Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Karadeniz - Akdeniz otoyolu projesi (Ordu - Sivas-Kahramanmaraş-Osmaniye) 133 yıl sonra tamamlanıyor
« önceki   123 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 70
Mustafa61 27
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 19:20

Onur bey o yol 100 km daha fazla ve 1 saat daha fazla uzatıyor yolu. Bahattin beyin dediği gibi gumashane üzeri değil de Bayburt Erzincan üzerinden Sivas a gidebilirim. Pek fark yaratmaz gibi. Dağ, bayır çıkmak yoruyor beni. Gumushaneye kadar ve o Çamoluk yolu zor oluyor. Acaba Akçaabat Trabzon Araklı Bayburt Erzincan yolu nasıl? Tırmanış fazla mı?

talha58
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 19:36

Trabzon-Gümüşhane-Kelkit-Şiran-Alucra-Şebinkarahisar yolunu kullandım ve biliyorum. Gayet iyi bir yol. Sadece Şiran'ın içinden geçen ve daha az bilinen bir yolun Torul'a çıktığını, kestirme olduğunu söylüyorlar ve tavsiye ediyorlar. Ben o kısaltmayı kullanmadım sadece. Erzincan-Gölova-Akıncılar yollarını da biliyorum. Ama sadece Çamoluk kısmını bilmiyorum orada. Duyduğum kadarıyla ve tahmin ettiğim kadarıyla çok iyi olmadığını zannediyorum.

Sizin şu anda düşündüğünüz alternatif zannedersem Gümüşhane'den sonra Kelkit civarına gelince Bayburt-Köse yol ayrımı olacak. Oradan direkt Erzincan'a geçmeyi düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. Biraz araştırıp değerlendirilebilir.

Mustafa61 27
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 20:50

Evet Talha bey şöyle ki Şiran dan sonra ben Çamoluk guzergahindan gittim geldim ve beğenmedim. Şiran Alucra Şebinkarahisar yolunu kullanmadım. O yol güzelse Bayburt Erzincan yapmayabilirim. Ancak diğer arkadaşların demesine Bayburt Erzincan yolu alternatif olarak gözüküyor.

Mustafa61 27
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 20:53

Bu arada Talha bey ben o kestirme denilen Torul üzerinden gittim geldim. Hatta Torul cam terasa da cikmistik. Evet Tercih edilebilir.

40ses
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 12:05

Mustafa61 27 bey merhaba! Ben Gümüşhane'de 3 yıl görev yaptım. Sıklıkla Kelkit, Köse, Şiran'a giderdik. Genelde güneye inecekler Erzincan istikametini, doğu-güneydoğuya gidecekler Bayburt-Erzurum istikametini kullanıyorlar diye hatırlıyorum.

Mustafa61 27
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 13:15

Merhaba 40 ses. Ben tekrar gittiğim Torul siran zara yönünden Antep'e gideceğim gibi görünüyor. Sizin dediğiniz güzergah da yol uzuyor ama güvenli galiba. Benim dediğim kısa yol ama bazı yerler yokuş, virajlı kesimleri var.

Mustafa61 27
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 13:33

Siz ne düşünürsünüz? Mesela rakım durumuna baktım benim gecegim güzergahta 1200-1300 rakım. Akçaabat Trabzon Gümüşhane Torul siran zara Suşehri Sivas Şarkışla Pınarbaşı Hafik Göksun Maraş antep mı yapmalıyım? Giderken orta noktada Sivas'ta mesela bir gün konaklayip sonraki gün devam etmeyi düşünüyoruz. Dediğim gibi bu yol biraz yorucu gibi. Akçaabat Trabzon Gümüşhane Kelkit Erzincan Tunceli Ergani Siverek Şanlıurfa Antep yaparsam 70 km daha fazla bu yol. Yine orta noktada Erzincan veya Tunceli de konaklayip devam etmek yol açısindan daha mi mantıklı. Bu güzergahın rakimi daha az gibi. Yolu daha güvenli ve geniş midir? Siz ne düşünürsünüz? Hangi yolu tercih etmeliyim. Her türlü bir gün konaklamayı düşünüyor um.

beratdemir
3 hafta önce - Pts 08 Hzr 2020, 15:54

Stratejik hamle! İşte Türkiye'yi lider yapacak proje

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye Konteyner Limanı'nın (Ünye Port) hizmete girmesiyle Türkiye'yi liman konusunda tüm Karadeniz'de lider hale getireceklerini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Ünye Port Projesi ile Karadeniz'e sınırı olan 6 ülkedeki limanlardan daha büyük olacak konteyner limanının Ordu'da kurulacağı belirtildi.

Ünye Port Projesi için 2016 yılında fizibilite raporu hazırlandığı kaydedilen açıklamaya şöyle devam edildi:

"Rapor sonrası ortaya çıkan veriler, Karadeniz'deki bütün limanlar içindeki en uygun yer, mevcut Ünye Limanı'nın bulunduğu alan olarak belirlendi. Hazırlanan proje ile bölgenin yanı sıra Karadeniz'de en büyük liman olacak konteyner limanı, Ordu Büyükşehir Belediyesinin iddialı projeleri arasında yer alıyor."

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye Port'un proje ihalesinin yapıldığını ifade etti.

Tüm Karadeniz Bölgesi'ni etkileyecek ve Türk cumhuriyetlerine hizmet verecek konteyner limanının Ünye, Ordu ve Türkiye'nin prestij projelerinden biri olacağını vurgulayan Güler, Ünye Konteyner Limanı'nın hizmete girmesiyle Türkiye'yi liman konusunda tüm Karadeniz'de lider hale getireceklerini belirtti.

Güler, Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun tamamlanmasıyla liman projesinin daha stratejik bir yapıya dönüşeceğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Karadeniz-Akdeniz Yolu'ndan 40 il faydalanacak. Karadeniz-Akdeniz yolu ve kuracağımız konteyner limanı ile Türkiye alternatif pazarlara açılacak. Karadeniz'deki kıyıdaş ülkelerin bütün yükleri, malları Karadeniz'i ve Ege'yi dolaşmadan direkt Akdeniz'e inecek. Aynı zamanda Akdeniz'e kıyıdaş ülkelerin malları da Mersin'den veya İskenderun'dan direkt Karadeniz'e Ünye'den çıkacak."

Ünye'de kurulacak konteyner limanıyla Rusya ve Ukrayna, Türk cumhuriyetlerine ihracatın daha büyük ivme kazanacağını vurgulayan Güler, Ordu'nun, Karadeniz'in en büyük konteyner limanı ile yüzlerce kişiye istihdam sağlayacağını ifade etti.

Kaynak : https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2983064- ...e/?detay=2

Karakas Mehmet

1 hafta önce - Çrş 24 Hzr 2020, 18:56

Mühendisi
1 hafta önce - Cum 26 Hzr 2020, 09:33

Emeği geçenlerin eline sağlık da
Her sene sene sonuna bitiyor diye haber yapılıyor. Halen yolda yapılacak bir dünya iş var. Burası bu sene bitmez. İyi çalışırlarsa 2022 sonu bir ihtimal biter. Daha topçam barajı Mesudiye arasında çok iş var

sayfa 70
« önceki   123 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET