Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
emre yildiz

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 14:16

Alıntı:
Kamulaştırmaya giren 50'ye yakın bina var diye biliyorum. Tuna'nın son günlerinde bu işler çözülmüştü diye anımsıyorum.  


Hatırladığım kadariyla, yeni yapilacak yol Turgut Ozal koprusunun orada rayların kuzeyine gececek, orada ki 50 kadar bina kamulastirildi, hatta hak sahiplerine konutlar yapildi ve kura cekimi yapildi vs.


onurnazliaka
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 16:21

Alıntı:
ETİMESGUT İSTASYON CADDESİ İÇİN İLK KAZMA VURULDU
28 May 2020, Perşembe


BAŞKAN YAVAŞ SÖZÜNÜ TUTUYOR: ETİMESGUT İSTASYON CADDESİ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Belediye Meclisi’nde İstasyon Caddesi yol projeleri ve köprülü kavşak yapımı için 750 milyon TL’lik proje bazlı talebi, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda reddedilerek, sadece eski müteahhit borçlarının ödenmesi koşuluyla 400 milyon TL olarak kabul edildi. Başkan Yavaş’ın “Etimesgutlular, Sincanlılar duysun. Kredi vermeseniz de size rağmen yapacağım” dediği proje için Büyükşehir Belediyesi, ilk kazmayı vurdu. Proje kapsamında ilk etapta Türk Kızılayı Caddesi Kızılay binası önü ile Eski Hava Hastanesi önüne 2 adet köprülü kavşak inşa edilecek. Başkentlilere ilk müjdeyi sosyal medya hesapları üzerinden Başkan Yavaş verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent trafiğinin yoğun olduğu bölgelerin başında gelen ve uzun yıllardır trafik sorunu çözülemeyen Etimesgut İstasyon Caddesi için düğmeye bastı.

Etimesgut İstasyon Caddesi’nin trafik yoğunluğuna neşter vuracak projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgutlulara ve Sincanlılara verdiği sözü tuttu. Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla ilk etapta Türk Kızılayı Caddesi üzerinde yer alan Kızılay Binası önü ve Eski Hava Hastanesi’nin önüne yapılacak 2 adet köprülü kavşak inşaatına başlayacağını duyurdu.


KREDİ TALEBİ REDDEDİLEN PROJE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN İMKANLARIYLA TAMAMLANACAK

Etimesgut ve Sincan bölgesinde yaşayan vatandaşların yoğun şikayeti nedeniyle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapımı için Başkan Yavaş’ın kredi talebinde bulunduğu ancak bu talebi reddedilen İstasyon Caddesi projesi için ilk adım atıldı.

Muhalefetin kredi talebini reddetmesi üzerine “Etimesgutlular, Sincanlılar duysun. Tüm imkansızlıklara rağmen İstasyon Caddesi’nin trafik sorununu çözmek için kredi vermezseniz de size rağmen bu inşaatı yapacağız” diyen Başkan Yavaş’ın, proje hazırlıklarının tamamlanması talimatını vermesinin ardından Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, İstasyon Caddesi’ne 2 adet köprülü kavşak yapımı için ilk kazmayı vurdu.


BAĞLICA BULVARI BAĞLANACAK, İSTASYON CADDESİ’NE NEŞTER VURULACAK

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada Başkentlilere seslenen Başkan Yavaş, “Etimesgut ve Sincan bölgesinin geçen yıl kredi talebimiz reddedilse de Türk Kızılayı Caddesi üzerinde ve Eski Hava Hastanesi önünde olmak üzere 2 adet köprülü kavşak yapımına başlıyoruz” dedi ve çalışmaları başlattı.

Ankara Bulvarı’nın devamı niteliğinde olan Türk Kızılayı Caddesi üzerinde bulunan Kızılay Binası önü ve Eski Hava Hastanesi’nin önüne yapılacak köprülü kavşaklar aynı zamanda Turgut Özal Bulvarı’na da kesintisiz bağlantı sağlayacak. İstasyon Caddesi’nin trafiğini rahatlatacak olan proje kapsamında 2 noktada inşa edilecek köprülü kavşaklar sayesinde özellikle pik saatlerde kronikleşen ve kangren olan bölgenin trafik problemi de böylece ortadan kalkacak.

Bağlıca Bulvarı'nda bulunan MİT binasının yanından açacağı yolu Türk Kızılayı Caddesi’ne bağlamayı da planlayan Büyükşehir Belediyesi, dünya başkentlerine örnek olacak projeyi tamamlayarak kent trafiğini hem büyük ölçüde rahatlatacak hem de sürücüler için güvenli ve konforlu sürüş imkanı sağlayacak.


TRAFİK IŞIKLARI OLMADAN KESİNTİSİZ ULAŞIM

Kesintisiz trafiğin sağlanması ve Başkent’in konforlu yollara kavuşması için büyük çaba sarf eden Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Caddesi’nde bulunan trafik ışıklarını da çalışma kapsamında kaldıracak.

Caddenin Ankara Bulvarı çıkışında daralan yolunu da genişletecek olan Büyükşehir Belediyesi, trafik akışı için caddenin şerit sayısını 3 gidiş ve 3 geliş olarak inşa edecek.

https://www.ankara.bel.tr/haberler/etimesgut-ista ...ma-vuruldu

Konuyla ilgili haber. Yolun 3+3 olacağı belirtliliyor. Zaten genişletme olmasa çok güdük bir kavşak çıkardı ortaya. Ayrıca internette izlediğim videoda alt geçit görsellerine net bir şekilde yer verilmiş.

Eryaman-Fatih tarafında zaten İstanbul Yolu daha kısa ama Sincan-Etimesgut'a giderken de yıllardır İstanbul Yolu'nu kullanırım. Hem şu İstasyon Caddesi'ne girmemek hem de Eskişehir Yolu'nu çok sevmediğim için yıllardır böyle yaparım. Şu hamle, o iğrençliği biraz azaltacak en azından. Ben yine İstanbul Yolu'nu kullanırım ama bu yolu kullanmak zorunda olanların katlanacağı çile biraz azalsın.


Ahmet_2019
3 hafta önce - Pzr 07 Hzr 2020, 19:10
Etimesgut'taki otobüsler


Etimesgut tren istasyonu ve Etimesgut ilkokulu otobüs durakları hakkında bir düşüncesi olan var mı? Zira otobüsler projeden sonrada çalışmaya devam edecek ve durakta durmaları gerekecek.

emre yildiz

2 hafta önce - Çrş 17 Hzr 2020, 22:37

Bugun 2 defa altgecit yapilan alandan gectim, eski Hava Hastanesi kavsagindan Kizilay önüne kadar calisma vardi, yolu 15-20 mt kadar Hava hastanesinin oldugu tarafa dogru genisletiyorlar, istinat duvarlarini yapmaya baslamislar...


(+)


NC503
2 hafta önce - Prş 18 Hzr 2020, 01:13

Çok iyi haber. Hayırlı olsun

yalnizyolcu
6 gün önce - Pzr 28 Hzr 2020, 11:19

30 Haziran’dan itibaren 45 gün Etiler caddesi kapatılacakmış.(+)


emre yildiz

1 gün önce - Cum 03 Tem 2020, 22:41

Kavşak çalışmasından görüntüler...

sayfa 5
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet