Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
BursaRAY B Etabı Gelişmeleri ve İnşaat Çalışmaları
« önceki   123 ... 363738

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
kilitli
sayfa 38
Remzi ÇAVUŞ

12 yıl önce - Prş 03 Nis 2008, 20:53

Kardeşim açacaksan aç yok başbakan gelecekmiş açacakmış,Reklam kokan hareketler bunlar.İşim olmasaydı pazar günü gelirdim,müsait olan arkadaşların organizasyona katılmalarını bekliyoruz.

A.Nibal
12 yıl önce - Prş 03 Nis 2008, 22:42

Kocaeli'nde denemesi tamamlanan CİCO sistemi (geçilen durak başına kartlardan para kesilen sistem/para iadesi) aslına bakılırsa Bursaray'a kelimenin tam anlamıyla cuk oturacaktır.

B ve C etaplarıyla uzayan hatlarda...

Şöyle kafamızda bir canlandıracak olursak: Duraklar arasında çıkış merdivenlerinin olduğu kısımda kartlar cihazlara okutulabilir. Geçilen her durakta 1 kontör atıyormuş gibi işleyecek olsa (düşülen miktar + olarak iade edildiğinde) kullanıcı için büyük avantaj. Kapalı devre sistem kurulma imkânı taıyacağından uydu ile irtibat ihtiyacını da ortadan kaldırabilir...

Tek sorun Bursaray gibi uygulamalar için belediyelerin sıcak bakmama olasılığı... Ne de olsa gelirde düşüş demek.
(CİCO sayfasında da yazmıştım ancak buraya da ilave etmek istedim. Özellikle de Akın Kurtoğlu'nun tek bilet yorumundan sonra... )
Alıntı:
Parkuru ortasından bıçak gibi ikiye bölmeyecekler demek ki...

DenizYlçnky

12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 21:24

Kesinlikle bu harika olur. Daha önceden düşlediğim bir şey. Otoban sistemi benzeri. Süre değil de geçilen istasyon sayısı kadar. Kısa mesafe kullanan kişilerle uzun kullananların arasındaki haksızlığı kaldırır.
Pekala Arabayatağı'nda mı Demirtaşpaşa'da mı Şehreküstün'de mi buluşuyoruz ??? Birileri fikir atsında kararlaştıralım.

Ataser
12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 21:45

BursaRay' ı birkaç kez kullanma fırsatım oldu ve jeton yerine tek seferlik kart kullanıldığını gördüm. Londra metrosunda da aynı uygulama var ve biletler çıkış turnikelerinde tekrar makinalara okutuluyor. Bunun sebebi Londra merkezden dışa doğru bölgelere (Zone 1, Zone 2... gibi) ayrılmış ve eğer biletiniz kısa mesafe içinse, uzak bir istasyonda inip çıkış turnikelerinden çıkamıyorsunuz.
Bursa'da benzer bir uygulama başladı mı bilemiyorum ama yeni etapların açılmasıyla, mesafeye göre bilet alma imkanı sunulması bence çok yararlı olur. Buna akıllı kart kullananlar da dahil edilir ve kimse bir durak için uzun mesafe fiyatı ödemez.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pzr 06 Nis 2008, 22:05

Bursaray "B" etabının bugün deneme seferlerine başlaması sebebiyle, Bursaray B Etabı Seferlerine Başladı (Şehreküstü-Arabayatağı) adlı yeni bir başlık oluşturulmuştur. İçinde bulunduğumuz bu başlık ise, "B" etabının inşaat aşamalarını içerdiğinden, misyonunu tamamlanarak kilitlenmiştir. Konuyla ilgili yeni gelişmeleri içeren mesajlarınızı, üstteki linkte belirtilen başlık altına iliştirerek meseleye devam edebilirsiniz.

Ulaşım Denetçisi
6 Nisan 2008 / Pazar - 21:05
Akın KURTOĞLU

sayfa 38
« önceki   123 ... 363738
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara