Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye Ataşehir Finans Merkezi
« önceki   123 ... 109110111

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 111
Murat Aysun
1 hafta önce - Cum 15 May 2020, 13:05

Nisan 28'de planlanan Merkez bankası ihalesini soran çok kişi olmuş. Katılım azlığından 28 nisana ertelendiğini yazmıştım. Başvuru olmaması ve covid19 nedeniyle belirsiz bir tarihe tekrar ertelendi.

Biraz ek bilgi de paylaşalım. Yeni proje 55 kattan 67 kata yükseltilmiş. Alman firmanın hazırladığı, ödemesi yapılmış, onaylanmış proje iptal edilerek Marmaris'teki yeni sarayı yapan mimara verilerek, Kubbeli Empire state binası formuna sokulmuş. Çok yaratıcı
Diğerlerinin yanında göz tırmalayan bir yapı olacağı için, daha uyumlu görünmesi adına diğer devlet binalarınında dış cepheleri buna göre değişikliğe girecek.
Linkler ekledim ancak reklam algılandığı için kapatılıyor. Bir tanesine 12 mayıs sözcü gazetesinden ulaşabilirsiniz.

Diğer yapımına hiç başlanmamış diğer bina.

(+)

Sosyal donatıları olan özel bir firma olacaktı ancak kamulaştırıldı. devlet binası olacak. Özel firmalara kiralanır belki. bakalım ihalesi ne zaman olacak.

Başlamamış diğer yapı; Ataşehir giriş tarafındaki ilköğretim okulu ve kreş. Bunların son durumu hakkında hiç bilgim bulunmuyor. Tüm bildiklerimi, gördüklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Sizlerdende bilmediklerim geliyor.

Arka alana yol şart. Muhakkak peyzaj yapılacaktır.
Şu var ki ağaçların kesilmesine gerek yoktu. yanlarda bırakılabilirdi. kaldı ki yol olmayacak alanlardaki ağaçlarda kesildi. Taşınmadı. olduklara yere gömüldüler. Kesilmeseydi peyzaj için ödeme alınamazdı.
Yerlerine ufak ağaçlar tekrar dikilecek. 15 sene sonra yeşil alana benzer. Tabi yol çok geniş olacağı için fazla yeşil alan beklemeyin. Daha çok yeşil dar koridor.
Aslında bu alan Ak Partinin İstanbul seçim vaadi idi.
Burada hazır ağaçlar bulunduğunu, güzelleştirip İstanbulun en geniş güzel planlarından biri yapılacaktı. Görselleri hazırdı. Alan hala kendilerinde ama işler değişti.

bandistad
1 hafta önce - Cum 15 May 2020, 16:22

Alıntı:
Alman firmanın hazırladığı, ödemesi yapılmış, onaylanmış proje iptal edilerek Marmaris'teki yeni sarayı yapan mimara verilerek, Kubbeli Empire state binası formuna sokulmuş. Çok yaratıcı

Yakında o projeyi de iptal edip başka bir yansız (!) firmaya yeni proje çizdirirlerse hiç şaşırmam. Maksat ticaret olsun

Bu arada size konuyla alakasız gibi görünecek bir haber; Birçok ithal üründe %30 ek gümrük vergisi koymuşlar haberiniz ola

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-co ...si-6210016

bandistad
1 hafta önce - Prş 21 May 2020, 23:56

(+)

Ağaçların etrafı çevrildi. Demek ki katliam yakında başlayacak. O komik tabela da hala duruyor. Dalga geçiyorlar bizimle yani.

osmanozer1
6 gün önce - Cum 22 May 2020, 15:05

Alıntı:
Ağaçların etrafı çevrildi. Demek ki katliam yakında başlayacak. O komik tabela da hala duruyor. Dalga geçiyorlar bizimle yani.

Gecekondular için keşke boş bir arazi bulunup apartmanlar oraya yapılsaydı. Ümraniye genelinde çok fazla alan mevcut. Neden burası tercih edildi şaşırıyorum gerçekten. Ümraniye genelinde yeşili, ağacı çoğaltmamız gerekirken sürekli azaltıyoruz. Umarım bu yanlıştan kısa sürede dönülür.

bandistad
6 gün önce - Cmt 23 May 2020, 02:55
Finans merkezi inşaatında yangın

(+)

(+)

İşçi lojmanlarında büyük bir yangın çıktı. Şuanda hala devam ediyor. İtfaiye araçlarının yanısıra ambulanslar da geldi. Umarım kimseye birşey olmamıştır.

ccahit

6 gün önce - Cmt 23 May 2020, 03:01

Allah korusun inşallah kimseye bir şey olmaz

sayfa 111
« önceki   123 ... 109110111
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet