Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 283
Kablan58
1 ay önce - Cum 26 Hzr 2020, 21:32

Cok guzel insaatlar yapılacak Sivas'a masallah

talha58
1 ay önce - Pts 29 Hzr 2020, 22:50

Dün en son yapılan TOKİ'nin oraya gittim. Danişment Gazi olarak geçiyor sanırım artık orası.

Manzarası gayet iyi. Biraz yüksekte kaldığı için rüzgar vb gibi durumlar, hava koşullarında nasıldır bilemiyorum o çevre. Yolu yapılmış. Halen de yapılıyor. Orada ciddi bir ağaçlandırma gerektiğini daha giderken hissettim. Yolu Polis lojmanlarını geçtikten sonra benzinliğin biraz ilerisinden sağa dönerek gittim. Biraz yokuş çıkılıyor haliyle. Otobüs duraklarını da gördüm. Otobüs seferleri nasıl bilemiyorum ama site olarak gayet düzenli görünüyordu. Ayrıca tekrar çıkınca aynı yoldan dönüşte direkt şehire doğru dönüş olmadığı için Çimento fabrikasına doğru dönmek zorunda kalınıyor. İleride yol meselesine daha kalıcı çözümler bulunur sanırım.

Dikkatimi çeken bir durum TOKİ sitesinin bittiği noktada yeni çalışmalar başlamıştı. Yol çalışması mı yoksa yeni konut alanları mı açılıyor bilemedim tabiki. Zannedersem sitenin yönetimi sosyal medya üzerinden de paylaşımlar yapıyor.

Bugün de önce Kurt Deresi civarındaydım. Kurt Deresi'nin orda da baya çalışma vardı. Zannedersem öncelikle dere ıslahı noktasında bir çalışma yapılıyor. Yukarı kısımda da hareketlilik gördüm. Acaba yol çalışması mı bilemiyorum ama baya hareketliydi. Köpek bakım yeri tamamen kalkmış galiba göremedim. Ayrıca eskiden oraya baya hafriyat dökülürdü. Şimdi Kurt Deresi yukarısına giden yolun sağ ve solunda yine baya hafriyat gördüm. İzinli olarak mı yapılıyor bilgi sahibi değilim.

Bugün Esentepe bölgesine de uğradım. Esentepe TOKİ'nin ordan Danişment Gazi TOKİ bölgesi direkt görünüyor. Kuş bakışı olarak çok yakın bir mesafe gibi görülüyor sanki. Ben bugün Sivas'ta yol çalışmalarının acil planlanıp hayata geçirilmesini bir gereklilik olarak gördüm. Eğer düz ve geniş yollarla şehrin bu farklı aksları birbirine bağlanırsa çok iyi olur.

Bu konuyla ilgili değil ama Çimento fabrikası karşısında Hızlı Tren hattı çalışmaları da gayet hareketliydi.

Kablan58
1 ay önce - Pts 29 Hzr 2020, 23:44

Tokıyle kümbet mahallesi arası dolması lazım cok guzel goruntu cıkar tokıden bakınce yüksek oldugu için

eyup58
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 00:59

talha58 o bahsettiğin Ahmet Turan Gazi Toki nin bittiği yerde yani caminin yakınındaki alanda 1 yıl önce kuraları çekilen 470 konutluk yeni tokinin kurulacak şantiyesi olabilir..2.olarak o bölgeye ilkokul ve ortaokul yapılacağını duymuşum..İl özel idaresinin bu okulları yapacağı söyleniyordu..Okulların inşaat çalışması da başlamış olabilir...A.Turan Gazi Toki ile Tuzlu Göl Toki ve Esentepe Tokinin mutlaka yeni yapılacak köprülü kavşak,çift yol ve bulvar çalışmaları ile gelecekte birbirine bağlanırsa bu bölgedeki yapılaşmanın ve gelişmenin çok daha hızlı olacağını düşünüyor ve umut ediyorum..Sivas ın artık şehir dışında yerleşime açılmaya ;uydu kentler ,yeni yerleşim alanları,yeni yollara ,yeni bulvarlara,yeni yenişehir tarzı sitelere,yeni bahçeli ev tipi villa evlerine çok ihtiyacı var..Sivas nüfusunun artmasını;500 binleri bulup 1milyon hedefine varmasını istiyorsak mutlaka bu bölgeye büyük yatırımlar yapılmalıdır..Aksi taktirde Sivas daha da küçülmeye devam edecektir..Bu bölgenin Sivas ın gelişme ve büyüme trendi için;bu ve bunun gibi bölgelere kesinlikle yatırım yapılmalı;alt yapı ,üst yapı,sportif her türlü yatırımın yapılarak Sivas halkının buralara yerleşmesi için her türlü altyapı,üst yapı zemininin hazırlanması gerektiğini düşünüyorum..

talha58
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 01:01

Aynen Eyüp hocam benim de aklıma yeni şantiye alanı olabileceği veya okul olabileceği geldi. Ama gerçekten de o bölgeyi diğer mahallelere bağlayacak düz ve geniş yol olursa mesela Kurt Deresi ve Tuzlugöl ile nitelikli ve düz bir şekilde bağlanırsa baya iyi olur. Yalnız sen Ahmet Turan Gazi diyince biraz kafam karıştı. Çünkü birkaç kere daha o tabiri gördüm. Yalnız Ahmet Turan Gazi ismi mahalle olarak bildiğim kadarıyla I. OSB bölgesindeki mahalleye verilmişti. Yeni yapılan TOKİ'nin ise yapıldığı mahallenin ismini Danişment Gazi mahallesi olarak biliyorum. Bu verilen isimler konusunda da kafa karıştırıcı olmadan düzenli olması lazım sanki.

Mesela şehrimizde Şeyh Şamil Mahallesi var. Şeyh Şamil Camii ise bu mahallenin çok uzağında yeni TOKİ alanına yakın DSİ'nin arkasında bulunuyor. Bence biraz daha düzenli olabilir. Kafa karıştırıcı olmaz en azından.

Kaan bakir01
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 01:27

Arkadaslar , abiler size birsey danisacagim yeni baslanan toki danismentgazi mahallesindeki var olan tokinin hemen yanindami yoksa arasinda mesafe varmi
Aslinda o bolgeye yolu dusen bir arkadasimiz yeni yapilan toki bolgesinin resimlerini paylasabilirmi
Yada konumu bilen bir arkadasimiz uydu resminden konumu isaretleyebilirmi
Ben gecen gun sahibinden sitesinde bir arsaya baktim
2.toki olarak konum isaretlemis acaba bu baslanan tokimi buraya yapiliyor yoksa yapilacak olan 740 toki konutumu bu isaretli yere yapilacak bilgi sahibi biri bilgilendirirse sevinirim

Kaan bakir01
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 04:27

Resmi koymayi unutmusum kusura bakmayin

Kablan58
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 08:43

Artık sivasımızın yeni imar planı yapılıp seyhssamil gibi kardesler mahallesi gibi cevre yolunun artık belediyeye verılıp tamamen Sivas merkez dıe kazandırılması lazım terminalın ordan kalkıp baska yere gtmesı lazım ilce ve koy termınalı aynı sekıl cok işimiz var yani

Abdülkadir 58
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 11:43

Sivasın imarda en büyük sorunu yatay mimari 59 yaşındayım benim yaşımda olan arkadaşlar bilir işçi evleri 67 evler 94 evler çimento 61 şirinevler buralar bahçeli evlerdi ben 94 evlerde büyüdüm yukarıda saydığım evlerin bahçeleri botanik bahçe gibi her çeşit ağaç bitki sebze çiçekler vardı ve yetişiyordu yazları domates biber yeşillikler çilek vs elma armut kayisı erik kiraz vişne vs ağaçlarimız vardı sivas o zamanlar malatya elazığ tokat illeri gibi yeşil cennet ten farki yoktu arazimiz bol düz bahçeli evlere yönelmemiz sivas için olmassa olmazlarimiz eski güzel komşuluklarımıza döneriz dikey mimaride komşuluk bitti yok ses yaptin sen aidat ödemedin ben ödedim en ufak bir olayda insanların birbirine tahammülü kalmamış daha huzurlu yeşili bol sivas için müstakil evler şart oldu maliyetler dikey mimari yapılardan fazla olmaz merakümde benim de yerlerim var yap oraları müstakil evler bak arsalar nasıl düşüyor merakımın etekleri yeşili bol bahçeli evler sıvasın çehresi nasıl değişiyor hiç olmassa insanlar komşuluķları hatırlar mangal yapmak için dağlara parklara yer kapmak için koşmazlar milattan önce ve sonrası sivasa gelen gezginler en son evliya çelebi ğözlemleri sıvasın insanı zevk ve sefaya eğlenceye ďüşkün diye not düşmüşler birde sıvasın en büyük sorunu sivas halkı güvercin ve köpek çok seviyor bende dahil müstakil ev olursa rahatça hayvanlarımıza bakalım buda çok önemli bir konu kuşbaz arkadaşlarımız ırmak kenarları dağlara tepelere kulubeler yapıyor yazik bu insanlara :)arkadaşlar toki bölgelerinin hızlı ve planlı sekilde gelişmesi için öncelikle kuzey çevre yolu bitmesi gerekiyor ona göre bölge şekillenir gönlüm oraların yeşili bol müstakil evlerin yoğunlukta olması buda olmuyorsa doğan beyin ilk yaptıgı plan çok güzeldi sami iptal etti 10 dönümluk adalar yapmıştı siteler ama yeşil alanı geniş herkes kafasına göre yapmasın diyordu bir sohbet anında bütün güzellikler sivasa yakışır

talha58
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 17:04

Kale projesi çevresinin zemin durumu nasıl arkadaşlar, bilenler var mı? Kale altında su sarnıçları vs. olabileceği söyleniyordu. Keşke o tarz araştırma çalışmaları yapılabilse.

sayfa 283
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET