Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 404
mahmut11
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:29

Yakında ulus meydanına köylüleri de almaz.

Şaka tabi..
Ama gereksiz bir sürü masraf varken işçilerin ekmeği...
BİLEMEDİM!

mertgil
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:41

Belediyeler çalışanlarını kısa çalışma odenegine yonlendirebiliyor mu?

mertgil
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:49

Kimse işinden çıkarılmasın tabiki ancak şu an ki durum itibariyle maaşı garanti olanların yani gelecek kaygısı
taşımayanlarin maaşı reel olarak piyasa çalışanların maaşına göre tirpanlanmalidir.
Bildiğim kadarıyla toplam işgücü piyasasinin %70'i asgari ücretli.Bu piyasaya kamu çalışani da dahil.Kamuda çalışanin ortalama maaşı saniyorum ek ödeneklerle 5.000 TL altında değildir.Bu orantisizlik mutlaka giderilmeli.Bu durum işgücü piyasalarını bozmakta.
Bakıyorum kamu çalışan sıradan memurların altında hele ki karıkoca memursa hyundai jeepler, bmw'ler.

En son mertgil tarafından Cmt 23 May 2020, 03:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Adil Trmn
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:52

Matbaada para basarak dağıtmak ile zengin olunsaydı veya sorunlara çözüm bulunsaydı hiçbir devletin borcu olmazdı sayın mertgil. Enflasyon tavan yapardı ve hükümet kendi ayağına sıkardı.
Kısa çalışma ödeneğinde, belediye maaş ödeyemiyorsa elbette yönlendirebilir.
Devlet elinden geleni yapıyor zaten. Ama ABB 700 milyon lira isterse İBB 1 milyar lira isterse Ağrı, Bursa, İzmir, Çorum, hepsi ister. Bunu söyledim.
ABB'de birim müdürünün 45.000 TL aldığı, yardımcılarının 22.000 TL aldığı belgelerle ispatlı. Bu kişilerin maaşları yarıya indirilirse 800 kişinin işten çıkarılmasına gerek kalmaz.

(+)

(+)

mertgil
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:58

Matbaayı çalıştırmak elbet sorunu köklü
çözmez.Ama bir de şöyle düşünün; ya şimdiki durumda elimizde matbaa olmasaydı ne olurdu?
Böyle zamanlarda enflasyon mu yoksa mideye girecek olan mı önceliklidir.

Mehmet0660
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 02:59

ilk yazan yeniçağda da yazar ve abb danışman olan servet avcı yazdı köşesinde https://www.reklam_link.com.tr/mobi/ankarada- ...5788yy.htm
20 mayıs da
şuda bir gerçek nisan ayında belediyenin birçok
birimine işçi alındı
https://www.google.com/amp/s/www.kamupersoneli.ne ...85761.html
vede işçilerin hak ettiği paralarda öteleme ve kesinti başladı
haklı olarak sorarlar tabi madem işçi çıkaracan
neden yeni işçi işe aldın
ve akla gelen ilk soru şu olur önceki işçileri işten çıkarıp söz verdikleri kişilere yer açmak mı olur
buda mümkün olamaz iş mahkemeye gider mahkeme dönüş verir ve tazminat tazminat derken belediyenin kasasından daha çok para çıkmasına sebeb olur ve bu iş soruşturmaya kadar gider ve artık hiçbir şey gizli saklı kalmaz mansur yavaş a kim akıl veriyorsa yanlış akıl veriyor
yada blöf gibi

Adil Trmn
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 03:04

Belki 17-18 yıl okuyup birçok şeyden mahrum kalıp ders çalışarak, okumaya para harcayarak memur olan biri ile ilkokulu bitirip torpille belediyeye girenin maaşı bir zahmet aynı olmasın. Belediyeye her giren elbette ilkokul mezunu değil, elbette her giren torpilli değil. Ama öyle olan da vardır. Ben okumadım, zor geldi. Abim hırslandı okudu. Ben 14 yaşında para kazanırken o 19 yaşında elindeki 3-5 kuruşu kitaplara veriyordu. O okudu 7-8 bin maaş alıyor ama ben yerimde sayıyorum. Aramızda bu kadar fark olsun değil mi ?
İnşaallah Ankara Belediyemiz ve Mansur Başkanımız doğru tasarruflarla sorunlara çare bulur ve eve ekmek götüren bir abimiz bir ablamız bile işten çıkarılmaz.

mertgil
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 04:26

Memuru zengin olanın halkı fakirdir.

7.000-8.000 TL maaşı sen aynı okullardan belki çok daha iyilerinden mezun olmuş özel sektörde çalışanın maaşıyla kıyasla.
Üstelik birinde her an işten atılma korkusu olacak, diğerinde garantili iş, garantili maaş
sosyal haklar,ek ödenekler,kamu imkanları,lojmanlar,tatiller,cumartesi pazarlar cabası.

Oh mis, ne güzel !

Bitti mi hayır.Özel sektör çalışanlarınin çoğunluğunun asgari ücret uzerinden SGK primi ödeniyor;yani emeklilikte de maaş farkı da devasa olacak.

Aynı mesaiye ve aynı hünere, özel sektör işvereni kamudakine ne kadar maaş verir acaba?

Bir kere bir yerde iş garantisi varsa orada maaşlar yüksek olmamalıdır.

Sağlıklı bir ekonomide nitelikli insanlar kendini özel sektörde ispat etmelidir.Çünkü rekabetin verimliliğin ölçümlendigi yer kamu değil özel sektördür.Varsa hüner, özel sektör test yeridir.Kamu, rekabetin olmadığı tekelci imtiyazlı yapılardir.Bu anlamıyla zaten verimsizdir.

Kamuda 10 kişilik işe alım için, yüzbinler başvuruyorsa kamu-özel sektör piyasa dengesizliginin en bariz kanıtıdır bu durum.
İşe alımdaki bu arz talep dengesizliği (aşırı başvuru) arz talep uygun noktaya gelene kadar kamudaki maaşlar indirilmelidir.

İşgücü piyasası bir havuzdur.

Herkesin kamuya kapağı atayım derdinde olduğu bir ekonomide herşey yanlıştır.

Tüm bu yazılanlara hadi canım sende diyecek olanlar; kaç kişi kamudan istifa edip, şartları daha iyi diye özel sektöre geçmeyi düşünebilir.

En son mertgil tarafından Cmt 23 May 2020, 15:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Adil Trmn
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 15:45

Bu tablo ölçüsünde Ankara'mızda bu yaz suya zam gelir mi arkadaşlar ?

mertgil
1 hafta önce - Cmt 23 May 2020, 15:56

Ne güzel zarar eden kurumlar!

Con Ahmet'in devridaim makinası olsa böyle çalışamaz!

sayfa 404
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet