Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 284
onurnazliaka
2 ay önce - Prş 30 Nis 2020, 16:52

Alıntı:
DUYURU

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınacak önlemler kapsamında sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 01-03 Mayıs 2020 tarihlerinde ANKARA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU’NUN 29.04.2020 tarih ve 2020/27 sayılı KARARI’na istinaden, EGO Genel Müdürlüğü otobüsleri ile Cuma günü 07.00-20.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 07.00-09.00 ile 16.30-20.00 saatleri arasında, sokağa çıkma muafiyetinde olan sağlık çalışanlarımız ile diğer vatandaşlarımıza hizmet verilecektir.

Ayrıca, EGO otobüslerinin uygulamada olan 440 hatta, değişen hareket saatleri ve güzergahları KARAR kapsamında yeniden güncellenmiştir. Güncellemelere, EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinde bulunan “www.ego.gov.tr” adresinden ulaşılabilir.

ANKARAY ve Metro ise sokağa çıkma yasağının uygulanacağı tarihler arasında kapalı olacaktır.

30 Nisan 2020 Perşembe günü M1, M2, M3 ve M4 hatlarında son tren hareket saatleri aşağıda belirtilmiştir:ANKARAY’da ise son seferler, saat 22.20’de Dikimevi ve AŞTİ’den hareket edecek şekilde planlanmıştır. Otobüsler, son ring seferlerini metro son sefer yolcularını aldıktan sonra tamamlayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.ego.gov.tr/tr/haber/5500/duyuru-30-ni ...1OB-Tep3TM


Ahmet_2019
2 ay önce - Cmt 02 May 2020, 23:06

SİNCAN-ELVANKENT-ETİMESGUT Otobüsleri Ümitköy'e ve Koru'ya geliyor. Bu otobüsler sağlık çalışanları için servis yapıyor. Bu otobüsler bide şehir hastanesini dolaşsa iyi olamaz mı? Bence 522 kaldırılıp diğer otobüslerin güzergahının süreç bitene kadar uzatılması zamandan tasarruf sağlar.onurnazliaka
2 ay önce - Sal 05 May 2020, 21:09https://koronavirus.ego.gov.tr/


engin_ank
1 ay önce - Sal 12 May 2020, 19:13

Alıntı:


Bilindiği üzere EGO Genel Müdürlüğü, 1540 otobüsle tam kapasite; Ankaray ve Metro hattında sabah ve akşam yoğun saatlerde 7'şer, kalan saatlerde de 15'er dakikalık periyotlarla sefer yapmaktadır. Bunun yanında, Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 12.04.2020 tarih ve 2020/21 sayılı Kararı’na istinaden, 13.04.2020 tarihinde yapılan yeni düzenlemeyle yolcu oturma kapasitesinin azami %50'si kadar yolcu alınması, yine oturma kapasitesinin azami %25'i kadar ayakta yolcu taşınması uygulaması da devam etmektedir.

Bir taraftan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele devam ederken, bir taraftan da normalleşme süreci kapsamında AVM'lerin açılması, kentimizdeki sosyal hareketliliği arttırmıştır. Yolcu taşıma kapasitesine yönelik yeni bir düzenleme yapılmadığı takdirde, özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerimizde, fiziki mesafenin korunarak toplu taşıma hizmetinin sağlanmasında sorunlar yaşanacağı öngörülmektedir.

Bu nedenle, pandeminin yayılımının önlenmesi ve güvenli mesafe kuralının sağlıklı işletilmesi için değerli hemşehrilerimizin mümkün olduğunca evde kalmaları hususunu rica ediyoruz.

Saygılarımızla.

https://www.ego.gov.tr/tr/haber/5506/duyuru-12-mayis-2020


onurnazliaka
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 17:54

Alıntı:
EGO YAZ DÖNEMİNDE TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 1 Haziran - 1 Ekim tarihleri arasında uygulanacak olan “Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri” kapsamında sosyal mesafe kuralını devam ettirecek. Raylı Sistemlerde sefer saatleri güncellenirken, maske kullanımının zorunlu olacağı süreçte tam kapasite hizmet vermeye hazırlanan EGO Genel Müdürlüğü, yoğunluğun yaşandığı bölgelere ek otobüs takviyesi de sağlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 1 Haziran - 1 Ekim tarihleri arasında kentte “Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri”ni hayata geçirecek.

Maske kullanımının zorunlu olacağı ve sosyal mesafe kuralının uygulanmaya devam edeceği Başkent’te toplu taşıma araçlarında doluluk kriterine uyularak tam kapasite hizmet verilecek.


EGO OTOBÜSLERİNDE TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemler kapsamında İçişleri Bakanlığı “Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri” genelgesine göre hareket edileceğini açıklayan EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, yeni çalışma düzenine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Küresel bir tehdit haline gelen pandeminin ülkemizde ilk çıktığı tarihten itibaren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatları çerçevesinde Ankara’da toplu ulaşımdan sorumlu kamu otoritesi olarak elimizden gelen her şeyi uygulamaya çalıştık. Bu süreç içerisinde iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları çerçevesinde 1 Haziran’dan itibaren yeni açılım süreci olarak adlandırabileceğimiz bu süreçte tüm hazırlıklarımızı yaptık.”

Normalleşme süreci ile birlikte vatandaşların sağlıklı seyahat etmeleri için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Alkaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bin 540 otobüsümüzle 49 hareket noktası ve 5 otobüs bölgesinden günde 8 bin 800 sefer yapıyoruz. Toplam 335 hatta hizmet veren bir filoya sahibiz. Sosyal mesafeye uygunluk açısından herhangi bir sıkıntıya yol açmamak için mevcut imkanlarımız dahilinde, tüm kapasitemizle hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Sadece biz değil izin ve ruhsat verdiğimiz Özel Halk Otobüsleri, Özel Toplu Taşıma Araçları da tüm kapasitesini kullanarak yolcularımızı en sağlıklı ve pandemi kurallarına uygun olarak taşımak için gayret edecekler.”


SEFER SAATLERİ GÜNCELLENDİ

Başkent’te 1 Haziran tarihinden itibaren adım adım kontrollü sosyal hayata geçecek olan Başkentliler düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması yapılan toplu taşıma araçlarını gönül rahatlığıyla kullanabilecek.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik genelgeye göre hazırlıklarını yapan EGO Genel Müdürlüğü, sefer saatlerini de güncelledi. Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların sağlıklı ve konforlu bir ulaşım sağlayabilmesi için her türlü ayrıntıyı titizlikle gözden geçiren EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY ve Metro İşletmelerinde saat güncellemesi yaptı.

Sadece EGO otobüslerinde değil raylı sistemlerde de tam kapasite hizmet vereceklerini ifade eden EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Ankara’da M1, M2, M3, M4 Metro ve ANKARAY ile birlikte toplam 64 kilometre hatta sahip olan Raylı Sistemlerde yine mümkün olduğunca en büyük kapasiteyi kullanacağız. Sefer sıklıklarını artırarak normal dönemlerde uyguladığımız pik saatlerde sefer sayılarına daha da ağırlık vererek yolcularımızı konforlu ve sosyal mesafeye uygun olarak sağlıklı bir şekilde taşımaya gayret edeceğiz. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Ankara halkından bizlere güvenmelerini istiyoruz. Biz bütün kapasitemizle Ankara’nın emrinde olacağız” dedi.


YOĞUNLUĞUN OLDUĞU BÖLGELERE EK OTOBÜS SEFERİ

EGO Genel Müdürlüğü Başkentlilerin hiçbir şekilde mağduriyet yaşamaması için yoğunluk yaşanacak bölgelerde ek otobüs takviyesi de yapacak.

Toplu taşıma araçlarında maske kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından maske dağıtımı da yapan EGO Genel Müdürlüğü raylı sistemlerde sefer sıklıklarını artırdığı yeni güncelleme saatlerini ise şu şekilde paylaştı:
https://www.ego.gov.tr/tr/haber/5518/ego-yaz-done ...-calisacak
engin_ank
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 16:57

Alıntı:
Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde belediye otobüslerinde ayakta yolcuda yüzde 30, raylı sistemlerde yüzde 50 kuralıyla hizmet verilmesini kararlaştırdı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, EGO Genel Müdürlüğü, yeni normalleşme sürecinde Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda otobüs, metro ve Ankaray'daki yolcu kapasite oranlarını yeniden düzenledi.

Buna göre, şehir içi ulaşımda yolcu sınırlaması belirli kurallar kapsamında kaldırıldı. Toplu taşıma araçlarındaki sosyal mesafe yapıştırmaları kaldırılırken, maskesiz araçlara binilmemesi şartı ve otobüslerde karşılıklı koltuklarda çapraz oturma düzeni devam ettirilecek.

EGO otobüslerinde ayakta alınacak yolcu sayısı araç kapasitesinin yüzde 30'unu geçmeyecek. Otobüslerde yolcu sayısı 99 model solo araçlar için 31 oturan, 21 ayakta toplam 52 kişi, 99 model körüklü araçlar için 44 oturan, 33 ayakta toplam 77 kişi, 2007-2008 model solo araçlar için 30 oturan, 12 ayakta toplam 42 kişi, 2010-2011 model solo araçlar için 32 oturan, 12 ayakta toplam 44 kişi, 2012-2013 model körüklü araçlar için 28 oturan, 35 ayakta toplam 63 kişi olacak.

Metro ve Ankaray'da ise karşılıklı koltuk bulunmadığı için tüm koltuklarda normal oturma düzenine geçilirken, ayakta yolcu kapasitesinin yüzde 50'si kadar bu şekilde yolcu taşınacak.

https://www.memurlar.net/haber/908933/baskentte-t ...emesi.html


Deniz Çağdaş

4 hafta önce - Cum 05 Hzr 2020, 19:52

ÖHO ve AHOK 'ların cumartesi pazar saatleri girilmemiş sisteme.Muhtemel yasak beklentisi vardı.

ozgur_clm
2 hafta önce - Pzr 14 Hzr 2020, 22:50

Ego cepteye 168 ulus bala hattı eklenmiş.Bu hat aktif mi bilgisi olan var mı?


(+)


Onur345
2 hafta önce - Sal 16 Hzr 2020, 18:17

Dempa Sanayi Sitesi bölgesindeki vatandaşlarımızın toplu taşıma ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla 17.06.2020 tarihinden itibaren (Çarşamba günü) 578 Dempa Sanayi Sitesi – Sıhhiye hattımız ile hizmet verilmeye başlanılacaktır.

------------------------------------------------------------------------------

Hafta içi ve Cumartesi günü;

07:00 Ulustan,
18:15 Dempa Sanayi Sitesinden hareket edecektir.

------------------------------------------------------------------------------


578 Dempa Sanayi Sitesi – Sıhhiye
: Dempa Caddesi, 3792. Cadde, Dempa Caddesi, İstanbul Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Strazburg Caddesi, Altınsoy Caddesi, Celal Bayar Bulvarı, Kazım Karabekir Caddesi, Hipodrum Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, İstanbul Yolu, Dempa Caddesi

------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Ego Genel Müdürlüğü


onurnazliaka
2 hafta önce - Sal 16 Hzr 2020, 18:59

Alıntı:
DUYURUEGO Genel Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınavın yapılacağı 20 Haziran 2020 tarihi ile Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda sınavların yapılacağı hafta sonlarında toplu taşıma araçları (Otobüs, Metro ve ANKARAY), servis saatlerindeki yeni düzenlemeyle hizmet verecektir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) talepleri de dikkat alınarak yapılan düzenlemeye göre EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları ile sınavların başlayacağı saatlere kadar (LGS için birinci oturum sabah 09.30, ikinci oturum 11.30; YKS için cumartesi, pazar olmak üzere, sabah 10.15; öğleden sonra 15.45) tüm hatlarda, hafta içi servis saatleri dikkate alınarak, tam kapasite hizmet verilecektir.

Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu 08.05.2020 tarih ve 533 sayılı Karar’a istinaden, EGO Genel Müdürlüğü’ne ait otobüs ve raylı sistemler ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden, lise ve üniversiteye giriş sınavlarına katılacak öğrenciler, sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla kendileri, velileri ve görevli öğretmenler, sınav gününde ücretsiz yararlanacaklardır.

Sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar dileriz.

https://www.ego.gov.tr/tr/haber/5527/lgs-ve-yks-s ...klar-tamam


Duyurunun grafiği, Burhan Çaçan'ın Liseli adlı şarkısını 8 metrelik otobüste dinleme isteği doğruyor insanda.sayfa 284
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet