiyenin operasyon yapmasini başindan beri ihtimal vermiyorum.Türkiye yapmayacak, Libya’nın resmi hükümeti yapacak..


mert helva
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 06:23
tcg ufuk 31 temmuzda teslim ediliyor


https://www.savunmasanayiidergilik.com/tr/HaberDe ...u-bekliyor

tcg ufuk 31 temmuzda teslim ediliyor
(+)
safsata00

1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 07:11

Alıntı:
Amerikaya s400 verilmesine karşiyim etik bi şey değil.


Canım kardeşim bu zaten hem çıkarlar gereği,hemde ülke güvenliği yüzünden mümkün olmamalı.Bu sistem aciliyet durumunda 5 dakikada aktif hale getirilebiliyor.Sistem senin zaten.İster depoda tut ister aktif kullan.
Ama hem acil hemde yerine başka kullanabileceğimiz başka bir sistem olmadığından her türlü kesinlikle ihtiyaç olan bir sistem.Bu yüzden F35 mi S400 mü denildiğinde kesinlikle S400 diyorum.Yoksa F35 gibi bir uçan bilgisayarı kim kaçırmak ister.
Alıntı:
Ama peki s400 kullanirsak amerika yaptirim uygular ise elimizdeki amerikan uretimi techizatlarin hiçbir anlami kalmayacak. S400leri amerikaya vermeden depoda tutabiliriz. ihtiyacimiz var 2. S400 paketinin alinmasini çok istiyorum ama bi s400 icin elimizdeki 250 ucak ve envai çeşit ekipman anlamsiz kalacak.


Güzel kardeşim,Defalarca anlattık bunu.ABD bu işte önce çıkarlarına bakar.SURİYE-IRAK-D.Akdeniz-LİBYA-KATAR-SOMALİ-SUDAN gibi ülkelerden artık bizi çıkarabilecek hiç bir güç yok.ABD de şuan ÇİN ve RUSYA nın arka bahçesine yığınak yapmak için bu bölgelerden gücünü çekiyor.İyide bu hakimiyetini bırakmak isteyeceği anlamına gelmiyor işte.TÜRKİYE bu noktada devreye girdi işte.Daha doğrusu suriye ve ıraktan bildiğiniz gibi AVRUPA ya bırakmaya çalışıyordu buraları ama beceremediler.Bizi istemedikleri halde bizse zorla girdik ve becerdik.Şuan IRAK ın 40km içindeyiz ve yeni 20 tane üs kurduk.SURİYE nin %10 unu yönetiyoruz.Daha düne kadar sınırdan burnumuzu çıkardığımızda BM ye gidenler şimdi hiç bir halt yiyemiyor.Yani biz ABD ye,sen gücünü çekiyorsun,ben gireceğim,beraber çalışalım ikimizde kazanırız seçeneği sunuyor ve LİBYA bunun anahtarı.

Velhasılı diyelim olmadı ve ABD çıldırdı,ondan aldığımız ürünlere ambargo uygulamaya kalktı.Zaten bu otomatik olarak direk bütün aldığımız ürünleri bizim üretmeye başlamamıza sebep olacağı gibi(ki üretemeyeceğimiz ürünü yok)ABD nin çevremizdeki bütün çıkarlarına çomak sokacağımız anlamına gelirki,sadece LİBYA da,100 milyarlarca dolar çıkarı olan ABD için hangisi uygundur hemen farkedersin.

Alıntı:
Libyada ise geç kaldik Türkiyenin operasyon yapmasini başindan beri ihtimal vermiyorum. Hafteri rusya bae fransa acayip bir sekilde hazirladi umhnin elinde hicbir sey yok sirte cufrayi bizimkilerin almasi imkansiz. Sirte savasini kazanan libya savaşini kazanacak.


Bak,ESED suriye de neden inmiyor biliyormusun?Çünkü devlet organizasyonu bilgi ve tecrübesine sahip,halkı bir arada tutabilecek aynı tecrübede başka kimse yok.Aynı durum LİBYA dada var.Daha düne kadar HAFTER burada arkasına aldığı ülkelerle bu özelliklere sahip gibi görünsede,bizim sahaya girip,LİBYA ordusunu ayağa kaldırıp,altyapıdan,eğitime destek vererek ordaki yapıyı bir araya getirip yönetim ve organizasyonu sağlayarak,4-5 ay içinde UMH hükümetine elindeki toprağın 3 katından fazlasını almasını sağlamamız,girdiği yerlerde cana mala zarar gelmeden kısa sürede suç oranlarını düşürüp güven ve huzur sağlaması,HAFTER in insanlık suçlarının ortaya çıkarak,ABD nin soruşturma açması,UCM nin harekete geçmesi,AB nin fransa ya rağmen bizim lehimize bölünmesinin ortaya çıkmasına sebep oldu.Bu aslında HAFTER in içi boş ve yönetme vasfı olmayan bir figür olduğu algı verdi dünyaya.Kalburüstü bütün avrupa medya organlarında bunu görürsün zaten.

UMH batı kısmını komple kontrolüne aldı ve HAFTER de gündemden düştüğünden şuan doğuda sözü geçen herhangi bir yönetim yada lider yok.her kafadan bir ses çıkıyor.Daha bugün fransız Macron ;
"Hafter'e hiç bir şekilde destek vermedik.
Hafter'in Trablus'a saldırması kabul edilemez."
Diye açıklama yaptı.
Şimdi ABD ile ilişkileri S400 üzerinden yada libya daki durumu SİRTE üzerinden petrol olarak okumaya kalkarsan çok yanılırsın.
Biz LİBYA da zaten çoktan kazandık.Nasıl RUSYA SURİYE ye girip ESED in ayakta kalmasını sağladıysa,petrol bölgelerini kaybettiği halde yinede bir şekilde başardı diye görüyorsak.LİBYA da biz bundan 10 kat fazlasını başardık.ESED i herkez katil olarak görüp ambargolar uyguluyorken,bugün kanada sından ABD sine ülkeler UMH ı tanımaya başlıyor,İTALYA sından MALTA sına ülkeler işbirliği anlaşmaları imzalıyorsa sadece RUSYA gibi sahada değil,ayrıca masadada kazanan biz oluyoruz.Biz oraya petrol için değil,anlaşma yaptığımız bir yönetimi kurtarmaya gittik ve bunu başardık.

NOT:Bu arada SİRTE ve CUFRA alınacak kesinlikle.Bir kaçgüne operasyon başlar ve geç kalmadık daha erken.Burada asıl büyük savaş diplomaside.


Adem sivri
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 07:50

Alıntı:
NOT:Bu arada SİRTE ve CUFRA alınacak kesinlikle.Bir kaçgüne operasyon başlar ve geç kalmadık daha erken.Burada asıl büyük savaş diplomaside.


Bende operasyonun olacağına inanıyorum artık

Ama sirte ve cufra yetmez
Bingazi ve tobruk da alınmalı
türkiye libya deniz anlaşması için tobruk çok önemlisayfa 1107
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET