Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1609
ERTUĞRUL
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:02

ABD'de 39 milyon işsiz olduğu söyleniyor.
Virüsü Trump çıkartmış olamaz.
Böyle giderse Trump seçilemez.
Ama belki Trump'ı alaşağı etmek isteyenlerin bir planı olabilir.

Cema lYalcin
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:20

Alıntı:
ABD'de 39 milyon işsiz olduğu söyleniyor.
Virüsü Trump çıkartmış olamaz.
Böyle giderse Trump seçilemez.
Ama belki Trump'ı alaşağı etmek isteyenlerin bir planı olabilir.

Amerikada ikinci "stimilus check" yasasi cikti, bu yasada toplam 3 triyon dolarlik yardim ongoruluyor. Normalde Trump a bu parayi imkani yok harcatmazlardi, simdi Trump yardim adi altinda millette para dagitiyor, normal issizlik odenekleri en az 600 dolar artirildi o derece ki insanlar calismadan daha fazla para alir hale geldiler. Trump zaten saga sola catip belli bir kesimin onayini aliyordu, simdi cebe para girince ister istemez ibreler Trumpdan yana kayacak

orhan akıncı
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:59

Yav şu adamın yaptığı ne?
Ne imiş koranın merkez üssü abd değilmiş latin amerika ve brezilya imiş.
Bunu herkes biliyor. Dsö resmen sınıfta kaldı.
DSÖ ü chp bile bu adamdan daha iyi yönetirdi.
o kadar yani....

salihhr

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:02

Brezilya vaka sayısında Rusya'yı geçti. 2 numara
ABD nüfusu 330 milyon
Brezilya nüfusu 210 milyon

Eşref Ö.

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:09

Orhan Bey Merhaba;
Bu virüs ortaya çıktığından beri WHO ilk defa doğru birşey söyledi. Brezilyada 735.000 test yapıldı ve 300.000e yakın vaka çıktı rakamların artmasından ve başkanlıktan giderim diye devlet başkanı Bolsonaro test sayısını artırmıyor. 2 Ay içinde 3 defa sağlık bakanı değişti son gelen orduda görev yapan bir komutan. Sivil bir sağlık bakanı bile çıkmıyor ülkede. İnsanları iş makinesiyle gömüyorlar. Aşağıdaki videoya bir göz gezdirin anlarsınız. Ayrıca bu ülkelerde en çok korkulan şey iç savaş şaka yapmıyorum insanlara devlet değil uyuşturucu kaçakçılığı yapan mafyalar yardım ediyor ve güç dengesini değiştiriyorlar. Brezilya önümüzdeki aylarda çok farklı olaylara gebe.

Adil Trmn
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:10

Nedense İran'ın rakamları bana hiç doğru gibi gelmiyor ? Bizde vaka yokken İran'da Kum şehrinde binlerce vaka vardı. Vekiller ölmüştü. Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanlar pozitif vakaydı. Kum şehrinin yüzde 25'i salgına yakalandı deniyordu.

orhan akıncı
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:26

Alıntı:
Orhan Bey Merhaba;
Bu virüs ortaya çıktığından beri WHO ilk defa doğru birşey söyledi. Brezilyada 735.000 test yapıldı ve 300.000e yakın vaka çıktı rakamların artmasından ve başkanlıktan giderim diye devlet başkanı Bolsonaro test sayısını artırmıyor. 2 Ay içinde 3 defa sağlık bakanı değişti son gelen orduda görev yapan bir komutan. Sivil bir sağlık bakanı bile çıkmıyor ülkede. İnsanları iş makinesiyle gömüyorlar. Aşağıdaki videoya bir göz gezdirin anlarsınız. Ayrıca bu ülkelerde en çok korkulan şey iç savaş şaka yapmıyorum insanlara devlet değil uyuşturucu kaçakçılığı yapan mafyalar yardım ediyor ve güç dengesini değiştiriyorlar. Brezilya önümüzdeki aylarda çok farklı olaylara gebe.

Doğru söylediği şeyi bizler daha önceleri söylemiiştik zaten. Burada olan bir durumu ve herkesin bildiği bir gerçeği sanki çok önemli bir bilgi vermiş gibi açıklaması saçma. İş bilmezlik ve beceriksizliktir.

bakınız bu mesajı daha önceleri ben attım.
Alıntı:
2. olsa iyi. Abdyi de geçebilir.
bunun arkasından brezilya geelir.
kısacası:
hindistan
abd
brezilya
meksika
diye bir sıralama olur.

Bu mesajımdan daha önceleri de rusyanın verilerin yanlış olduğunu ve vaka sayısının bizlerden fazla olduğunada söyledim.
Bunları bilmek müneccimlik değildir. Çünkü tedbir almayan kalabalık nufusların hepsinde vaka sayısı fazladır.
Mesala çin hiç veri açıklamıyor açıklasa bile kesinlikle yanlış.
600Bin civarında vaka olduğunu 40bin de ölüm olduğunu açıklayanlar var.

Şimdi gelelim bu dsö ye.
Kim kurdu?
kimin yönetiminde?
abd neden dsö nün gelir payını vermekten vazgeçti?
İlk başlarda insandan insana bulaşmaz diye niye açıklama yapdı?
Özellikle çin i neden savunur halde?
Neden çini eleştirilerde dsö kendine pay çıkartıyor?

Bu sorulara cevap verirsen benim ne demek istediğimi anlamış olursun.

Dsö bu salgında hiç birşey yapmadı daha çok çini aklamakla meşgul oldu.
bunu bütün dünya görüyor.
Bu saatten sonra dsö nün fişi çekilir...

Alıntı:
Bir de diğer türleri var test sayısını az yaparak rakamları küçük göstererek ülkeler başarı elde edemez. Enin de sonunda bu patlayacaktır.
Bakınız rusya dedim. Sırada hindistan, brezilya, meksika vs gibi ülkeler var.
Test oranına göre başarı olup olmadığı açıklanır. Bu sebeple TR bu salgında orta üst başarıdadır.
hastene, sağlık,Tedavi ve ölüm oranında en üst seviyededir.

bu yukarıda ki mesajımı da (1 ay önce - Sal 21 Nis 2020 20:16) tarihinde yazmışım...

En son orhan akıncı tarafından Cmt 23 May 2020, 03:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Adil Trmn
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:30

DSÖ, Çin'i yağlayıp ballayıp koruyacağı süreyi aşı, ilaç veya tedbirlere kullansaydı bu virüs alt edilebilirdi.

salihhr

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:39

Alıntı:
Orhan Bey Merhaba;

Brezilya ile ilgili şöyle de bir video var

Haldun Turan

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 04:28

Spor dünyasından haberlerim devam ediyor.

Alıntı:
Süper Lig takımlarından BtcTurk Yeni Malatyaspor'da 1'i futbolcu 2 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Sarı-siyahlı kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bugün Nurettin Soykan Tesislerin'de tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına ikinci kez yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan testler neticesinde bir futbolcumuz ve bir personelimizde pozitif vakaya rastlanmıştır.

Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ve personelimizin takip ve tedavi süreçlerine ilgili prosedürler dahilince başlanmıştır." ifadesi kullanıldı.

Alıntı:
Anadolu Efes Kulübünde yönetici, antrenör, oyuncu ve çalışanlara, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı.

Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonunun olası devamı düşünülerek A Takım yöneticilerimize, antrenörlerimize, oyuncularımıza ve çalışanlarımıza bugün Merter Tesisleri'mizde Kovid-19 testleri gerçekleştirilmiştir." denildi.

Test sonuçlarının belli olduğu zaman kulüp tarafından açıklanacağı ifade edildi.

Alıntı:
Premier Lig ekiplerinden Manchester United,, koronavirüs nedeniyle liglere ara verildiği dönemde çok önemli bir gelir kaybına uğradığını açıkladı.

Dünyanın en zengin kulüplerinden biri olan kırmızı şeytanlar,, 2020 yılının üçüncü çeyrek finansal raporunu çıkardı...

Rapora göre; Manchester United, ligin askıya alınması ve karşılaşmalara ara verilmesi nedeniyle 20 milyon sterlin gelirden oldu...

Yapılan açıklamada sadece Tottenham karşılaşmasının ertelenmesinin kulübe maliyetinin 4 milyon sterlin olduğu ifade edildi...

Pandemi nedeniyle ara verilen Premıer Lig'de Manchester United'ın oynaması gereken 11 maçı daha bulunuyor...

Basketbol Euroleague takımlarından Fransız Asvel'in başkanı Tony Parker yaşanan pandemi sürecine dair açıklama yaptı.
Alıntı:
Asvel Başkanı Tony Parker yaşanan pandemi sürecine dair açıklama yaptı.

L'Equipe'e konuşan Parker, koronavirüs dolayısıyla 3 milyon kayıpları olduğunu söylerken, 11 milyon euroluk takım bütçesinin de önümüzdeki sezon düşürüleceğini ve 4-5 yıl aynı seviye bütçe ile devam edeceklerini açıkadlı.

Real Madrid'in yıldız guardı Sergio Llull koronavirüs süreci ile ilgili Marca'ya açıklamalarda bulundu.
Alıntı:
Rekabet için çaba sarfetmeleri gerektiğini söyleyen Llull şöyle konuştu:

"Maçlara geri dönmek ileriye dönük bir adım atmayı da içermeli, bence rekabeti arttırmak için çaba göstermeliyiz ki insanlar evlerinde 2 saatlik süreçte virüs gerçeğini unutabilsin.

Şu an yarı sahalarımızda, her oyuncu kendi topuyla antrenman yapıyor. Önlemlere uymalıyız."

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle futbol liglerinin sonlandırılması kararının iptaline ilişkin mahkemeye yapılan itiraz reddedildi.

Alıntı:
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle futbol liglerinin sonlandırılması kararının iptaline ilişkin mahkemeye yapılan itiraz reddedildi.

Profesyonel Futbol Ligi'nden (LFP) yapılan açıklamada, Olympique Lyon, Amiens ve Toulouse kulüplerinin itirazlarının Paris İdare Mahkemesi tarafından reddedildiği belirtildi.

Ligue 1 lideri Paris Saint-Germain (PSG), 2019-2020 sezonunun tesciliyle şampiyon ilan edilirken, son iki sırada bulunan Amiens ve Toulouse ise küme düşürülmüştü.

Alıntı:
Meksika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle askıya alınan 1. Futbol Ligi'nde (Liga MX) 2019-2020 sezonu iptal edildi.

Liga MX'ten yapılan açıklamada, sezonun sonlandırılmasına karar verildiği ve bu sezon şampiyon ilan edilmeyeceği belirtildi.

Ligin ilk iki sırasında yer alan Cruz Azul ve Leon takımlarının gelecek sezon CONCACAF Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği kaydedildi.

Liga MX ekiplerinde Santos Laguna, dün 8 oyuncusunun Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

Meksika'da birinci ve ikinci ligler arasında düşme ve yükselme 5 yıl süreyle kaldırılmıştı.

Kaynaklar: sporx , beinsports , basket dergisi

sayfa 1609
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET