Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
v0lkhan
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 03:32
[ANK] Polatlı Askeri Bölge (Mükemmeliyet Merkezi) Demiryolu Projesi


Alıntı:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeri Sınav Okulları, Piyade Okulu, Tank Okulu, Topçu Okulu gibi birliklerin ayrı yerlerde olmasının, hem israf yarattığını, hem de ortak hizmetlerde tekrara yol açtığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Kuşoğlu Polatlı’ya taşınması söz konusu olan askeri birliklerin durumunu sordu .Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeri Sınav Okulları, Piyade Okulu, Tank Okulu, Topçu Okulu gibi birliklerin ayrı yerlerde olmasının, hem israf yarattığını, hem de ortak hizmetlerde tekrara yol açtığını söyleyerek şöyle devam etti; “Bunların mesleki kodları farklı olmakla birlikte, temel ihtiyaçları, temel eğitimleri aynı olduğu i̇çin hem bir sinerji sağlarız, hem de tasarruf sağlarız diyerek bunları bir araya toplayalım dedik. Polatlı’da bu yapılan çalışmalar şu anda devam ediyor” ifadelerine yer verdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Polatlı’da kurulacak olan “Mükemmeliyet Merkezi” i̇le ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Kuşoğlu Polatlı’ya taşınması söz konusu olan askeri birliklerin durumunu sordu. Kuşoğlu Polatlılı olduğunu anımsatarak “ çalışmalarınız sürüyor mu” diye sordu.

POLATLI’DA BU YAPILAN ÇALIŞMALAR ŞU ANDA DEVAM EDİYOR

Bakan Hulusi Akar, Askeri Sınav Okulları, Piyade Okulu, Tank Okulu, Topçu Okulu gibi birliklerin ayrı yerlerde olmasının, hem israf yarattığını, hem de ortak hizmetlerde tekrara yol açtığını söyleyerek şöyle devam etti; “Bunların mesleki kodları farklı olmakla birlikte, temel ihtiyaçları, temel eğitimleri aynı olduğu için hem bir sinerji sağlarız, hem de tasarruf sağlarız diyerek bunları bir araya toplayalım dedik. Polatlı’da bu yapılan çalışmalar şu anda devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

rsfb
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 12:08

Nerelerdeki askeri birlikler gidecek ?

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet