Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanesi (Avrupa'nın en büyüğü)
« önceki   123 ... 50515253   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 51
Mustafaa ahmet
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 14:12

Alıntı:
Hastane yanındaki devasa araziler, park ve bahçe mi yapılacak yoksa, hastanenin ileride genişlemesi amacıyla büyütülecek mi havalimanında olduğu gibi. Bilgisi olan var mı?

Cevap bu resimde 2,5 ve numarasız alan hastane genişleme alanı

furkan kaya1903

2 ay önce - Cum 22 May 2020, 15:49

Mustafaa ahmet bey, paylaştığınız planın kaliteli (büyütülebilir) hali var mı? Varsa kaynağını paylaşabilir misiniz?

Mustafaa ahmet
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 15:57

Bu rapor içinde geçiyor, Rönesans işe başlamadan yaptırmış ve planlanan süreden önce açmışlar.
Normal ihale yapsak 10 yılda zor biterdi. Gel de yanma..

http://www.pppikitellihastanesi.com/upload/Node/2 ..._Plani.pdf

akin87
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 15:58

Benden başka başlığı görünce Hastahane'nin adını ilk anda "İstanbul Başakşehir Çam sakızı şehir hastanesi " diye okuyor mu

ali alimi012
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 17:30

Başakşehir koyma Çam koy buranın adı zaten Şehir Hastanesi değil mi İstanbul Şehir Hastanesi diye geçebilir veya Başakşehir diye geçebilir Başakşehir Hastanesi diye de geçebilir ama çam ve Sakura Nedir yani yanlışa yanlış demeliyiz yani çam ve sakuranın bir anlamı yok Hadi çam anladım da Sakura ne yok Bir Japon'un Adı Yok bir çinlinin adı bunlara gerek yok.

Adil Trmn
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 17:52

Hastanenin etrafına çam ve sakura ağaçları dikilmiş. Japon kiraz ağacı olan Sakura isminin konmasını Japonlar istemiş olabilir. Dostluğun simgesi olarak genelde sakura ağacı hediye eden bir millet.

Cemoli D18
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 17:56

Tuğralı

(+)

Tuğrasız

TÖKKEN
2 ay önce - Cum 22 May 2020, 17:59

Japonlar kiraz agacini sok severler. Cogu japon parklarinda bu SAKURA agaclar görünür.

devrezcayi
2 ay önce - Cmt 23 May 2020, 10:35

Alıntı:

Adil Trmn
Bu eserleri görmek istemeyenlerin beynini açıp içine soksan, gözünü yarıp soksan yine görmez. Bir de bu durum var. Herkes haber izliyor, ama kendine göre yorumluyor. Yolu yapmadığını da biliyor ama bahane buluyor. Hükümet işini yapsın da Allah biliyor zaten, herşeyin hayırlısı. Bu kadar hastaneye ne gerek var diyenlere 365 gün anlatsan neye yarar

Bu aşağıdaki hikaye benim düşüncelerimi az çok özetlemiş. Adam tuvalet açıyor Türkiyede duymayan yok. Sen devasa hastahane açıyorsun memleketin yarısının haberi yok. Adam sesini iktidar kanadından da duyuruyor kendi kanadından da ama sen sadece kendi tarafından duyuluyorsun onun da ne kadarı duyuyor belli değil. o senden daha çok konuşuluyorsa demekki sen gerekli şekilde gündem oluşturamıyorsun. CHP sahra hastahanesi dedi Türkiyede duymayan kalmadı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cengiz Alçayır
@yerelkulis
Bir gün Hz. Ali taraftarlarının yoğun olduğu Küfe'den, bir Arap, devesiyle Şam'a gelmiş. Şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:
- Ver o dişi deveyi bana! demiş. Tartışma büyümüş, Küfe'den gelen adam, "Bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir" diye itiraz etmişAşağıyı işaret etmek.Konu Muaviye'ye yansımış, halk meydanda toplanmış. Muaviye, Küfe'den gelenle, Şam'da deveye sahip çıkanı dinledikten sonra, kararını açıklamış:
- Bu dişi deve Şamlınındır!
Sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
- Ey cemaat, bu dişi deve kimindir?
Cemaat, "Şamlınındır!" demiş! Aşağıyı işaret etmek.
Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış:
- Ey Küfeli, dinle!
"Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe'ye dönünce gördüklerini Ali'ye anlat ve de ki:
"Ey Ali, Muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al!"

Özetle;
Kendi yaptığı projelerine sahip çıkmayan AK Parti'nin eserlerine
"Ben yaptım" diye çöken İmamoğlu'na inanan en az 10 bin CHP'li var mıdır?
VARDIR!

texan013
2 ay önce - Pts 25 May 2020, 22:11

Alıntı:

Hadi çam anladım da Sakura ne yok Bir Japon'un Adı Yok bir çinlinin adı bunlara gerek yok.

Bunlara gerek yok diyosun da projeyi Türkiye tek başına yapmadı. Japonya başbakanı da açılışa aaa Türkiye'de hastane açılışı varmış hadi katılayım diye düşünmedi heralde. Burası devlet hastanesi değil. Kamu-özel ortaklığı var ve Japonya Bankası dahil birçok JAPON KURUM finansman sağladı buraya. İnsanlar buraya para akıttı sevidkleri çiçeğin isminin verilmesi nedne bu kadar üzdü sizi? Ayrıca binada kullanılan depreme karşı olan teknoloji de Japon mühendislerce uygulandı.

sayfa 51
« önceki   123 ... 50515253   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet