Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 914
stone marten
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 01:47

malesef burda az bilgi ile yorum yapan arkadaşlar.onu oraya koy kanadı buyut geminin şurası şöyle olsun yok motor kaç beygir olsun hepsi hayal günümüzde bir çok şey denenmiş ve olgunlaşmış sistemlerdir.yeni teknolojiler ve malzemeler üretilmediği sürece değişemezler.bir de uluslar arası antlaşmalar ve askeri standartlar var.lütfen konu üzerinde araştırma yapın yoksa yazılanlar çok çocukca oluyor.

safsata00

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 01:57

Buruc havacılık ve uzay olarak 24KN itki oluşturacak daha küçük çaplı bir roket motoru ve roket besleme sistemleri üzerinde çalışmaktayız. Fizibilite tamamlanınca projeyi hayata geçirme çalışmalarına başlayacağız.
Yakında proje üzerine detayları sizinle de paylaşacağız.
https://twitter.com/BurucL

Not:Küçük bir takım.Bakalım neler çıkacak...

kadirhan71
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:38

Direk bora firlatan araci koysak daha mantikli değil mi. Zateb mobil bi sistem bora.

hakan1514
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:00

(+)

Kemal0316
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 08:48

Daha onceden gemi konuslu obus gordugumu hatirladigim icin arattim asagidakileri buldum. ihtiyac halinde bence gemilerin helikopter pistinden bora yada yildirim atilabilir. Tabi bu durumda gemide helikopter eksikligi olacak. Yada daha buyuk tank çıkarma gemilerine osmangazi gibi daha fazla konuslanabilir. Gemiye zarar vermemesi icin konumu ayarlanabilir yada ek levhalar önlemler alınabilir.

https://www.quora.com/Can-tanks-be-used-on-board- ...-firepower

http://www.navweaps.com/Weapons/WNGER_61-52_MONARC.php

yusufman
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 11:52
Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı Tanıtım Videosu

Sahil Güvenlik Komutanlığınca, "Gücümüz, azmimiz ve cesaretimiz hiçbir zaman tükenmeyecek" başlığıyla yeni bir tanıtım filmi yayımlandı

kadirhan71
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 13:17

Yeni Tip Denizaltı Projesi için @HAVELSANResmi'nin geliştirdiği Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi'nin altıncısı, üretim bandından çıkarak test hattına girdi.

DzKK ihtiyacı kapsamında üretilen altıncı DBDS’nin Selman Reis denizaltısına monte edilmesi planlanıyor. https://Reklam_link/0fIkXQ0AEi

medicus001
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 13:24

(+)

Sonradan VLS eklenmis Italyan Donanmasina ait bir LHD... Buna benzer bir cözüm Anadolu icin özellikle Bora füzesi veya hava savunma icin olabilir...

M60 T
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 13:33
Gemiden Kara Saldırısı

Gemiden Kara Saldırısı yapmak için çıkarma ve helikopter gemilerine Bora ve Benzeri sistemler konuşlandırılabilir. Bunun testleri daha önce yapıldı. Burada paylaşıldı. Savas gemilerimizde ise kara saldırısı için 3 yöntem kullanılabilir. Birincisi Meko sınıfı gemilerimizde bulunan 127 MM 5 Cal burun topu kullanılabilir. Zaten bu topun amacı savunma değil saldırı yapmaktır. Bu top için uzun menzili olan yeni bir mermi tasarlanabilir. Mermi için Oto melara Vulcano baz alınabilir. Daha iyi bir aerodinamik gövde dizaynı ve dipte özel çoklu kanatçık yapılabilir. Menzili daha da uzatmak için (Hız Bir macha düştüğünde acılan) Som füzesindeki gibi acılan küçük kanatlarda eklenebilir. Sonuç olarak 150 km ye kadar etkili mühimmatı gemilerden atabiliriz. Ikinci seçenek ise gemilerimizden Roket motorlu Kuzgun füzesini kullanmak olur. Kuzgun füzesi hem gemilere hem de kara saldırılarında kullanılabilir. Son kullanacağımız sistem ise Gezgin füzesi. Gezgin füzesini hem denizaltindan hem de Gemilerden atabileceğiz. Gezgin füzesi ESSM 2 füzesi ya da G40 füzesinin atıldığı tüpten atılamaz. 4 G40 Füzesi yerine takılabilecek şekilde bir adet özel fırlatma tüpüde dizayn edilmeli. Bu tüpden Atmaca füzeside atılabilir. Gelecekte bu 3 sistemden en az 2 adedini göreceğiz. Savaş gemilerimiz 100 km den 1000 km ye kadar Kara saldırısı yapabilecek. Saygılar. Video Oto melara Vulcanoya ait . Cok harika bir silah

Yakup

1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 13:40

Rus savas gemileri Hazar denizinden Daesh’i vurdugu dönemde güc gösterisi yapti..

Türkiye Deniz donanmasi da Seyir füzesi gelistirmek zorundadir!!

sayfa 914
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET