Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14

Adana'ya Yapılan Yatırımlar Sizce Yeterlimi?
yeterli 19.4%  19.4%  [18]
yetersiz 80.6%  80.6%  [75]
Toplam Oy : 93

pavyon osman
1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 13:33

hüseyin sözlünün bıraktığı borçlar eridi zeydan karalar oldukça döndürülebilir bütçeyi ortaya çıkardı kemer sıkma politikaları zamanla karşılığını gösterecektir zeydan karaların güzel hizmetleri olacaktır yılmaz büyükerşen tüyü var zeydan karalarda

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 23:38

Sağolasın pavyon Osman, senin mekandan bakınca öyle gözükmesi normal tabii

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 00:09

Alıntı:

Aytaç Durak'a da Adanayı geliştirdi diyorsun ya pes doğrusu hangi partiden seçilirse seçilsin o adam Türkiyenin gelmiş geçmiş en başarısız BLD başkanıdır Adana'dan yatırımcıları kaçırtıp 4. sıradaki Adana'yı gerileten başkandır.

Yahu önce şu doğru okumayı öğren sonra tartışalım! Aytaç Durak Adanayı geliştirdi demedim, Çukurova ilçesinden bahsederken Kuzey Adanayı kuran geliştiren başkan dedim. Yanlış mı? Kuzey Adanayı Aytaç Durak kurmadı mı? Ayrıca, ucube metro konusu hariç Adanaya kendi döneminde oldukça hizmeti oldu.. Ne hikmetse, 6 sene önceki seçimlerde az kalsın ana muhalefetin başkan adayı oluyordu..

Alıntı:
Tabi Adana'ya yatırımları yeterki gören bu arkadaşla bişey tartışamayız ona göre bir müddet sonra Şakirpaşa havaalanının kapatılacak olması bile zaruri ihtiyaçtır

Arkadaşım az yavaş yahu, ben şakirpaşa kapansın demedim, dediğim şey net, madem adana ve mersin için ortak bir havalimanı yapılıyorsa, hem de 20 km ilerde, bu şartta şakirpaşa açık olamaz, kapatılır dedim.. Akabinde de ekledim, bence bu bölgesel havalimanı yapılacak olan Yenicenin güneyindeki 7-8 köy ve Yenice Adanaya bağlansa daha mantıklı olur, çünkü havalimanı Mersinden çok Adanaya yakışır diyen kişiyim. Dostu düşman, düşmanı dost belleyen bu yapı Adanayı iflah etmez zaten..

Alıntı:
Bunu başka başlıklarda yazdıklarını da okuyarak yazıyorum diğer yerde de yaşamadığın şehrin BLD başkanına sallıyorsun İstanbula yol metro kanal köprü vs istiyorsun bunları merkezi hükümet yapıyorda ya Adana metrosunu niye yapmıyorlar bu kadar insan hastanelere nasıl gidecek diye neden sitem etmiyorsun? Mesela metro için ulaştırma bakanlığının devreye girmesi gerekmiyor mu? onca taraftar 35 bin kişilik stada nasıl gidecek? ışınlamayla mı?

Dostum ben 5 sene öncesine kadar istanbulda yaşıyordum. Her semtini avucumun içi gibi biliyorum. Çoğu istanbullu benim kadar bilmez istanbulu.. Adana metro 2.etabı bir şeye çözüm olmayacak. Bunun nedenlerini anlattım geçen gün. Şimdi tekrara girmesin. Merak eden açıp baksın.. Çözüm olacağına inansam, inan bana devletin üstlenip yapmasını isterim.. Ama ben merak ediyorum, devlet yapmıyorsa bu şehrin belediyesi nerde? Onlar niye yapmıyor? Hani bütçeyi artıya geçirmiştiler? Hepiniz de inandınız değil mi? iBir yandan da borçlanma isteyip duruyor geldiğinden beri!! Yav uyanın artık, bir şey yapmadan, adamlarını doyurup gidecekler. O beğenmediğimi Sözlüyü bile arayacağız..

Alıntı:
Güya Ceyhan Rotterdam olacaktı 18 yıldır neden olmuyor diye sorsam sen hemen kazı çevirip öncekiler Rotterdam yapabildiler mi? dersin

Ceyhanda yapılanlardan haberin bile yok, onca tesisi deden mi yaptı orda? Boş konuşup durursun, daha da yapılacak bir sürü tesis var orda.. Roterdam da 18 senede o hale gelmedi zaten. Yüzyıllık geçmişi var..

Alıntı:

Yüreğir'i güç bela kazanan o genç başkan az daha kaybediyordu yani orası bile artık tehlikede bundan sonra 2024'ü düşün arkadaş Z kuşağı geliyor övündüğün gelişmiş Yüreğir bile elden gidebilir elden gittiği gece de sen tarafından bir gecede geri kalmış yer ilan edilir o ayrı.

He he Z kuşağı geliyor , şuna gel ğ kuşağı diyelim ha!! desene pkk desteğiyle bir seçim kazandık, keyfini süreriz!! Yalnız unutma, pkk altınızdaki kütüğü bir çekerse dımdızlak ortada kalırsınız.. 2024'te pkk ayrı aday çıkarırsa adanada mersinde istanbulda bir çok yerde alacağınız %30.. O da klasik oyunuz zaten..

alperen522
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:10

Alıntı:
Dostum ben 5 sene öncesine kadar istanbulda yaşıyordum. Her semtini avucumun içi gibi biliyorum. Çoğu istanbullu benim kadar bilmez istanbulu.. Adana metro 2.etabı bir şeye çözüm olmayacak. Bunun nedenlerini anlattım geçen gün. Şimdi tekrara girmesin. Merak eden açıp baksın.. Çözüm olacağına inansam, inan bana devletin üstlenip yapmasını isterim.. Ama ben merak ediyorum, devlet yapmıyorsa bu şehrin belediyesi nerde? Onlar niye yapmıyor? Hani bütçeyi artıya geçirmiştiler? Hepiniz de inandınız değil mi? iBir yandan da borçlanma isteyip duruyor geldiğinden beri!! Yav uyanın artık, bir şey yapmadan, adamlarını doyurup gidecekler. O beğenmediğimi Sözlüyü bile arayacağız..

2. Etap metronun çözüm olmayacağını düşünen siz ve sizin gibileri sabah Havuzlubahçe/Hürriyet'ten 131, 133 ve 135 numaralı otobüslere binmeye ve yeni akrabalarınız ile tanışmaya davet ediyorum. Ya da Optimum'un arkasından Sepici-Balcalı tabelalı Yavuzlar dolmuşuna binin yeni soy ağaçlarının oluşumunu kendi gözlerinizle görün. 160, 161 ve 162 otobüslerinde 1 saatte Balcalı'ya varana kadar oksijen yokluğundan fotosentez yapan insanları görebilirsiniz. Gerçi sabah oralar size uzak kalır siz en iyisi 154 ile Balcalı'ya yoğurt kovasında gider gibi gidin. 20 dk'lık bu tecrübeden sonra enerjiniz kalırsa Balcalı'dan akşam saatlerinde herhangi bir otobüse binin ayran yapımını uygulamalı olarak öğrenirsiniz. Bu tecrübeleri yaşadıktan sonra 2. Etabın gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Daha önce de dediğim gibi üç dönem önceki belediye başkanının enkazını sonrakiler toplamak zorunda kaldığından (aralarından bir tanesi enkazı daha da büyüttü) istediklerinin hepsini yapamadılar. O bahsettiğim belediye başkanı X ve Y kuşakları tarafından seçildi. Bunların ceremesini yeni yeni oy kullanma hakkına sahip olan Z kuşağı çekiyor. Z kuşağı da bunun farkında. Aklı olan siyasi oluşumlar bu kuşağa oynamalı. Z kuşağını eskisi gibi yok sayan siyasi oluşumlar kaybetmeye mahkumdur.

Bütçeyi artıya geçirme meselesini daha önce defalarca konuştuğumuz halde bozuk plak gibi tekrar ettiğiniz için kendimi hiç yormayacağım. Kredi konusunda Sözlü 2 kere sadece Devlet Bahçeli Köprüsü için borçlanıp paraları başka yerde çarçur ederken sorun yok ama Karalar 300 milyon isteyip 169 milyona müsaade edilince yaygarayı koparıyorsunuz. Bu ne yaman çelişki?

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 04:16

Bu Z kuşağı komedisini çok büyüttünüz artık, yarın pkk ''ben iktidara olan hıncımdan dolayı bir daha ana muhalefeti desteklemeyeceğim ve ayrı adayımı çıkaracağım dediği anda sizin Z kuşağı biter ve Ğ kuşağına dönüşür

Metroya gelince,, valla bir tek havuzlubahçe ve sepici gibi üç beş semtten balcalıya her gün 300-500'er kişi kişi gidip gelecek diye milyonlarca dolar harcayıp metro yapalım diyorsanız, buyrun yapın, elinizi tutan yok.. Hem Aytaç Durakı yanlış metrodan dolayı haklı olarak eleştirip hem de ondan daha kötü bir ucubeyi desteklemek çok saçma olmuş! Metrolar öyle üç beş mahalleye göre yapılmaz, günlük hiç olmazsa 50-60 binlik bir yolcu katkısı olacak ki yaptığına değsin, kendini kurtarsın, zarar etmesin. Bırak havuzlubahçe ve Sepiciyi, taa ruh sağlığından beri al, tüm Çukurova, Seyhan, Çarşı ve Yüreğiri toplasan günlük bu kadar yolcu etmez balcalıya.. Ha nedir o zaman en mantıklı ve ekonomik çözüm dersen otobüse devam derim ben..

Sözlüyü ben de çok eleştirdim, çok hataları oldu, ama şimdi görüyorum ki kendisini arar hale gelecek Adana! Çok daha beceriksiz vizyonsuz bir yönetim var..

''Bütçeyi artıya gecirdik israfı önledik, Adana 1- İsraf 0'' diye billboardlarda günlerce reklam yapanlar şimdi çıkmış, neden borçlanma izni verilmiyor diye ağlıyor!! Azcık samimi olun samimi! Doğruyu söyleyin millete.. Ya bütçeyi artıya geçirmeniz yalandı, ya da borçlanmayı hizmet için değil başka amaçla talep ediyorsunuz! Hangisi? Madem paranız yoktu, o komik sahra hastanesine niye o kadar parayı harcadınız gereksiz yere?

Neyse bu konu çok baydı artık, bazı şartlanmışları ikna edemeyiz. Eleştiri yapana tepki vereceğinize azcık proje geliştirin proje..

ads 1940
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 21:51

Alıntı:
Yahu önce şu doğru okumayı öğren sonra tartışalım! Aytaç Durak Adanayı geliştirdi demedim, Çukurova ilçesinden bahsederken Kuzey Adanayı kuran geliştiren başkan dedim

Niye Kuzey Adana Adana'nın bir parçası değil mi? Nikaragua'ya mı ait o taraflar?

Bu adamın BLDciliği Adanayı bitirdi ne plan ne program arsaları satıp gözlerinin gördüğü bir karış boş yere bile apartmanları dikip durmuşlar beton mezarlığı olmuş başka bişey yok.

Alıntı:

Metro nasıl çözüm olmayacak binlerce öğrenci binlerce hasta ve yakını maça gidecek binlerce taraftar o metroyu kullanmayacak mı? 1. etaptan daha çok işe yarar bence.

Devlet stadı, okulu, hastaneyi yapıyorsa bunların ulaşımını da yapmalı.

İstanbuldaki Yeni Hastanenin yolunu devlet yapmıyor mu? bizim neyimiz eksik?

Mesela önümüzdeki sezon Türkiye kupasında FB-GS final maçı var ve TFFnin bu maçı Adana'ya yeni stada verdiğini düşün bu maç için hem il dışından hem şehir içinden binlerce taraftar stada gidecek ne köprü yapıldı ne yol nede metro işte o zaman görürsün sen ihtiyaç olup olmadığını.

Alıntı:
He he Z kuşağı geliyor , şuna gel ğ kuşağı diyelim ha!! desene pkk desteğiyle bir seçim kazandık, keyfini süreriz!! Yalnız unutma, pkk altınızdaki kütüğü bir çekerse dımdızlak ortada kalırsınız.. 2024'te pkk ayrı aday çıkarırsa adanada mersinde istanbulda bir çok yerde alacağınız %30.. O da klasik oyunuz zaten..

Z kuşağını küçümseme herşey Z kuşağı için devletler yatrımlarını Z kuşağına göre planlar Z kuşağını kim küçümserse o kuşak ona keser cezayı.

O %30 İstanbulda Adanada %50leri aştı sen kaale almamaya devam et o kuşak 2023 de derin uykundan uyandırır seni.

Mesela Z kuşağı için önemli bir çözüm çalışma saatlerinin azaltılıp bu kuşağa istihdam alanı açılmasıdır bu yapılısa devam edebilirsiniz.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=165099

Neyse boşver 2023'ü bekle.

alperen522
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 22:03

Alıntı:
Bu Z kuşağı komedisini çok büyüttünüz artık, yarın pkk ''ben iktidara olan hıncımdan dolayı bir daha ana muhalefeti desteklemeyeceğim ve ayrı adayımı çıkaracağım dediği anda sizin Z kuşağı biter ve Ğ kuşağına dönüşür

Metroya gelince,, valla bir tek havuzlubahçe ve sepici gibi üç beş semtten balcalıya her gün 300-500'er kişi kişi gidip gelecek diye milyonlarca dolar harcayıp metro yapalım diyorsanız, buyrun yapın, elinizi tutan yok.. Hem Aytaç Durakı yanlış metrodan dolayı haklı olarak eleştirip hem de ondan daha kötü bir ucubeyi desteklemek çok saçma olmuş! Metrolar öyle üç beş mahalleye göre yapılmaz, günlük hiç olmazsa 50-60 binlik bir yolcu katkısı olacak ki yaptığına değsin, kendini kurtarsın, zarar etmesin. Bırak havuzlubahçe ve Sepiciyi, taa ruh sağlığından beri al, tüm Çukurova, Seyhan, Çarşı ve Yüreğiri toplasan günlük bu kadar yolcu etmez balcalıya.. Ha nedir o zaman en mantıklı ve ekonomik çözüm dersen otobüse devam derim ben..

Sözlüyü ben de çok eleştirdim, çok hataları oldu, ama şimdi görüyorum ki kendisini arar hale gelecek Adana! Çok daha beceriksiz vizyonsuz bir yönetim var..

''Bütçeyi artıya gecirdik israfı önledik, Adana 1- İsraf 0'' diye billboardlarda günlerce reklam yapanlar şimdi çıkmış, neden borçlanma izni verilmiyor diye ağlıyor!! Azcık samimi olun samimi! Doğruyu söyleyin millete.. Ya bütçeyi artıya geçirmeniz yalandı, ya da borçlanmayı hizmet için değil başka amaçla talep ediyorsunuz! Hangisi? Madem paranız yoktu, o komik sahra hastanesine niye o kadar parayı harcadınız gereksiz yere?

Neyse bu konu çok baydı artık, bazı şartlanmışları ikna edemeyiz. Eleştiri yapana tepki vereceğinize azcık proje geliştirin proje..

Z kuşağı bir komedi değil gerçektir. Bu kuşağı hafife alanlar tarih boyunca hep kaybetmişlerdir. Bunun A partisi, B partisi, C partisi ayrımı yoktur. İstisnasız bu kuşağın önemini idrak edemeyen bütün siyasi oluşumlar ellerindeki gücü kaybetmişlerdir. Bunun terör örgütleri ile hiç alakası yoktur. Tabi siz Z kuşağı hakkında hiçbir şey bilmediğiniz için hafife alıyorsunuz. Ayrıca bir görüşe körü körüne bağlandığınız için de diğer görüşleri "terörist destekçisi" ilan etmekten geri durmuyorsunuz. Gerçi bu siz ve sizin gibilerin bir numaralı stratejisi. Her görüş içinde bu tiplerden olduğu için çok da şaşırmamak lazım.

Metro konusuna gelelim. Önceki mesajımda saydığım hatlar o 3-5 semt diye geçiştirdiğiniz yerlerden geçmiyor sadece. O hatlar Adana'yı kuzeyden güneye, doğudan batıya katediyor ve çok büyük yolcu yükünü sırtlıyorlar. Bir de ufak bir hatırlatma. Balcalı bölgesine günde 300-500 kişi gitmiyor. Orada günde binlerce kişiye hizmet eden hastane ve yaklaşık 50000 öğrenci ve 2000 akademik personele sahip ÇÜ var. Yakında bunlara 33000 kişilik stad da eklenecek. Sayılardan sıfır atma işini biraz ölçülü yapın bence.

2. Etabın önemini şu şekilde açıklayayım. Mevcut 1. Etap Metro günlük 35000 yolcu tarafından kullanılıyor. 2. Etap işletilmeye başlandığında, yapılan projeksiyon ve modellemelere göre Adana Metrosu'nu günlük kullanan yolcu sayısı günlük 240000'e yükselecek. Bu veriler Ulaştırma Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi onaylı resmi veriler. Siz ise 2. Etap açılsa bile yolcu sayısının 50000'leri bile bulmayacağını, sadece birkaç semte hizmet edeceğini iddia ediyorsunuz. Gerçekten çok dayanaksız konuşuyorsunuz. Benim bu konuda dayanağım Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı'dır.

2.Etap 1. Etap'tan nasıl daha kötü bir ucube oluyor merak ettim. 2. Etap güzergahında onlarca kamu kurumu, bir tane üniversite, bir de stadyum olacak. Etki alanına hiç girmiyorum bile. Güzergah boyunca sadece Kozan Yolu ve Manolya Caddesi üzerinde kamulaştırma gerekiyor. Tüm güzergah yer üstünde. İstasyon sayısı 8 adet. Bütün bunları göz önüne alınız ve 1. Etap ile karşılaştırınız. Hangisi ucube kalıyor kararınızı ona göre verirsiniz.

Kısacası 2. Etap konusunda kimin nasıl yapacağını tartışabiliriz. Ama gerekliliği zaruridir ve bu konu tartışmaya kapalıdır.

Bütçeyi artıya geçirme ve sahra hastanesi konusunu daha önce çok tartıştık. Aynı konuları başa sarıp durmaktan vazgeçin lütfen.

Proje geliştir diyene bakar mısınız? Bu forumda proje geliştirmesi gereken, katkı sağlaması gereken birileri varsa o da her başlıkta ortamı geren, her konuyu siyasete çeken kişilerdir.

worldisblack
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 22:52

İşte insan sığ, partizan ve troll olunca sanıyor ki Adana'da üniversiteye giderken zorluk çeken sadece 2 tane güney mahallesi. Üniversiteye giden bir metronun besleme hatlarla ve bisikletli desteğiyle tam kapasite çalışabileceğinden, raylı sistem ve bisikletli ulaşımın günümüzdeki öneminden bihaber olur böyle insanlar genelde. Yazık doğrusu. Ama devriniz bitiyor. Son debelenmeleriniz bunlar.

Yatırımlar yetersizdir.

Murat Ds
1 hafta önce - Pzr 24 May 2020, 00:36

2. Etap metronun en önemli final bölümü. Bittiğinde o boş metroda ayakta duracak yer bulamayacaksınız.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Pzr 24 May 2020, 00:59

Mevcudu kaç kişi kullanıyor da devamını herkes kullansın?

Bana şunları cevaplar mısınız?

Balcalı tarafına her gün gidip gelen toplamı 50 bine varan bir öğrenci, personel ve hasta grubu var diyorsunuz. Doğrudur. Bu rakam Adananın tamamından gelen toplam kişi sayısı.. Peki 2.etap yapıldığında bunun kaçta kaçı metroyu kullanmaya başlayacak, kaçı yine otobüsle gidecek, kaçı özel araçla gitmeye devam edecek? O 50 bin kişinin hepsinin metro kullanacağını neye dayanarak söylüyorsunuz? Mesela, benim gibi Özal'da oturan biri, veya K.Evrende, Baraj yolunda, Real-Gürselpaşa tarafında oturan biri Balcalıya gitmek için metroya nasıl ulaşacak, daha da önemlisi en fazla 10-15 dakikada otobüsle veya aracıyla gitmek dururken neden metroyu tercih edecek? Aklıyla dalga geçmeyin insanların.. 2.etap metro evet bazı semtlerin işine yarar, ama hiç bir zaman öyle 200 bin kişi filan olmaz. Adananın tamamında zaten dolmuş otobüs metro hepsini toplasan günlük 200 bin kişi etmiyor.. Böyle yanlış güzergahlı sorunlu bir metroyla asla olmaz.. İstanbulda bile en işlek metrolar zar zor ulaşıyor o rakamlara ayrıca..

Z kuşağı işini de fazla büyütmeyin. Muhalefete BŞ bl seçimlerini kazandıran Z kuşağı değil, malum örgütle yapılan ittifak oldu. Örgüt bunu açıkladı zaten. Büyükşehirlerde cumhur ittifakına kaybettireceğiz dedi.. Bunun etkisi adana mersin gibi, bazı şehirlerde %20'lere vardı, istanbulda %15 civarı oldu.. Buna biz Z kuşağı değil de Ğ kuşağı diyelim en iyisi..

sayfa 14
« önceki   123 ... 1314151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET