Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO Mercedes O345 ve O345K Otobüsleri Hakkında Bilgiler, Görüşler, Fotoğraflar [ANK ]
« önceki   123 ... 155156157   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 156
max3500
1 ay önce - Cmt 09 May 2020, 23:28

Ego daki solo 345 ler gayet diri durumdalar şuan. Ego bu araçlara iyi bakarsa en az 5 yıl daha kullanılabilecek haldeler sonuçta dedeleri 302 ler 25 yıl hizmet verdiler Körüklülere gelecek olursak iyi bir yenilemeye ihtiyaçları var şu an kötü durumdalar. Araçlarda aşırı derecede titreme ve motor gürültüsü mevcut. Körüklülerin daha kötü olmasının nedeni 99-12 yılları arası özellikle körüklü ıkaruslar hatlardan çekildikten sonra 5.bölge hariç tüm ankaranın körüklü ihtiyacını bu araçlar yoğun bir şekilde karşıladı. Cng li manlar geldiğinden beri solo 345 ler çok yoğun kullanılmıyor.

Canerizm
1 ay önce - Pzr 10 May 2020, 14:05

Alıntı:
Son derece bakımsız haldeler, birkaç istisna harici alındıkları orijinal haliyle çalışıyorlar, dolayısıyla da pek çoğu artık oldukça gürültülü çalışıyor.
Muhtemelen 300 araçlık yeni otobüs alımından sonra birçoğu hurdaya verilecektir diye tahmin ediyorum.

Körüklü olanları ise yeni araç alımında körüklü alınmazsa yenilenip devam ederler diye düşünüyorum, zira körüklü araç bakımından da eksiklik mevcut.

Hiç bir bakım fayda etmiyor maalesef artık bu araçlara izmirdeki kardeşlerine de bazı değişiklik uygulandı woith şanzımanı zf çevirdiler falan 2015 'te çeki düzen vermeye çalıştılar olmadı aynı tas aynı hamam hele arka koltukta oturulmuyor cehennem sıcağı gibi seside cabası

Bizde doğrudan 52 tane alıncak otokar sultanmaxicity ,kent lf 12-18 m var toplamda 52 tane otobüs bide 304 otobüs 134 körüklü 170 solo ihalesi yapılıcak bu ihale sonunda artık 345'lere by by diyebiliriz
300 otobüs ihalesini bi ankaralı olmasamda yakından takip ediyorum ankarali için en hayırlısı neyse o olsun inş yalnız ihalede çok geç kalındı sizin bence bir an önce ihaleye çıkılması lazım filonuzun büyük bi eksiklği var diye duymuştum

0345 konusunda allah yar ve yardımcımız olsun bi yolcu olarak

Alıntı:
Ego daki solo 345 ler gayet diri durumdalar şuan. Ego bu araçlara iyi bakarsa en az 5 yıl daha kullanılabilecek haldeler sonuçta dedeleri 302 ler 25 yıl hizmet verdiler Körüklülere gelecek olursak iyi bir yenilemeye ihtiyaçları var şu an kötü durumdalar. Araçlarda aşırı derecede titreme ve motor gürültüsü mevcut. Körüklülerin daha kötü olmasının nedeni 99-12 yılları arası özellikle körüklü ıkaruslar hatlardan çekildikten sonra 5.bölge hariç tüm ankaranın körüklü ihtiyacını bu araçlar yoğun bir şekilde karşıladı. Cng li manlar geldiğinden beri solo 345 ler çok yoğun kullanılmıyor.

çok sağlam araçlarmış EGO'dakiler ESHOT'takilerden bile daha eski diye biliyorum
Bu araçlar pek zorlanmaya gelmiyor bu yaştan sonra
izmirdekilerde tam tersi sololar hem az 34 tane var hem berbat halde körüklülerde son günlerini yaşıyor artık eshotta doğru düzgün bakımdan geçirmiyor yarım yumalak işler yapıyor her sene birinde yangın çıkıyor izmirdekilerde bi hararet problemi var

umarım en kısa sürede 300 otobüs ihalesi yapılır da hem filodaki açığı hemde bazı 0345'lere by by dersiniz

Tunç D.

1 ay önce - Pzr 10 May 2020, 14:54

Alıntı:
umarım en kısa sürede 300 otobüs ihalesi yapılır da hem filodaki açığı hemde bazı 0345'lere by by dersiniz

300 araç gelse bile körüklülerinin seferden çekileceğini zannetmiyorum, inanılmaz bir açık var çünkü.
2013 yılı içinde Ikarus solo ve körüklülerin seferden çekilmesinden sonra metroların da açılması bahane gösterilerek otobüs alımı yapılmadı, ancak nüfusun artışı, büyükşehir yasası ve yeni yerleşim alanlarıyla birlikte son 2-3 senedir ciddi bir otobüs açığı yaşanmaya başladı.

Gökçek efendi sağolsun otobüs alımı yapılacak parayı Ankapark’la çarçur ettiği için belediye en basit otobüs alımı için dahi kredi kullanmak zorunda kaldı, kredi yetkisi de binbir zorlamayla alındığı için otobüs alım süreci oldukça uzamış durumda.

Canerizm
1 ay önce - Pzr 10 May 2020, 15:02

Alıntı:
300 araç gelse bile körüklülerinin seferden çekileceğini zannetmiyorum, inanılmaz bir açık var çünkü.
2013 yılı içinde Ikarus solo ve körüklülerin seferden çekilmesinden sonra metroların da açılması bahane gösterilerek otobüs alımı yapılmadı, ancak nüfusun artışı, büyükşehir yasası ve yeni yerleşim alanlarıyla birlikte son 2-3 senedir ciddi bir otobüs açığı yaşanmaya başladı.

Gökçek efendi sağolsun otobüs alımı yapılacak parayı Ankapark’la çarçur ettiği için belediye en basit otobüs alımı için dahi kredi kullanmak zorunda kaldı, kredi yetkisi de binbir zorlamayla alındığı için otobüs alım süreci oldukça uzamış durumda.

Melih zaten son zamanında yedi bitirdi ankarayı allah yardımcınız olsun
bizede şimdi haber geldi 304 otobüs alıcaklarmış ihaleye yayımlancak mış yarın hedef 80 di çıtayı yükseltmiş eshot bizim filoda pek açık yok ama bu son alımla birlikte sadece en eski 2007 model belde otobüsler kalıcak yaş ortalaması yarı yarıya düşücek darısı ankaranın başına inşallah

Okan Kaya 94

1 ay önce - Cum 22 May 2020, 01:36

EGO-99-128

Çekim Tarihi ve Günü: 18.02.2008, Pazar
Çekim Yeri: Çankaya, Hilal Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı

(+)

Kaynak

(+)

(+)

(+)

Kaynak

ysuf2011

1 ay önce - Sal 26 May 2020, 15:43

Alıntı:
merak ettiğim bir şey var acaba led tabelalar akü yokken nasıl hala çalışabiliyor?

Akü sü sökülmeden önce bu yazı varsa olduğu gibi kalır ama çalışmaz Çalışması için elektriğin devreye girmesi lazım

En son ysuf2011 tarafından Sal 26 May 2020, 20:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

onurnazliaka
1 ay önce - Sal 26 May 2020, 15:50

Bu konu çok konuşuldu. Mercedes Benz O 345'lerin hat levhaları pullu olduğu için, en son hangi levha açıksa o olduğu gibi kalıyor.

mursel kasap
3 hafta önce - Prş 11 Hzr 2020, 19:08

Solo mercedes o345,lerin çoğu hurdaya gitti onları yazmıcam.Körüklü mercedes o345K 1.Bölge 99-154- 99-173 arası.2 Bölge 99-244-99-265 arası.99-260 hurda.3.Bölge 99-344,den başlıyordu kaçlı kodlara kadar uzanıyor onu bilmiyorum.

Okan Kaya 94

3 hafta önce - Prş 11 Hzr 2020, 19:27

Alıntı:
3.Bölge 99-344,den başlıyordu kaçlı kodlara kadar uzanıyor onu bilmiyorum.

Tabi o 390'lı numaralarda da var.

Yani bu O345K'lerin bölge dağılımı şöyle;
1. Bölge: 20 adet
2. Bölge: 21 adet
3. Bölge: 28 adet

Toplam: 69 Adet

Tabi buna istinaden her bölgeye ortalama 23 adet O345K düşmektedir arkadaşlar.

Saygılarımla

Ahmet_2019
3 hafta önce - Cum 12 Hzr 2020, 00:55

Körüklüler 70 değil miydi?

sayfa 156
« önceki   123 ... 155156157   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet