Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
hakan023
2 hafta önce - Cum 15 May 2020, 19:43

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli sorunları arasında ilk sırada yer alan içme ve kullanma suyu sorununun çözüm aşamasına getirildiğini ifade ederek, Hamzabey Barajı içme suyunun Haziran ayı içerisinde vatandaşların kullanımına sunulacağını müjdeledi.
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları şehrin altyapı sorunlarının çözümüne ilişkin göreve geldikleri günden itibaren ciddi bir çalışma takvimi içerisinde bulunduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Tüm çalışma birimlerimizle birlikte yoğun bir şekilde güzel şehrimizin sorunlarına çözüm üretmenin gayreti içerisindeyiz. Ve bu noktada da yüz akıyla ilerliyoruz. Şehrin yıllardır ötelenen, ihmal edilen sorunları için çözüm üretiyoruz. İlimizin en büyük problemlerinden bir tanesi de içme suyumuzun yetersiz kalmasıdır. Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattı, Karşıyaka Mahallesinde bulunan Arıtma Tesisine kadar getirilmiş, şehrin içerisindeki dağıtım hattı ihalelerinin yapılmamasından dolayı çalışmalar tamamlanamamıştı. Elazığ Belediyesi olarak bu noktada kendimize görev addederek bu sorunu çözebilmek adına kendi imkanlarımızla projemizi gerçekleştirdik.

Elazığ Belediyesi olarak şehrin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıracak isale hattı çalışmalarını üstlendik ve yaklaşık 5 kilometrelik isale hattının 3.5 kilometresinde çalışmalarımız tamamlandı. Geri kalan kısımda da çalışmaları tamamlayarak Hamzabey Barajından temin edilecek içme suyunu Doğukent depolarımıza ulaştırmış olacağız. Ayrıca arıtma tesisi bünyesinde pompa ve enerji çalışmalarımızda da sona gelindi. Şehrimizin en önemli sorunları arasında yer alan içme suyu temini noktasında çözüm oluşturacak çalışmalarımızı ivedilikle tamamlayacağız ve Haziran ayı içerisinde Hamzabey Barajı’ndan temin edilecek içme suyunu hemşehrilerimizin kullanımına sunmuş olacağız.

Elazığ’ımız yıllardır beklediği ve vatandaşlarımızın zaman zaman sıkıntı yaşadığı içme ve kullanma suyu ihtiyacını gidererek, güzel ve kaliteli içme suyunu halkımıza ulaştırmış olacağız. Şu son bir aylık dönemde mağduriyet yaşanmaması adına hemşehrilerimden su tasarrufu noktasında azami hassasiyet gösterilmesini de önemle rica ediyorum. Bizler, güven ve desteklerini esirgemeyerek her zaman yanımızda olan hemşehrilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi, sorunlarının çözümü için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte bu güzel şehri daha güzel yarınlara taşıyacağız.”


Elazığ Belediyesi


Cebrail23
2 hafta önce - Pzr 17 May 2020, 17:18

HAZİRAN MÜJDESİ

ŞEHRİN UZUN SÜRE İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAYACAK HAMZA BEY İÇME SUYUNUN MUSLUKLARIMIZDAN AKMASINA SAYILI GÜNLER KALDI. BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI MÜJDEYİ VERDİ VE HAZİRANDA “TAMAM” DEDİ


Şehrin uzun süre içme suyunu karşılayacak olan Hamza Bey İçme suyu barajı ana isale hattındaki çalışmalar tamamlanarak hizmete alınma aşamasına geldi.

Öncelikle Karşıyaka Mahallesine ulaştırılacak su, burada temiz su arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra Beyyurdu’da bulunan dev depolara pompalanacak, ardından da tüm şehre verilecek.

Ara bağlantı çalışmaları devam eden ve kısa bir süre sonra tamamlanması planlanan çalışmaların ardından şehrin önemli bir bölümüne su verilmeye başlanacak.

(+)


YILLARDAN BERİ BEKLENEN HABER

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hamza Bey İçme suyu projesi ile ilgili şehrin yıllardan beri beklediği haberi sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte Başkan Şerifoğulları’nın hem bilgi hem de müjde verdiği o paylaşım:

“Kıymetli hemşehrilerimiz, sıkıntı yaşadığımız içme ve kullanma suyu ihtiyacını Hamza Bey Projesi ile Haziran ayı içerisinde çözüme kavuşturuyoruz. Sizlerden; bayrama kadar, olası su kesintileri için sabırlı olmanızı ve su tasarrufu noktasında hassasiyet göstermenizi rica ediyorum”

Başkan Şerifoğulları’nın bu paylaşımı ile şehrimiz Haziran ayı içerisinde Hamza Bey barajının memba kalitesindeki suyuna olan hasretini gidermiş olacak.

ÇOK BEKLEDİK

DSİ projesi olarak, finansı hizmete geçtikten sonra Elazığ Belediyesi’nden tahsil edilmek üzere şehrin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla 2009 yılında gündeme gelen, 2012 yılında temeli atılan barajın 2015 yılında bitirilmesi planlanıyordu.

2050 yılına kadar şehrin su sorunu çözecek Hamza Bey İçme suyu barajının gövde inşaatı, Palu ilçesine bağlı Karacabağ Köyü Hamzabey Mezrasında yapıldı.

Şehre 85 km uzaklıkta olan barajın gövde inşaatı ve ana şebeke isale hattı çalışmaları, ödeneksizlik yüzünden zaman zaman aksadı ve süreç uzadı.

(+)


Elazığ Hakimiyetvehbiwow
2 hafta önce - Pts 18 May 2020, 03:14

Birdenbire nereden çıktı bu diye soracaksınız? Şuan şehrin genelinde, özellikle yüksek mahallelerde 5 gündür su yok. Kendini basın sanan hiçbir yerde bu rezilikle ilgili haber yok. Korona, bu pislikten dolayı elazığda tavan yapacak. Suyun kesildiğinden beyaz masanın haberi bile halen yok. Arıyorsunuz arıza yok diyorlar ama itfaiye 5 gündür bina su depolarına su taşıyor. Su arızaya ulaşmak imkansız. Ulaşanada çalışma devam ediyor yalanı veya akşama gelecek yalanı söyleniyor ama halen su yok.

burakrlc
2 hafta önce - Pts 18 May 2020, 16:32

1 ay önceki bahane yıkım idi. Şuan ulaşılamadığından dolayı su arızanın yeni bahanesi bilinmiyor

hakan023
2 hafta önce - Sal 19 May 2020, 01:57


vehbiwow
2 hafta önce - Sal 19 May 2020, 03:04

Utanmadan video mu paylaşılıyor?
2015 yılında su gelecekmiş, üstelik saati bile belliymiş. Bugün oldu 2020 geçen yıl olduğu gibi havalar ısındı yine şehrin çoğu mahallesinde su kesildi.

ÖmerSelim
2 hafta önce - Sal 19 May 2020, 08:10

Geçen yıl kuyular yükselen baraj suları altında kaldı, boru patladı diyerek hem ramazanda hem kurban bayramında suyumuz yoktu. Bu yıl da Ramazan’da su kesilmesi tesadüfmü tevafukmu anlamadım ama deprem, virüs şimdide su kesintisi: rabbim Elazığ ı başka bi sınıyor sanki

hazarkentli
1 hafta önce - Sal 19 May 2020, 09:56

Alıntı:
2012 yılında temeli atılan barajın 2015 yında bitirilmesi planlanıyor.


Tüm sorunların cevabı burada, zamanında bitse, olmadı bir yıl veya biraz daha gecikme ile bitse son 3 yıldır yaşanan sıkıntılar yaşanmazdı. Belediye bu konuda bana göre en masum olan taraftır. İnsanlar Belediye yi suçlayacaklarına sorunun esas kaynağı olan yerleri suçlasalar örneğin baş sorumlu DSİ , sıkıntı DSİ nin işini adam gibi yapmamasından ve adam gibi ödenek ayrılmamasından kaynaklanıyor. Uluova,Kuzova sulama projeleri ortada , Kuzova başladığında doğan çocuk şimdi askerliğini bitirdi ama bu projenin bir etabı bile bitmedi. Uluova sulanırken suyu kesildi olan tesislerde tahrip edildi yerine yıllardır yenisi yapılamadı.Bu sene ayrılan ödeneği 10 bin TL,Aynı gecikme rekorları başta ulaşım olmak üzere diğer alanlarda da yaşanıyor. Suların kesilmesinde belki de en son suçlanacak yer Belediye


erkan_gs_mk

1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 23:54

Alıntı:
22 Mayıs 2020


(+)(+)(+)(+)


vehbiwow
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:15

Millet perişan durumda. Su yetersiz kalıyor. Güney çevreyoluna yapılan tokilere ve çaydaçıranım büyük kısmına su yetersiz kalıyor. Son 10 gündür sürekli sular kesik. Bayram günü bugün bile sular kesik. İtfaiyeler depolara su taşıyor.Alt yapı olmadan sürekli yeni yerleşim yeri açılıyor. Su yok, kanalizasyon yok, yağmur suyu alt yapısı yok, internet yok, mobil şebek yok, sokak aydınlatması yok,park alanları yok, asfaltlı yol yok,Toplu taşıma yok.
Son 10 yıldır açılan tüm mahalleler bu şekilde.
Komşu şehirlerin yeni yeleşim yerlerinde 8 şerit yollar var. Bisiklet yolları var. Büyük park alanları var. Her türlü alt yapısı var.
Koskoca çaydaçıra mahallesinde tokinin yaptığı yarım yamalak yağmur suyu alt yapısı var. Belediyenin yaptığı hiçbirşey yok. 5 km kuzey imar yolunda 1 tane yağmur suyu mazgalı yok. 50 yıl önce şehire alt yapı yapılmadan asfalt serilmiş 2020 yılında yine aynı hata yapılıyor.
Şehrimizin kaderi mi? Hakketiğimiz gibi yönetiliyoruz? Artık cevabını siz verin.sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET