Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

sizce toplu konutlarmı daha çekici yoksa 2-3 katlı bahçeli binalar mı?
toplu konutlar 13.3%  13.3%  [18]
müstakil binalar 85.2%  85.2%  [115]
fikrim yok 1.5%  1.5%  [2]
Toplam Oy : 135

Alper 34

7 yıl önce - Cum 10 May 2013, 02:24

İstanbul için konuşuyorsak bence toplukonuttan başka çaresi yok İstanbul'un , yatay büyüme sınırlarına ulaşmış durumda.

Oğulhan
7 yıl önce - Cum 10 May 2013, 03:16

2-3 Katlı bahçeli binalar bakımsız olunca gerçekten kötü görünüyor. Almanya'da yaşadım oralarda köylerdeki müstakil evler Türkiye'dekilerden çok daha estetik. Bence Türkiye'de toplu konutlar adına daha iddaalı projeler yapılıyor. Tabi bu benim görüş açım. Mesela Florya'daki 2-3 katlı evler güzel ama benim ilgimi çeken bana çekici gelen bu tarz toplu konutlar, rezidanslar ve siteler...

Mersin

Yonca Talan

6 yıl önce - Cmt 22 Hzr 2013, 01:32

İnsan toplu konutta bir robot gibi.Bazı komşularla hiç konuşukluğunuz bile olmuyor.Senelerdir yaşadığınız binada kimler yaşıyor bilmiyor tanımıyorsunuz.Tabi bu Türkiyede bu kadar değil ama Avrupa böyle.Herkes birbirine yabancı.İnsan o mütevazi müstakil ev yaşantısını arıyor.

Ahmet Tufekci
6 yıl önce - Pts 24 Hzr 2013, 22:36

Istanbul'un nufusu 4-5 milyonu gecmemeli

Istanbul u guzel gormek istiyorsak guzel olmasini istiyorsak baska caresi yok

Bunun iicn merkez semtlerdeki gokdelenler haric her yer isterdimki bahce icinde evlerden olussun

Ama nufus 30MM a giderken bu imkansiz

Nufusun cok az kismi bile bahce icinde oturmaya kalksa 30MM nufus ile Istanbul tekirdagi ve izmiti gececektir

3. kopru, yeni buyuk havalimanimiz marmaray yeni bogazimiz i da dusunursek 30MM nufus cok normal

Istanbul'a yatirim gerekmiyor, nufusun disari cikarilmasi gerekiyor

Herkesin kendisine sormasi gereken soru; bati dunyasi bu isi nasil halletmis?

Bu sorunun cevabi gayirmenkul vergisi ve kat izinlerinin dusuk tutulmasindan geciyor.

Ama Istanbul'u yonetenler rant pesinde oldugu icin bu dediklerim imkansiz

30MM nufus ile yasamayi ogrenmeniz yada kacmaniz gerekiyor Uzgunum

Mustafa Kavlak

3 hafta önce - Pts 04 May 2020, 02:43

Son 40 yıldır Türkiye de ki şehirleşme ve konut kültürü ciddi boyutta hatalı ve üzücü...
hepimizin aç gözlülüğü sonucu şehirlerimizi mahfettik...

yamyam mütahitler her yeri sardı... bunun sonucu halkın çoğu apartman dairelerine mahküm edildi.

Uzun yıllar yaşadığım Fransa dan örnekler vereyim... güzelim ülkemizde bahçeli ev kültürünü oluşturmak bu kadar mı zordu... bizler ve çocuklarımız beton mahallelere mecbur bırakıldık... çok yazık.

(+)

(+)

(+)

ppalaremzi
3 hafta önce - Pts 04 May 2020, 03:14

Yüksek binalara karşı hep bir sempatim olmuştur. En az 6. kat olmak şartıyla toplu konutlar derim.

Ali Kürkçü
1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 23:26

Salgınlar başa böyle bela olacaksa ki görüntü o, gerektiğinde evime merdivenle ulaşabileceğim maksimum 4-5 katlı yapılar tercihim.

Teflon Tava
1 hafta önce - Cum 22 May 2020, 23:35

2-3 katlı bina demek daha fazla arazi demek. Bunu düşünmek lazım.

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet